• Informacje na temat:

  z nie odbytej wyprawy w himalaje

Artykuły na temat: z nie odbytej wyprawy w himalaje
 • Himalaje dla każdego

  Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na kolejne spotkanie z serii "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami". Andrzej Budnik opowie, jak łatwo dotknąć najwyższych gór na Ziemi - Himalajów.

 • Himalaje dla każdego - prelekcja

  Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na kolejne spotkanie z serii "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami".

 • Powrót na Broad Peak. Kulisy tragicznej wyprawy

  ..."Szybki oddech jak u psa - jak zawsze, kiedy się boję. Dzwonię jednak. Ledwo się przedstawiam - posłał mnie na trzy, jak mówią Rosjanie, wesołe litery, bo u nich to słowo jest przez samo "h". No to piszę." - tak Jacek Hugo-Bader zaczyna swoją książkę "Długi film o miłości". Powrót na Broad Peak". W czerwcu 2013 roku wyrusza wraz z innymi członkami wyprawy po ciała zaginionych zimą Maćka Berbeki...

 • Dziewięcioro nastolatków po trzech tygodniach wróciło z wyprawy "Z hałdy w Himalaje". Niektórzy dotarli na wysokość 5020 m n.p.m. Każdy z nas zdobył swój Mount Everest - tłumaczyli w poniedziałek.

 • Z hałdy w Himalaje" to tytuł filmu dokumentującego wyprawę do Nepalu dziewięciorga dzieci pochodzących z najbiedniejszych dzielnic miast śląskich oraz będących podopiecznymi Fundacji "Ulica" z Katowic. Od lutego film będzie pokazywany w śląskich szkołach.

 • Jeśli nie chce się w coś wierzyć, to się nie wierzy

  Po śmierci Wisławy Szymborskiej poinformowano, że na mocy testamentu noblistki fundacja jej imienia przyznawać będzie Nagrodę im. Adama Włodka. Byłego męża poetki, który jednak nie tylko wydawał książki, ale i kolegów po piórze, m.in. Macieja Słomczyńskiego, na którego kablował na UB.

 • Czołowy himalaista świata w RMF FM: Nie chcę wspinać się z kimś, kto myśli tylko o wejściu na szczyt

  Wejście na Nanga Parbat zimą – to wciąż niespełnione marzenie himalaistów. Czołowi wspinacze świata znów pojawią się w bazach pod „Zabójczą Górą”, by zmierzyć się z drugim, obok K2, z ostatnich(...) i Karakorum brakuje już tylko czterech szczytów. Bask próbował zdobyć Nanga Parbat już ostatniej zimy. Po zgubieniu drogi i problemach jednego z partnerów zawrócił około 350 metrów poniżej wierzchołka...

 • Polka uwieczniła najtrudniejszą pielgrzymkę świata

  Polska fotograf Marta Kotlarska została 2 listopada 2014 r. nagrodzona w Indiach prestiżową nagrodą Abhivyakti Gaurav Samman. Uwieczniła na zdjęciach najdłuższą i najtrudniejszą pielgrzymkę w Himalajach - Nanda Devi Raj Yatrę.

 • Prezentacja filmu "Z wizytą u Pana Boga" opisującego historię polskiej wyprawy w Andy Argentyńskie zainauguruje w środę wieczorem w Łodzi 14. Explorers Festival - imprezę poświęconą przygodzie, sportom ekstremalnym, eksploracji i alpinizmowi.

 • Ekspedycja zbada zanieczyszczenie Gangesu

  W Indiach przygotowano międzynarodową ekspedycję, która zbada zanieczyszczenie Gangesu i przedstawi sposoby rozwiązania problemów ekologicznych tej rzeki. Jej uczestnikami są badacze i podróżnicy, którzy odbyli wyprawy największymi rzekami świata m.in. Amazonką, Mekongiem, Zambezi.