• Informacje na temat:

  zagłębie ruhry

Artykuły na temat: zagłębie ruhry
 • ...31-letni mężczyzna w Gelsenkirchen (Zagłębie Ruhry) ranił nożem kuchennym 14-letniego chłopca, który przeszkadzał mu, bawiąc się z kolegami na dachu garażu, a potem nie chciał podać nazwiska - poinformowała policja.

 • Niemcy: Wybuch w zakładach chemicznych w Marl, są ranni

  ...- Dwie osoby zostały ciężko ranne w następstwie potężnej eksplozji, jaka nastąpiła w zakładach chemicznych w mieście Marl na północy niemieckiego Zagłębia Ruhry - poinformowała straż pożarna. Wybuch nie spowodował zagrożenia ekologicznego.

 • Niemcy: Wybuch w zakładach chemicznych w Marl

  Co najmniej dwie osoby zostały ciężko ranne w wyniku eksplozji, do której doszło w zakładach chemicznych w mieście Marl na północy niemieckiego Zagłębia Ruhry. Wybuch nie spowodował zagrożenia ekologicznego.

 • Ponad 400 gatunków roślin znaleźli niemieccy botanicy wzdłuż trasy A40 w Zagłębiu Ruhry. Badania przeprowadzono przy okazji wielkiego pikniku na trasie. Naukowcy udowodnili przy okazji, że hasło imprezy "Martwa Natura na autostradzie A40" było nietrafione.

 • CDU/CSU domaga się ustanowienia dnia pamięci ofiar niemieckiej ludności, poległych podczas alianckich nalotów – pisze tygodnik "Der Spiegel". W tym roku przypada 60. rocznica nalotów dywanowych lotnictwa brytyjskiego i amerykańskiego na Zagłębie Ruhry, Hamburg oraz Berlin. Zginęło w nich 600 tys. osób.

 • Wkrótce w zagłębiu Ruhry w Niemczech będzie można oglądać prognozę... ruchu na drogach. Tamtejsze ministerstwo transportu postanowiło ułatwić kierowcom poruszanie się po często zatłoczonych trasach i przygotowywać krótkotrwałe prognozy ruchu na wszystkich szlakach regionu.

 • ...polaryzacją i pogorszeniem się sytuacji w problematycznych szkołach w zapalnych okręgach. Przykłady znajdziemy w aglomeracjach takich jak Berlin czy Zagłębie Ruhry" - mówi Meidinger. Jak dodaje, problemy mogą...

 • Premiera spektaklu Jarzyny już 27 lutego

  ..."Odyseja Europa" jest jednym z przedsięwzięć przygotowywanych w ramach trwającego projektu Europejska Stolica Kultury - Zagłębie Ruhry RUHR.2010 - poinformowano podczas spotkania w Ambasadzie Niemiec(...) Europejskiej Stolicy Kultury RUHR.2010 Jarzombek przypomniała, że Zagłębie Ruhry to wielka aglomeracja miejska, trzecia co do wielkości w Europie - licząca 53 miasta i 5,3 mln mieszkańców. - To region, który...

 • W nocy strajkowały centra dystrybucyjne w Duisburgu (Zagłębie Ruhry), Wiesbaden (Hesja), i Hamburgu. Związek zawodowy ver.di zapowiedział protesty w najbliższych dniach także w pozostałych regionach Niemiec. "Odpowiedzialność za to, że w poniedziałek dziesiątki tysięcy klientów poczty w zachodniej części Zagłębia Ruhry i dolnej Nadrenii, ponosi wyłącznie zarząd poczty" - informuje związek...

 • ...zajęły Zagłębie Ruhry i Dusseldorf. Była to sankcja karna za niedostarczenie Francji kontyngentu węgla oraz gwarancja uzyskania odszkodowań wojennych we właściwych terminach i sumach. 1936 - przed...

Dyskusje na temat: zagłębie ruhry