• Informacje na temat:

  xia

Artykuły na temat: xia
 • 12 lat więzienia dla prawnika broniącego opozycjonistów

  Chiński prawnik Xia Lin, obrońca działaczy na rzecz praw człowieka i osób zaangażowanych w sprawy polityczne, został skazany w czwartek na 12 lat więzienia za rzekome oszustwo - powiadomił jego adwokat. Wyrok zapadł prawie dwa lata po zatrzymaniu Xia.

 • Chiny: Ciało Liu Xiaobo zostało poddane kremacji

  Ciało zmarłego w ostatnich dniach laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo zostało poddane kremacji w sobotę podczas uroczystości z udziałem jego rodziny, w tym wdowy Liu Xia, która "obecnie jest wolna" - poinformował przedstawiciel władz w mieście Shenyang.

 • Żona noblisty protestuje przeciwko zatrzymaniu

  Żona laureata pokojowego Nobla Liu Xiaobo zaprotestowała przeciwko "bezprawnemu umieszczeniu jej w areszcie domowym". 49-letnia Liu Xia wypowiedziała się na portalu Twitter.

 • Żona Liu Xiaobo prosi przyjaciół o odebranie Nobla

  Liu Xia, żona chińskiego dysydenta i tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, zwróciła się w liście otwartym do przyjaciół, aby w jego imieniu pojechali do Norwegii i odebrali to prestiżowe wyróżnienie.

 • Żona Liu Xiaobo opuściła areszt domowy, by wziąć udział w procesie brata

  Liu Xia, żona Liu Xiaobo, chińskiego dysydenta uwięzionego w 2009 r. i wyróżnionego rok później Pokojową Nagrodą Nobla, mogła we wtorek na chwilę opuścić areszt domowy, żeby wziąć udział w procesie swego brata oskarżonego o oszustwo.

 • Liu Xiaobo poprosił żonę o odebranie Pokojowego Nobla

  Uwięziony chiński dysydent Liu Xiaobo poprosił swą żonę Liu Xia, żeby pojechała do Norwegii odebrać Pokojową Nagrodę Nobla - poinformowała agencja Reutera.

 • Norwegia wezwała Chiny do zniesienia restrykcji wobec Liu Xia - żony laureata tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Na kobietę nałożono areszt domowy, a norweskim dyplomatom nie pozwolono odwiedzić jej w Pekinie.

 • Laureat pokojowego Nobla świętuje urodziny w więzieniu

  Tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla, chiński dysydent Liu Xiaobo, obchodzi w więzieniu 55. urodziny. "Brakowi łaski wobec najsłynniejszego w Chinach więźnia sumienia towarzyszą bardzo surowe i bezprawne restrykcje wobec jego żony Liu Xia i popierających ich osób" - oświadczyła organizacja Reporterzy bez Granic (RSF).

 • Żona chińskiego dysydenta Liu Xiaobo laureata pokojowego nobla, poprosiła w liscie do przyjaciół, aby w jego imieniu pojechali do Norwegii i odebrali to prestiżowe wyróżnienie. Ceremonia odbędzie się się 10 grudnia w Oslo. List Liu Xia został opublikowany w internecie.

 • Puste krzesło dla Liu Xiaobo podczas wręczania nagród Nobla

  Ceremonia wręczenia tegorocznych nagród Nobla odbędzie się 10 grudnia w Oslo. Dla laureata Pokojowej Nagrody, chińskiego dysydenta Liu Xiaobo, prawdopodobnie zachowane zostanie symboliczne puste krzesło. Stanie się tak, jeżeli jego żona nie otrzyma zezwolenia władz w Pekinie na wyjazd do Oslo. Liu Xia przebywa obecnie w areszcie domowym.

Zdjęcia na temat: xia
Dyskusje na temat: xia