• Informacje na temat:

  yańez

Artykuły na temat: yańez
 • W sprawie pedofilii Kościół musi przezwyciężyć "dawną praktykę zmowy milczenia" i zacząć od słuchania ofiar - uważa ksiądz Humberto Miguel Yanez, współpracownik papieża Franciszka powołany przez niego do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

 • USA: Zatrzymania na demonstracji po uniewinnieniu policjanta

  Amerykańska policja poinformowała, że w mieście St. Paul, stolicy stanu Minnesota, zatrzymała w sobotę 18 uczestników protestów po uniewinnieniu przez sąd policjanta oskarżonego o spowodowanie śmierci czarnoskórego 32-latka w lipcu ub. roku.

 • Episkopat Włoch: biskup nie musi zawiadamiać prokuratury o pedofilii

  Konferencja Episkopatu Włoch uznała, że biskup nie ma obowiązku zawiadomienia świeckiego wymiaru sprawiedliwości o przypadkach pedofilii w podległej mu diecezji. Watykan zgodnie z linią zerowej tolerancji wobec pedofilii zaleca współpracę z organami ścigania.

 • Hanna Suchocka w papieskiej komisji do walki z pedofilią w Kościele

  Była premier i była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka została powołana przez papieża Franciszka w skład Komisji do spraw Ochrony Nieletnich, której zadaniem jest walka z pedofilią w Kościele. Watykan ogłosił dziś pierwsze nominacje.

 • Była premier i była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka została powołana przez papieża Franciszka w skład Komisji do spraw Ochrony Nieletnich, której zadaniem jest walka z pedofilią w Kościele. Pierwsze nominacje Watykan ogłosił w sobotę.

 • Jak się żyje 700 metrów pod ziemią

  5 sierpnia 2010 roku w chilijskiej kopalni San Esteban, położonej niedaleko miasta Copiapo, ponad 800 km od Santiago, stolicy Chile, zawalił się chodnik. Na zmianie pracowało wtedy 33 górników.

 • Chile: Niecałe 40 metrów do uwolnienia górników

  Chilijscy ratownicy są już niespełna 40 metrów od 33 górników uwięzionych od ponad dwóch miesięcy pod ziemią w kopalni złota i miedzi na pustyni Atacama. Już w sobotę możliwe jest dotarcie do nich - poinformował minister górnictwa Laurence Golborne.

 • Chile: Akcja ratunkowa zakończona sukcesem

  Nad ranem zakończyła się akcja wydobywania na powierzchnię 33 górników uwięzionych od 5 sierpnia w kopalni miedzi i złota w Chile. Ewakuacji towarzyszyły ogromne emocje. Na górników czekali bliscy a także chilijski prezydent.

 • Chile: Pierwszy górnik wyjeżdża na powierzchnię

  O godzinie 4.55 czasu polskiego pierwszy górnik Florencio Avalos rozpoczął wyjazd na powierzchnię w specjalnej kapsule. Wcześniej do uwięzionych 33 górników zjechał ratownik Manuel Rodriguez. Ma on przygotowywać górników do wyjazdu na powierzchnię. Ocenia się, że operacja wyciągnięcia wszystkich górników, którzy od 69 dni przebywają pod ziemią, potrwa ok. 36 godzin.

 • Górnicy uwięzieni w kopalni miedzi i złota w Copiapo, na północy Chile, nakręcili kolejny film i po raz pierwszy od wypadku rozmawiali przez telefon z rodzinami. Po południu czasu lokalnego rozpocznie się wiercenie szybu ratunkowego.

Zdjęcia na temat: yańez