• Informacje na temat:

  zagajewski

Artykuły na temat: zagajewski
 • Rozmowy o człowieku: Spotkanie z Adamem Zagajewskim

  Czas na ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu Rozmowy o Człowieku. Na rozmowę prof. Dominiki Dudek z Adamem Zagajewskim zapraszamy we środę, 5 czerwca br. o godz. 18:00 w Auli PAU przy ul. Sławkowskiej 17.

 • Adam Zagajewski uhonorowany prestiżową nagrodą

  Adam Zagajewski otrzymał Literacką Nagrodę Księżniczki Asturii (Premio Princesa de Asturias de las Letras). Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym tą nagrodą w jej 37-letniej historii.

 • Adam Zagajewski laureatem hiszpańskiej nagrody literackiej

  Adam Zagajewski otrzymał dzisiaj Literacką Nagrodę Księżniczki Asturii (Premio Princesa de Asturias de las Letras). Jest on pierwszym Polakiem uhonorowanym tą nagrodą w jej 37-letniej historii - podała agencja EFE.

 • Adam Zagajewski: Między Wschodem i Zachodem, poezją i prozą

  Jakie są topograficzne źródła twórczości Adama Zagajewskiego? Lwów? Gliwice? Kraków? Wschód? Zachód? Wyobraźnia czy fizyczna rzeczywistość? Obejrzyj wywiad z wybitnym pisarzem Adamem Zagajewskim specjalnie dla RMF FM.

 • Adam Zagajewski otrzyma nagrodę im. Leopolda Lucasa

  Polski pisarz Adam Zagajewski otrzyma w tym roku nagrodę im. Leopolda Lucasa - poinformował w poniedziałek Uniwersytet Tybingi, który to wyróżnienie przyznaje. Nagroda jest dotowana sumą 50 tys. euro.

 • Adam Zagajewski laureatem niemieckiej nagrody im. Leopolda Lucasa

  Polski pisarz Adam Zagajewski otrzyma w tym roku nagrodę im. Leopolda Lucasa - poinformował w poniedziałek Uniwersytet Tybingi, który to wyróżnienie przyznaje. Nagroda jest dotowana sumą 50 tys. euro.

 • ​Adam Zagajewski i Robert Biedroń uhonorowani francuskimi odznaczeniami

  Poeta Adam Zagajewski został w środę w Warszawie odznaczony insygniami Kawalera Legii Honorowej, a polityk i prezydent Słupska Robert Biedroń - insygniami Kawalera Narodowego Orderu Zasługi. Odznaczono też tłumaczkę Maję Wodecką i Piotra Szwedo z UJ.

 • Adam Zagajewski nagrodzony w Niemczech za eseistykę

  Polski poeta i eseista Adam Zagajewski otrzymał tegoroczną niemiecką Nagrodę im. Jeana Amery'ego (Jean-Amery-Preis) przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie europejskiej eseistyki - poinformowało wydawnictwo Klett-Cotta. Decyzję o wyróżnieniu poety - "wielojęzycznego Polaka i kosmopolity" - podjęło jury pod przewodnictwem Roberta Menasse; członkiem honorowym gremium jest Claudio Magris.

 • Adam Zagajewski - poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Urodził się 21 VI 1945 r. we Lwowie, ale w tym samym roku jego rodzice w wyniku akcji repatriacyjnej osiedli w Gliwicach. Studiował w Krakowie - filozofię i psychologię na UJ, pracował jako asystent na AGH oraz w redakcjach czasopism.

 • Adam Zagajewski kończy 70 lat. "Jego entuzjazm jest porywający"

  Adam Zagajewski – polski poeta, prozaik i eseista kończy dziś 70 lat. „Nadal jest poetą młodym; jego wigor i entuzjazm wobec świata są porywające” – podkreśla krytyk literacki Janusz Drzewucki. Dodaje, że twórczość Zagajewskiego „w gruncie rzeczy ma szanse u każdego odpowiednio wrażliwego czytelnika”.

Zdjęcia na temat: zagajewski
Dyskusje na temat: zagajewski