• Informacje na temat:

  yańez

Artykuły na temat: yańez
 • Pierwszy wenezuelski generał uznał Juana Guaido za tymczasowego prezydenta

  Wysokiej rangi generał wenezuelskich sił powietrznych ogłosił na nagraniu opublikowanym na Twitterze, że uznaje lidera opozycji Juana Guaido za tymczasowego prezydenta kraju. Generał Francisco Yanez, członek naczelnego dowództwa sił powietrznych, wezwał innych wysokiej rangi wojskowych do podjęcia takiej samej decyzji. Według Yaneza "90 procent" sił zbrojnych Wenezueli jest przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro.

 • W sprawie pedofilii Kościół musi przezwyciężyć "dawną praktykę zmowy milczenia" i zacząć od słuchania ofiar - uważa ksiądz Humberto Miguel Yanez, współpracownik papieża Franciszka powołany przez niego do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

 • Juan Guaido: Zmiana władzy jest już blisko

  Zmiana władzy jest już blisko - mówił lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido do blisko 100 tysięcy swych zwolenników, którzy wyszli w sobotę na ulice Caracas. "Przysięgamy: pozostaniemy na ulicach, aż nastanie wolność, powstanie tymczasowy rząd i będą nowe wybory" - oświadczył Guaido, wzbudzając aplauz demonstrantów.

 • USA: Zatrzymania na demonstracji po uniewinnieniu policjanta

  Amerykańska policja poinformowała, że w mieście St. Paul, stolicy stanu Minnesota, zatrzymała w sobotę 18 uczestników protestów po uniewinnieniu przez sąd policjanta oskarżonego o spowodowanie śmierci czarnoskórego 32-latka w lipcu ub. roku.

 • Guaido: Zmiana władzy jest już blisko

  Zmiana władzy jest już blisko - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.

 • Episkopat Włoch: biskup nie musi zawiadamiać prokuratury o pedofilii

  Konferencja Episkopatu Włoch uznała, że biskup nie ma obowiązku zawiadomienia świeckiego wymiaru sprawiedliwości o przypadkach pedofilii w podległej mu diecezji. Watykan zgodnie z linią zerowej tolerancji wobec pedofilii zaleca współpracę z organami ścigania.

 • Hanna Suchocka w papieskiej komisji do walki z pedofilią w Kościele

  Była premier i była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka została powołana przez papieża Franciszka w skład Komisji do spraw Ochrony Nieletnich, której zadaniem jest walka z pedofilią w Kościele. Watykan ogłosił dziś pierwsze nominacje.

 • Była premier i była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka została powołana przez papieża Franciszka w skład Komisji do spraw Ochrony Nieletnich, której zadaniem jest walka z pedofilią w Kościele. Pierwsze nominacje Watykan ogłosił w sobotę.

 • Jak się żyje 700 metrów pod ziemią

  5 sierpnia 2010 roku w chilijskiej kopalni San Esteban, położonej niedaleko miasta Copiapo, ponad 800 km od Santiago, stolicy Chile, zawalił się chodnik. Na zmianie pracowało wtedy 33 górników.

 • Chile: Niecałe 40 metrów do uwolnienia górników

  Chilijscy ratownicy są już niespełna 40 metrów od 33 górników uwięzionych od ponad dwóch miesięcy pod ziemią w kopalni złota i miedzi na pustyni Atacama. Już w sobotę możliwe jest dotarcie do nich - poinformował minister górnictwa Laurence Golborne.

Zdjęcia na temat: yańez