• Informacje na temat:

  zajal

Artykuły na temat: zajal
 • ETPC zajął się skargami polskich maturzystów

  Trybunał w Strasburgu zajął się skargami maturzystów z 2011 r., którym unieważniono prace uznane za niesamodzielnie - poinformowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Według skarżących, ich prawa naruszył brak możliwości zaskarżenia tego unieważnienia do sądu.

 • Sąd zajął aktywa Gazpromu w Holandii

  ​Ukraiński Naftohaz ogłosił, że holenderski sąd zajął aktywa spółek córek Gazpromu, aby uzyskać środki na spłatę kwoty 2,56 mld dolarów, którą rosyjski koncern ma spłacić Ukrainie w wyniku wyroku trybunału arbitrażowego w Sztokholmie. Wcześniej zamrożono szwajcarskie aktywa Gazpromu w spółkach Nord Stream AG i Nord Stream 2 AG.

 • ​Papież: Kościół za późno zajął się sprawą pedofilii

  Papież Franciszek powiedział w czwartek, że Kościół zbyt późno zajął się sprawą pedofilii w swoich szeregach. W przemówieniu do członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich mówił, że sumienia uśpiła praktyka przenoszenia sprawców takich czynów.

 • Sąd Najwyższy nie zajął się sprawą Mariusza Kamińskiego

  Sąd Najwyższy nie rozpoznał w środę wniosku o odwieszenie postępowania kasacyjnego ws. Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA; sprawa została zwrócona do przewodniczącego Wydziału II Izby Karnej SN, bo jak oceniono, powinien zająć się nią skład wyznaczony do rozpoznania tej kasacji.

 • Senat zajął się nowelą ustawy ws. cen energii

  Senatorowie rozpatrują nowelizację ustawy ws. cen energii. Ponad dwie godziny trwało zadawanie pytań do sprawozdawców połączonych komisji, które wcześniej zajmowały się ustawą. "Mkniemy jak samolot odrzutowy" - zarzuca rządowi opozycja. "To jedyna ustawa, która da bezpieczne ceny energii" - odpowiada wiceminister energii.

 • ​Episkopat zajął się narzeczonymi i rozwodnikami

  Biskupi apelują o kształtowanie właściwych postaw narzeczonych i przypominają, że osoby żyjące w nowych związkach po rozpadzie małżeństwa "nie są wyłączone z Kościoła".

 • PO chce, aby Sejm zajął się służbami specjalnymi

  Posłowie PO złożyli wniosek do marszałka Sejmu o zwołanie 7 maja tajnego posiedzenia Izby w związku z licznymi wątpliwościami w zakresie legalności działalności i sposobu kierowania CBA i innymi służbami - poinformował w poniedziałek poseł PO Marcin Kierwiński.

 • Łódź: Komornik zajął Misia Uszatka i Coralgola

  W tym tygodniu w siedzibie Muzeum Animacji Se-Ma-For pojawił się komornik. Zabrał figurki Misia Uszatka, Coralgola i bohaterów filmów Piotruś i Wilk – informuje "Dziennik Łódzki".

 • PE zajął stanowisko ws. powiązania funduszy z UE z praworządnością

  Parlament Europejski przegłosował w czwartek stanowisko dotyczące propozycji powiązania dostępu do funduszy UE ze stanem praworządności. Eurodeputowani chcą, by to eksperci oceniali stan rządów prawa w krajach UE. PiS uważa, że idea jest szkodliwa dla UE.

 • PŚ w skokach: Żyła na podium. Zajął drugie miejsce w Engelbergu

  Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył Niemiec Karl Geiger.

Zdjęcia na temat: zajal
 • Józef Grudzień
Wideo na temat: zajal
 • Kwiatkowski: Na drodze trafiają się ludzie, którymi rządzi agresja. Powinniśmy się szanować

  To najlepsza kolarska wiosna w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego. Polski zawodnik wygrał Strade Bianche i Mediolan-San Remo, zajął drugie miejsce w Volta ao Algarve i Amstel Gold Race, a także był trzeci w Liège-Bastogne-Liège. Polak tym samym udowodnił, że poprzedni nieudany sezon był tylko wypadkiem przy pracy. "Dzięki wsparciu drużyny, rodziny, dziewczyny i wielu innych osób które zawsze we mnie wierzyły ta droga na szczyt była dużo łatwiejsza" - mówi Kwiatkowski w specjalnym wywiadzie dla...

 • Burmistrz Toronto żegna się z urzędem i przybija "żółwiki"

  Wyborcy z Toronto położyli kres erze znanego z alkoholowych i narkotykowych ekscesów burmistrza-skandalisty Roba Forda. Jego następcą zostanie umiarkowany konserwatysta John Tory. Poparło go ponad 40 procent głosujących. Drugie miejsce zajął brat dotychczasowego burmistrza - Doug. Rob Ford, który przechodzi obecnie leczenie onkologiczne, pozostanie w ratuszu jako członek rady miasta.

 • Rajd Polski: Wymiana uszkodzonej szyby w rajdówce Roberta Kubicy

  Robert Kubica zajął trzecie miejsce na pierwszym dzisiaj odcinku specjalnym 71. Rajdu Polski, siódmej rundy mistrzostw świata. Polak był wolniejszy od Norwega Andreasa Mikkelsena tylko o 1,1 sekundy. W jego rajdówce konieczna była natomiast wymiana uszkodzonej szyby. Jak wyglądała ta operacja? Zobacz na naszym filmie!

Dyskusje na temat: zajal