• Informacje na temat:

  wyszyński

Artykuły na temat: wyszyński
 • "Rz": Nieznane oblicze kardynała Wyszyńskiego

  Prymas Stefan Wyszyński podczas wojny był zaangażowany w pomoc Żydom - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita".

 • 65 lat temu władze komunistyczne aresztowały prymasa Stefana Wyszyńskiego

  ...65 lat temu, w nocy z 25 na 26 września 1953 roku, władze komunistyczne aresztowały prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i biskupa Antoniego Baraniaka. Podczas trzyletniego internowania kard. Wyszyński przebywał później kolejno także w Stoczku koło Lidzbarka Warmińskiego, Prudniku na Śląsku Opolskim i Komańczy w Bieszczadach.

 • Papież podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Wyszyńskiego

  W Watykanie zakończył się I etap procesu beatyfikacyjnego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podpis papieża pod dekretem o heroiczności cnót otwiera prace Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych nad stwierdzeniem cudu.

 • 36 lat od śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego

  Mija 36 lat od śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przewodnik duchowy i mąż stanu zmarł 28 maja 1981 roku. W rocznicę odejścia Prymasa Tysiąclecia w parafii świętej Katarzyny w stolicy, metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz dokonał poświęcenia obrazów Prymasa Tysiąclecia i świętego Stanisława Papczyńskiego, założyciela zgromadzenia marianów.

 • Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego coraz bliżej. Franciszek podpisał ważny dekret

  Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego. To zakończenie I etapu procesu beatyfikacyjnego. Prymasowi Tysiąclecia przysługuje teraz tytuł "Czcigodny Sługa Boży" - powiedział rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Watykan podał też, że papież zaaprobował dekret o heroiczności cnót księdza Pawła Smolikowskiego.

 • "Rzeczpospolita": Kardynał Wyszyński w czasie wojny ukrywał Żydów

  ..."Kardynał Stefan Wyszyński, któremu niektórzy historycy (m.in. prof. Jan Tomasz Gross) zarzucają antysemityzm, podczas wojny pomagał ukrywać Żydów" - pisze w środowym wydaniu "Rzeczpospolita". „To najsłabiej zbadany okres jego życia” - przyznaje w rozmowie z dziennikiem dr hab. Paweł Skibiński, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Marek Kalita zagra prymasa Wyszyńskiego w filmie „Jako w niebie, tak i w Komańczy”

  W Komańczy na Podkarpaciu powstaje film opowiadający o internowaniu w tej miejscowości kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obraz będzie nosił tytuł „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Główną rolę zagra Marek Kalita.

 • Zielona Góra: Wybuch gazu w bloku przy ulicy Wyszyńskiego

  Wybuch gazu i pożar w bloku przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Inspekcja nadzoru budowlanego sprawdza, jak poważne są zniszczenia w budynku. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Rozdaliśmy biografie kard. Wyszyńskiego

  Konkurs na RMF 24 rozstrzygnięty. Książki Ewy Czaczkowskiej „Kardynał Wyszyński. Biografia” rozdane. Dziś mija 60. rocznica aresztowania przez władze komunistyczne prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przebywał w areszcie trzy lata.

 • Kościół podzielony. Wyszyński kontra Wojtyła

  Wyszyński kontra Wojtyła - miały być między nimi napięcia z trudem skrywane. Mieli się nie lubić i ze sobą rywalizować. Tak głosiła peerelowska plotka wsączana przez SB w umysły i serca Polaków – pisze Ewa K. Czaczkowska na Stacja7. Dziś przypada 60. rocznica uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zdjęcia na temat: wyszyński
Wideo na temat: wyszyński
Dyskusje na temat: wyszyński