• Informacje na temat:

  żagary

Artykuły na temat: żagary
 • Zagar i Ruud nadal w Caelum Stali Gorzów

  W nowym sezonie w żużlowej drużynie Caelum Stal Gorzów nadal jeździć będą Słoweniec Matej Zagar i Szwed David Ruud oraz krajowi młodzieżowcy Paweł Zmarzlik i Łukasz Cyran.

 • Nowy zagar na gdyńskim Urzędzie Miasta

  Dokładna godzina, data i temperatura- znów te dane można odczytać z zegara znajdującego się na budynku Urzędu Miasta (róg al. Marsz. Piłsudskiego i ul. Świętojańskiej).

 • Żużlowa GP: Zwycięstwo Janowskiego w Cardiff, Zmarzlik czwarty

  ​Maciej Janowski wygrał w Cardiff żużlową Grand Prix Wielkiej Brytanii, szóstą eliminację mistrzostw świata. Czwarte miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, który w finale miał defekt. Drugi był lider klasyfikacji generalnej Australijczyk Jason Doyle, a trzeci Słoweniec Matej Zagar.

 • Stal w pełnym składzie

  Rafał Okoniewski, David Ruud oraz Matej Zagar zastąpią w przyszłym sezonie słabo spisujących się w rozgrywkach ekstraligi Jespera Monberga, Mateja Ferjana oraz Pawła Hliba.

 • Czytanie "Campo di Fiori" w jidysz na zakończenie Roku Miłosza

  ...opowiadali o związkach Miłosza z historią i kulturą żydowską. Dr Joanna Lisek z Uniwersytetu Wrocławskiego opowiadała o kontaktach żydowskiej grupy artystycznej Jung Wilne i polskiej grupy poetyckiej Żagary(...) murem uprzedzeń. - Grupa Żagary, w której zaczynał swoją działalność artystyczną, pisarską Miłosz, próbowała przeciwstawić się sanacyjnej polityce wobec mniejszości narodowych i zamieszczała na...

 • ​Czesław Miłosz - biografia i twórczość

  ...rozwijał przez 70 lat, dlatego jej cechą jest różnorodność tematów i stylów. Początki twórczości Czesława Miłosza były związane z awangardową grupą poetycką Żagary, której był współzałożycielem. Pierwsze...

 • Stachyra blisko Stali

  Dawid Stachyra prawdopodobnie będzie nadal reprezentował barwy rzeszowskiego klubu. Stachyra wprawdzie miał podpisany kontrakt na przyszły sezon, ale wobec spadku rzeszowskiej drużyny do I ligi, stracił on ważność.

 • Żużlowa GP: Srebro Patryka Dudka, Jason Doyle z tytułem mistrza

  Patryk Dudek zdobył srebrny medal indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Pierwszy w karierze tytuł zapewnił sobie Australijczyk Jason Doyle, który triumfował w ostatnich zawodach sezonu Grand Prix w Melbourne. Trzeci był Brytyjczyk Tai Woffinden. Taka sama kolejność obowiązywała w klasyfikacji generalnej przed sobotnimi zawodami kończącymi sezon. Doyle potrzebował zaledwie ośmiu punktów, aby zdobyć tytuł. Mistrzostwo świata zapewnił sobie już w trzeciej serii, zgarniając komplet...

 • Żużlowcy Stali Gorzów mistrzami Polski

  Żużlowcy Stali Gorzów zostali drużynowymi mistrzami Polski. W rewanżowym meczu finału ekstraligi pokonali przed własną publicznością Fogo Unię Leszno 49:41. Pierwsze spotkanie wygrała Unia 46:44.

 • Metamorfoza

  Po sromotnej klęsce w piątek ze Złomreksem Czestochowa mało kto z kibiców rzeszowskiego zespołu wierzył, że żużlowcy Marmy mogą powalczyć o korzystny wynik na torze w Tarnowie.

Dyskusje na temat: żagary
 • Re: Czesław Miłosz zniknął z podstawy programowej

  No tak. Miłosz był zbyt krytyczny wobec polskich przywar. Włądza musi mieć obraz Polski niepokalanej, bez skazy nacjonalistycznej, bez skazy antysemickiej, bez skazy historycznie idiotycznej, bez skazy niedołężnej. To są przywary ludzkie, wypunktowane przez noblistę. Dla noblistów w dzisiejszej propagandzie i szycia historii na nowo nie ma miejsca. Jest miejsce dla małych ludzi i biznesmenów z Torunia.

 • Re: Izrael: Zatrzymano 40 lekarzy i farmaceutów z fałszywymi dyplomami

  w 1930 na łamach uniwersyteckiego pisma „Alma Mater Vilnensis” wierszami Kompozycja i Podróż. Był członkiem grupy poetów Żagary i współtwórcą pisma o tej samej nazwie. Pracował w Polskim Radiu Wilno