• Informacje na temat:

  zabytek

Artykuły na temat: zabytek
 • Uzbekistan: Polacy laserowo zeskanowali słynny zabytek

  ...o ludzkim obliczu. Mozaika składa się z tysięcy terakotowych płytek. "To jest najważniejszy zabytek w Samarkandzie" - podkreślił w rozmowie z PAP jeden z koordynatorów skanowania portalu, dr inż...

 • Niecodzienny zabytek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

  Niecodzienny zabytek trafił do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. To krzyżyk z ukrytymi w środku relikwiami świętych. Krucyfiks służył do ich przechowywania. Relikwii w środku mogło być nawet kilkadziesiąt.

 • Rekin wbity w dach zostanie uznany za zabytek?

  Rekin wbity w dach może zostać uznany za zabytek? Od ponad 30 lat mieszkańcy Oxfordu i specjalnie przyjeżdżający w tym celu turyści podziwiają instalację, która znajduje się na jednym z domów w mieście. Przedstawia wykonanego z włókna szklanego rekina, wbitego w dach. Wygląda jakby przed chwilą spadł z nieba.

 • Zabytki

  ...w. i odzwierciedla ambicje królewskie hetmana Jana Klemensa Branickiego, stąd jego nazwa: "Wersal Polski", "Wersal Podlaski". Na teren kompleksu prowadzi brama wjazdowa zwana "Gryfem". Od 1950 r. zabytek...

 • Nie uznali obrazu Klimta za zabytek i pozwolili go wywieźć

  Urzędnicy czeskiego ministerstwa kultury nie uznali obrazu Gustawa Klimta za zabytek i pozwolili na jego wywóz za granicę - mimo sprzeciwu Galerii Narodowej. Dzieło austriackiego przedstawiciela secesji może być warte 20 mln euro.

 • W kwietniu Palmira została wyzwolona przez syryjską armię z rąk tzw. Państwa Islamskiego. Wcześniej był to najlepiej zachowany zabytek starożytności na świecie. Po zdobyciu miasta w maju 2015 roku islamscy bojownicy wysadzili w powietrze dużą część starożytnych budowli, a przed wycofaniem się z miasta zaminowali prawie wszystkie budynki i drogi.

 • Zamość - "Zabytek zadbany"

  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków (18.04.) - rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek zadbany". W prestiżowym Konkursie Urząd Miasta Zamość otrzymał wyróżnienie.

 • Zniszczono zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO

  Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) wysadzili w Palmyrze starożytny łuk triumfalny - poinformował w niedzielę późnym wieczorem dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Mamun Abdulkarim.

 • Agencja Rewitalizacji Starówki poszukuje wykonawcy remontu kamienicy przy Starym Rynku 9.

 • Zabytkowi grozi upadek

  Piękny zabytek popada w ruinę, bo ma aż 100 właścicieli i żaden nie czuje się odpowiedzialny za budynek! Przedwojenne kino miejskie powstało w budynku wystawionym z początku XX wieku pomiędzy ulicami Przykopa a Śrutarską. Wyróżnia się ceglaną elewacją poprzecinaną drewnianymi belkami. To tu, w niedużej salce, wyświetlano w Cieszynie pierwsze filmy, wówczas jeszcze nieme. Dziś obiekt popada...

Zdjęcia na temat: zabytek
Wideo na temat: zabytek
 • Gliwice nie chcą oddać czołgu. Zabytek ma trafić do muzeum w Bydgoszczy

  Gliwiczanie nie chcą oddać czołgu. Mowa o zabytku, jakim jest T-34, oryginalny pojazd pancerny produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej, który stoi jako pomnik u zbiegu ulic Jasnogórskiej i Powstańców Warszawy. Po pojawieniu się informacji, że czołg ma trafić do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, mieszkańcy postanowili działać, żeby czołg został w ich mieście. - Przywiązaliśmy się do niego. Nie jest już żadnym symbolem komunistycznym, tylko jest elementem tego miasta - mówi Kajetan...

 • Dolny Śląsk: Grupa fałszerzy zabytków rozbita przez CBŚP

  Dolny Śląsk: Grupa fałszerzy zabytków rozbita przez CBŚP

 • Wyjątkowy zabytek wraca do Polski

  Z bazy Bagram w Afganistanie do Poznania przyleci polski czołg z okresu międzywojennego, odnaleziony w Kabulu. Chodzi o renault F-17, który brał udział w wojnie polsko-sowieckiej 1920 roku. Afgańskie władze podarowały go Polsce.

Dyskusje na temat: zabytek