• Informacje na temat:

  wysocka

Artykuły na temat: wysocka
 • Zmarła Irmina Zembrzuska-Wysocka "Irma"

  ...17 lutego w Monachium zmarła Irmina Zembrzuska-Wysocka "Irma" - uczestniczka Powstania Warszawskiego, łączniczka i sanitariuszka w Zgrupowaniu "Bartkiewicz", po wojnie spikerka Radia Wolna Europa, poetka - poinformowało w środę Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Zmarła pierwsza żona legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego

  ...​W wieku 81 lat zmarła w piątek Izolda Wysocka, aktorka i pierwsza żona rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora Włodzimierza Wysockiego. O jej śmierci poinformował na Twitterze teatr dramatyczny w Niżnym Tagile na Uralu, w którym grała.

 • ...(spektakl zrealizowany na Scenie Fundacji Starego Teatru w Krakowie, 2005), a kolejny wspólny spektakl, warsztatowa inscenizacja Księdza Marka J. Słowackiego (2005), w którym Wysocka olśniewała w trudnej(...) Wysocka wystąpiła też w filmie Am Ende Kommen Touristen w reżyserii Roberta Thalheima (2007). W 2007 roku, jeszcze podczas studiów na Wydziale Reżyserii Dramatu, Barbara Wysocka wyreżyserowała razem...

 • Wystawa malarstwa Haliny Wysockiej

  ...ich zastosowaniu Halina Wysocka stara się nadać swoim pracom szczególny nastrój. Wystawa "Kwiaty, Pejzaże, Impresje" jest jej pierwszą autorską wystawą. Wystawa będzie czynna do 13 września br...

 • ​Biskup Józef Wysocki: Prezydent i premier darem od Boga

  Koncelebrujący mszę świętą w Doylestown w stanie Pensylwania biskup Józef Wysocki określił Andrzeja Dudę i obecną na mszy Beatę Szydło "darem od Boga".

 • Ks. Wysocki: Dzień Zaduszny dniem zadumy i swoistej żałoby

  Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada jest to dzień zadumy, swoistej żałoby, tęsknoty za tymi, których już nie ma i którzy potrzebują naszej modlitwy - mówi w rozmowie z PAP profesor historii Kościoła i patrologii na KUL ks. Marcin Wysocki.

 • Monodram Wojciecha Wysockiego

  W poniedziałek, 28 lipca o godzinie 20.30 w sali koncertowo-wystawowej Krzywego Domku przy ul. Bohaterów Monte Casino 53 w Sopocie będzie można wysłuchać monodramu Wojciecha Wysockiego pt. " Życiorys" według poezji Zbigniewa Herberta.

 • Nie żyje aktor i kompozytor Marek Wysocki - filmowy Pan Samochodzik, twórca "Tik Taka"

  Zmarł Marek Wysocki, aktor filmowy i telewizyjny najbardziej znany z roli Pana Samochodzika - poinformowała rodzina artysty. Artysta - także kompozytor, konferansjer i twórca "Pana Tik-Taka"- miał 61 lat.

 • Paweł Orkisz zaśpiewa Wysockiego

  Krakowski pub Kuranty zaprasza 10 września na kolejny koncert balladowy Pawła Orkisza, który tym razem wykona utwory z repertuaru Włodzimierza Wysockiego.

 • "Ballada o dzieciństwie", "Piosenka o wędrówce dusz", "Na ten chłód", "Trójkąt Bermudzki", "Piosenka o przyjacielu", "Moskwa - Odessa", "Konie narowiste" i "Pomnik" złożyły się na program koncertu utworów Włodzimierza Wysockiego w Soho Factory na warszawskiej Pradze. W tym roku przypada 30. rocznica śmierci rosyjskiego barda.

Zdjęcia na temat: wysocka
Wideo na temat: wysocka