• Informacje na temat:

  za chlebem

Artykuły na temat: za chlebem
 • Ludzie najpierw nauczyli się wypiekać chleb, dopiero potem uprawiać zboże

  Ludzie cieszą się chlebem znacznie dłużej, niż się do tej pory wydawało. Przekonuje o tym odkrycie, którego dokonano właśnie w północno-wschodniej Jordanii. Znaleziono tam nadpalone fragmenty chleba sprzed blisko 14,5 tysiąca lat. To nie jest szczególnie świeże pieczywo, ale skłania nas do świeżego spojrzenia na naszą historię. Pokazuje bowiem, że na tym terenie ludzie potrafili wypiekać chleb...

 • Polacy "powitali" uchodźców chlebem i solą

  Polacy symbolicznie powitali uchodźców. Czekali na nich na stopniach Sali Kongresowej z wielkim bochnem chleba i solą.

 • Coraz mniej Polaków chce wyjechać za granicę "za chlebem"

  Od ubiegłego roku o 5 punktów procentowych spadła liczba Polaków, którzy rozważają emigrację zarobkową - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez Work Service. Według ekspertów, zagraniczny wyjazd w poszukiwaniu lepszej pracy wciąż rozważa 14 procent Polaków aktywnych zawodowo. Najczęściej chęć wyjazdu deklarują młodzi ludzie do 24. roku życia. Jedna czwarta tych, którzy chcą wyjechać, pochodzi z północnej Polski. W zdecydowanej większości lepszej pracy za granicą poszukują osoby bez...

 • Schetyna dla "Wprost": Będę czekał na Tuska z chlebem i solą

  Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" mówi wprost, że ucieszyłby się z powrotu Donalda Tuska do Polski. "Kalendarz polityczny jest jakby napisany pod jego powrót. Jeżeli zostanie szefem Rady Europejskiej jeszcze na drugą kadencję, to wróci do Polski na święta 2019 roku, pięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi" - argumentuje w rozmowie z Elizą Olczyk i Jackiem Pochłopieniem.

 • Za chlebem z Polski do Niemiec. Boom na kursy językowe

  Perspektywa brexitu wpłynęła na zmianę kierunku emigracji zarobkowej Polaków. Alternatywą dla Wielkiej Brytanii są coraz częściej Niemcy. Lawinowo rośnie zainteresowanie językiem sąsiada zza Odry.

 • Chleb w Piwnicy PodCieniami

  W Piwnicy PodCieniami (Krosno, Rynek 5) odbył się pachnący chlebem wernisaż. Na to uroczyste otwarcie pierwszej z cyklu wystawy Od ucznia do mistrza poświęconej piekarstwu przybyli licznie sami mistrzowie piekarstwa oraz mieszkańcy Krosna.

 • Dziecko zakrztusiło się chlebem. Babcia zadzwoniła na policję [POSŁUCHAJ]

  ...płakać. Policjant przez cały czas starał się uspokajać rodzinę i podtrzymywał rozmowę do czasu przyjazdu ekipy ratowniczej. Dziecko najprawdopodobniej się zakrztusiło chlebem. (J.)

 • Kukiz: Z Sejmu zrobiono igrzyska, z chlebem jest coraz gorzej, a z obywateli robi się idiotów

  Jeśli nie zmienimy ordynacji wyborczej, nie doprowadzimy do porozumienia między konkurującymi ze sobą koteriami partyjnymi, może dojść do dramatu w Polsce - uważa poseł Paweł Kukiz. Spór świadczy o dramatycznym kryzysie ustrojowym - dodał lider Kukiz'15. Stwierdził też, że "z tego Sejmu zrobiono igrzyska, z chlebem jest coraz gorzej, a z obywateli robi się idiotów”.

 • Trzecia fala greckiej emigracji. Od 2013 roku za chlebem wyjechało blisko 430 tys. Greków

  Ok. 427 tys. Greków wyemigrowało z kraju za pracą. Od 2013 roku za chlebem wyjeżdża rocznie ponad 100 tys. ludzi. To trzecia wielka fala emigracyjna od początku XX w. - wynika z raportu greckiego banku centralnego. Dokument opublikował dziennik "Kathimerini".

 • "Ukraińcy powitają rosyjskie wojsko chlebem i solą"

  ..."Jeśli Rosja wprowadzi wojsko, powitamy ich chlebem i solą" - taki reportaż z obwodu donieckiego publikuje dziś rosyjska gazeta "Kommiersant-Włast". Na wschodniej Ukrainie prorosyjscy separatyści zajęli wczoraj siedziby lokalnych władz w Doniecku i Charkowie oraz budynek Służby Bezpieczeństwa w Ługańsku. Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow twierdzi, że zrobili to prowokatorzy opłaceni przez...

Zdjęcia na temat: za chlebem
 • Chleb Kopernika
Wideo na temat: za chlebem
Dyskusje na temat: za chlebem