• Informacje na temat:

  zabłocki janusz

Artykuły na temat: zabłocki janusz
 • PKW do całkowitej wymiany. Rezygnuje sześciu kolejnych sędziów

  Cały skład Państwowej Komisji Wyborczej ulegnie zmianie. Rezygnację z członkostwa zapowiedziało sześciu kolejnych sędziów. Wcześniej deklarację o zrzeczeniu się członkostwa w PKW złożył też sędzia Stanisław Zabłocki, a do dymisji podał się szef PKW Stefan Jaworski.

 • Cały skład PKW podał się do dymisji

  Sześciu kolejnych sędziów zapowiedziało w piątek rezygnację z członkostwa w Państwowej Komisji Wyborczej po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych, co oznacza zmianę całego składu Komisji. Wcześniej dymisję złożył też sędzia Sądu Najwyższego Stanisław Zabłocki.

 • Oficjalne wyniki wyborów: Karty do głosowania wprowadzały w błąd? PKW odpowiada

  Na sobotniej konferencji prasowej członek PKW sędzia Stanisław Zabłocki odniósł się do zarzutów formułowanych m.in. przez polityków, że karty do głosowania w formie broszury mogły wprowadzać wyborców w błąd. - Takie karty nie są "nowym wymysłem PKW", używane są od 1991, a ostatnio w wyborach do europarlamentu - podkreślił.

 • Świadectwo Stefana Zabłockiego, człowieka, który przeżył dramat getta, było najważniejszym z wydarzeń zamykających w piątek obchody 70. Rocznicy zagłady dzielnicy żydowskiej w Kielcach. Kolejne uroczystości w sobotę i niedzielę.

 • Ostateczne wyroki ws. łowców skór

  Wyroki dożywocia i 25 lat więzienia dla łódzkich sanitariuszy: Andrzeja Nowocienia i Karola Banasia oraz 6 lat więzienia dla lekarza pogotowia Janusza Bulińskiego są ostateczne. We wtorek Sąd Najwyższy oddalił kasacje obrony w głośnym procesie "łowców skór", skazanych za zabijanie pacjentów pogotowia i handlowanie informacjami o zgonach z zakładami pogrzebowymi.

 • SN: Wyroki w sprawie "łowców skór" ostateczne

  Wyroki dożywocia i 25 lat więzienia dla łódzkich sanitariuszy: Andrzeja Nowocienia i Karola Banasia oraz 6 lat więzienia dla lekarza pogotowia Janusza Kulińskiego są ostateczne. Dziś Sąd Najwyższy oddalił kasacje obrony w głośnym procesie "łowców skór", skazanych za zabijanie pacjentów pogotowia i handlowanie informacjami o zgonach z zakładami pogrzebowymi.

 • Prezydent wręczył akty powołania czterem prezesom Sądu Najwyższego

  Dariusz Zawistowski. Na stanowisko prezesa SN kierującego Izbą Karną powołany został sędzia Stanisław Zabłocki. Prezesem SN stojącym na czele Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych(...) południu w Pałacu Prezydenckim.  W imieniu nowo powołanych prezesów z przemówieniem wystąpił sędzia Zabłocki. "W tych czasach niełatwych dla prawa i prawników, a w szczególności dla stanu sędziowskiego, Sąd...

 • Wkrótce kontrole jakości powietrza i dobrostanu zwierząt

  Oba postępowania będzie nadzorował Janusz Wojciechowski, polski przedstawiciel w Europejskim Trybunale Obrachunkowym (ETO). Jak przekazał dziennikarzom prezes Najwyższej Izby Kontroli (NIK(...) w konferencji prezes ETO Klaus-Heiner Lehne. Michał Zabłocki...

 • Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej. "Dramatyczne przeżycia wojenne nie stłumiły jej radości życia"

  .... Jak wspominał w kościele mąż artystki Wojciech Zabłocki, Alina Janowska przez całe życie chciała przekazać rodzinie postawy patriotyczne - "poprzez opowiadanie im o ciężkiej okupacji i walce, swoim(...) tekstów piosenek i poety, który wydał m.in. tom "Janowska" - PAP) - powiedział. Michał Zabłocki mówił z kolei, że najważniejszymi osobami, które jego matkę ukształtowały, była jej matka Marcelina Janowska...

 • Reprywatyzacja: Po kamienicę zgłosił się prawie 130-letni właściciel

  ...-Północ Wojciech Zabłocki (PiS); radca prawny, kurator dla zmarłego Józefa Pawlaka - Zbigniew Paweł Lichocki; Jacek Kucharski z firmy August Capital, która miała kupić budynek przy Łochowskiej; radca(...) 38 nie została wykonana po interwencji burmistrza Pragi-Północ Wojciecha Zabłockiego, do którego zgłosił się kurator twierdząc, że reprezentuje blisko 130-letnią osobę. Zabłocki ustalił, że...

Dyskusje na temat: zabłocki janusz