• Informacje na temat:

  wystawa ziem odzyskanych

Artykuły na temat: wystawa ziem odzyskanych
 • Przestrzenie pozyskiwane na nowo przez historię, propagandę oraz lokalne społeczności są tematem trzech projektów artystycznych pokazywanych na wystawie "Ziemie podwójnie odzyskane". Ekspozycję można oglądać od soboty w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

 • Pierwsze powojenne pocztówki m.in. z Dolnego Śląska można oglądać na wystawie "Stolica Ziem Odzyskanych - Wrocław na pocztówce w latach 1945-1956". Ekspozycję można oglądać na wrocławskim rynku do 18 lutego.

 • Zwiedzanie najstarszego rzecznego statku w Polsce, wystawa fotografii i szkiców oraz projekcje filmów dokumentalnych to niektóre atrakcje otworzonej w piątek we Wrocławiu wystawy "Rzeka - Miasto - Ludzie".

 • Na żywo: Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości

  ...za rok będziemy obchodzić 100. rocznicę. Całe te nadchodzące, rozpoczynające się dzisiaj 12 miesięcy są 12 miesiącami stulecia niepodległości Rzeczypospolitej" - powiedział. Duda podkreślił, że(...) momenty uroczyste i pamięć są tym, co konsoliduje wspólnotę. A wspólnoty potrzebujemy. Bez tego nie będziemy mogli odnosić sukcesów i wpisywać się w historię Europy i świata w taki sposób, na jaki...

 • Plan wystaw ziemi wschowskiej

  Wystawa prezentująca najciekawsze eksponaty z wiodących kolekcji muzeum, w tym portrety królewskie, wyroby z cyny i srebra, numizmaty, militaria, miśnieńską porcelanę, fajans z Delft oraz archiwalne pocztówki Wschowy i przedmioty związane z historią miasta.

 • Wystawa, którą warto zobaczyć

  W Muzeum Ziemi Krajeńskiej czynna jest wyjątkowa wystawa.

 • Wystawa organizowana w pierwszych wyremontowanych salach Domu i Biblioteki Sichowskiej im. Krzysztofa i Zofii Radziwiłłów zostanie poświęcona profesorom UJ zaproszonym do Sichowa Dużego (Świętokrzyskie) po zwolnieniu z obozu w Sachsenhausen w 1940 roku.

 • Wnętrze dworku z oryginalnymi meblami, zastawą i fotografiami jego mieszkańców, którzy po wojnie osiedlili się na Ziemiach Odzyskanych można będzie oglądać od poniedziałku na olsztyńskim zamku na wystawie "Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach".

 • ...zwiedzającym szczególnej roli, jaką pocztówki odegrały na ziemiach polskich od okresu zaborów po zryw solidarnościowy w latach 80. XX wieku". Przypominają, że karty pocztowe pojawiły się najwcześniej(...). Wystawa będzie czynna do marca 2012.

 • ...ziemiach polskich odbędą się w Kaliszu w sobotę. Organizatorzy zapowiadają, że weźmie w nich udział około 400 gości z Polski i z zagranicy. Wśród nich ma być minister sportu i turystyki Mirosław...

Dyskusje na temat: wystawa ziem odzyskanych
 • Ja uważam, że Marcinkiewicz powinien pojechać...

  po to, aby przypomnieć Niemcom, że tzw. wypędzenie z ziem odzyskanych było konsekwencją II Wojny Światowej rozpętanej przez Niemców.

 • Wrocław to enklawa wolności

  w owych czasach a to dlatego że napłynęło tam bardzo dużo Lwowiaków ludzi którzy w genach mieli wolność i demokrację,więc nie mogło być innaczej,mój stary stawiał iglice przed chalą ludową pod innym nazwiskiem bo ścigało go UB za poglądy oczywiście wystawa ziem odzyskanych w 1948r i otwarcie ZOO miałem wtedy niecałe cztery lata ,a wracając do uciech to w MDK-u przy Mazowieckiej można było pograć