• Informacje na temat:

  zabytek

Artykuły na temat: zabytek
 • Zabytki

  ...w. i odzwierciedla ambicje królewskie hetmana Jana Klemensa Branickiego, stąd jego nazwa: "Wersal Polski", "Wersal Podlaski". Na teren kompleksu prowadzi brama wjazdowa zwana "Gryfem". Od 1950 r. zabytek...

 • W kwietniu Palmira została wyzwolona przez syryjską armię z rąk tzw. Państwa Islamskiego. Wcześniej był to najlepiej zachowany zabytek starożytności na świecie. Po zdobyciu miasta w maju 2015 roku islamscy bojownicy wysadzili w powietrze dużą część starożytnych budowli, a przed wycofaniem się z miasta zaminowali prawie wszystkie budynki i drogi.

 • Zamość - "Zabytek zadbany"

  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków (18.04.) - rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek zadbany". W prestiżowym Konkursie Urząd Miasta Zamość otrzymał wyróżnienie.

 • Zniszczono zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO

  Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) wysadzili w Palmyrze starożytny łuk triumfalny - poinformował w niedzielę późnym wieczorem dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Mamun Abdulkarim.

 • Agencja Rewitalizacji Starówki poszukuje wykonawcy remontu kamienicy przy Starym Rynku 9.

 • Zabytkowi grozi upadek

  Piękny zabytek popada w ruinę, bo ma aż 100 właścicieli i żaden nie czuje się odpowiedzialny za budynek! Przedwojenne kino miejskie powstało w budynku wystawionym z początku XX wieku pomiędzy ulicami Przykopa a Śrutarską. Wyróżnia się ceglaną elewacją poprzecinaną drewnianymi belkami. To tu, w niedużej salce, wyświetlano w Cieszynie pierwsze filmy, wówczas jeszcze nieme. Dziś obiekt popada...

 • 9-latek porysował zabytek na historycznym placu Florencji. Dziecko przesłuchano

  Prokuratura we Florencji zajęła się sprawą porysowania przez 9-letniego turystę z Holandii podstawy jednej z rzeźb w gotyckiej loggi na historycznym placu miasta. Dziecko przesłuchano, a jego rodzice odpowiedzą za akt wandalizmu.

 • Palmira z lotu ptaka. Trwają prace nad przywróceniem światu starożytnych zabytków

  W kwietniu Palmira została wyzwolona przez syryjską armię z rąk tzw. Państwa Islamskiego. Wcześniej był to najlepiej zachowany zabytek starożytności na świecie. Po zdobyciu miasta w maju 2015 r. islamscy bojownicy wysadzili w powietrze dużą część starożytnych budowli, a przed wycofaniem się z miasta zaminowali prawie wszystkie budynki i drogi.

 • Po ile ten zabytek?

  .... Chociaż zabytek przy ulicy Stągiewnej już od roku czeka na nabywcę, jego dotychczasowemu właścicielowi wcale się nie spieszy. - Zależy nam na tym, aby budynek trafił w dobre ręce. Szukamy kogoś, kto(...) zabytek, ma pozostać zabytkiem - podkreśla Marcin Tymiński, rzecznik pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. - Jeżeli sprzedawany jest obiekt wpisany do rejestru zabytków, to po jego sprzedaży...

 • Doceniony zabytek regionu suwalskiego

  Plebania w Puńsku otrzyma 1500 zł. To nagroda za trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego.

Zdjęcia na temat: zabytek
Wideo na temat: zabytek
 • Gliwice nie chcą oddać czołgu. Zabytek ma trafić do muzeum w Bydgoszczy

  Gliwiczanie nie chcą oddać czołgu. Mowa o zabytku, jakim jest T-34, oryginalny pojazd pancerny produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej, który stoi jako pomnik u zbiegu ulic Jasnogórskiej i Powstańców Warszawy. Po pojawieniu się informacji, że czołg ma trafić do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, mieszkańcy postanowili działać, żeby czołg został w ich mieście. - Przywiązaliśmy się do niego. Nie jest już żadnym symbolem komunistycznym, tylko jest elementem tego miasta - mówi Kajetan...

 • Wyjątkowy zabytek wraca do Polski

  Z bazy Bagram w Afganistanie do Poznania przyleci polski czołg z okresu międzywojennego, odnaleziony w Kabulu. Chodzi o renault F-17, który brał udział w wojnie polsko-sowieckiej 1920 roku. Afgańskie władze podarowały go Polsce.

Dyskusje na temat: zabytek