• Informacje na temat:

  zajdel

Artykuły na temat: zajdel
 • Laureaci nagrody im. Janusza Zajdla

  .... Aby uhonorować zmarłego pisarza, nagrodę "Sfinksa" zmieniono na "nagrodę imienia Janusza Zajdla". Janusz Andrzej Zajdel (ur. 1938 w Warszawie, zm. 1985 w Warszawie) był prekursorem nurtu...

 • ...przyznawane są nominacje, czytelnik może zgłosić do pięciu opowiadań i do pięciu powieści napisanych w roku poprzednim - wysyłając zgłoszenia e-mailem pod adresem zajdel@fandom.art.pl lub listownie na(...) noszącą nazwę Sfinks - przyznano w 1985 r. za utwory z 1984 r. Zdobył ją Janusz Andrzej Zajdel za powieść "Paradyzja". Zajdel zmarł w lipcu 1985 r. Po śmierci pisarza zdecydowano, że nagroda będzie...

 • Studenckiego Nobla 2010 zdobył Mirosław Zajdel, doktorant z informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, a jednocześnie student III roku zarządzania i inżynierii produkcji. Nagrodę dla najlepszego studenta wręczono w poniedziałek w Belwederze w Warszawie.

 • Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski znaleźli się m.in. w gronie nominowanych do Literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2009. Laureata wyłoni głosowanie podczas tegorocznego Polconu, który odbędzie się w sierpniu w Cieszynie.

 • Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, Łukasz Orbitowski znaleźli się m.in. w gronie nominowanych do Literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2009. Laureata wyłoni głosowanie podczas tegorocznego Polconu, który odbędzie się w sierpniu w Cieszynie.

 • Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Przed nami kolejna noc z lokalnymi opadami śniegu. Wyjeżdżając na drogi dokładnie oczyśćcie też dachy aut - apeluje ekspert od bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marek Zajdel.

 • Przypomnijmy: W sesji rady miejskiej, 19 października 2011 roku, uczestniczył jako gość radny sejmiku wojewódzkiego Dariusz Zajdel. Już po zakończeniu obrad, mówił on o kandydowaniu do Sejmu byłego(...) poinformowanie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do strzeleckiego sądu, który zakwalifikował ten czyn jako wykroczenie. Zajdel nie przyznał się do winy. Twierdził, że chciał...

 • Niewierzący, jak pisał Janusz Zajdel, dzielą się na ateistów i antyteistów. Ci pierwsi po prostu nie wierzą w istnienie Boga. Ci drudzy natomiast wierzą, że Boga nie ma.

 • Ekspert radzi: Nie zapinaj pasów bezpieczeństwa na kurtkę

  Praktycznie każdy tę czynność wykonuje nawet kilka razy dziennie. Ale czy każdy potrafi prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa? Gdy na szkoleniach zadajemy kursantom pytanie jak prawidłowo zapinać pas, może 3 proc. odpowiada dobrze – mówi instruktor bezpieczeństwa jazdy Marek Zajdel.

 • Noworoczny prezent w Teatrze Polonia

  Koncert marzeń odbędzie się 1 stycznia 2018 r., godz. 17:00. Arie i duety operowe zaśpiewają: Agnieszka Adamczak, Anna Patrys, Marta Wągrocka, Rafał Bartmiński i Mateusz Zajdel. Przy fortepianie - Mateusz Dębski, a całość poprowadzi Sławomir Pietras. Więcej informacji o spektaklu wraz z możliwością zakupu biletów TUTAJ .  

Wideo na temat: zajdel
 • Jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa

  Pas bezpieczeństwa trzeba zapinać tak, aby przebiegał przez środek klatki piersiowej. Większość osób pas prowadzi bądź skrajem ramienia, bądź w zagłębieniu nad obojczykiem. A to błąd. Pas powinien leżeć jak najbliżej szyi, potem powinien przebiegać przez mostek - radzi instruktor bezpieczeństwa jazdy Marek Zajdel.

Dyskusje na temat: zajdel