• Informacje na temat:

  zakład ubezpieczeń społecznych

Artykuły na temat: zakład ubezpieczeń społecznych
 • ​CBA w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jest zawiadomienie do prokuratury

  CBA zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w 2013 r. przy zleceniu z wolnej ręki firmie Hewlett-Packard opieki serwisowej przez byłego prezesa ZUS Zbigniewa D., byłego członka zarządu i dwoje pracowników Zakładu.

 • Prof. Gertruda Uścińska prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Prof. Gertruda Uścińska związana z Wydziałem Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW została prezesem ZUS-u. W poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wprowadziła nową prezes do Zakładu. Przez ostatnie 10 miesięcy obowiązki szefa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pełniła wiceprezes Elżbieta Łopacińska.

 • ​Minister zdrowia zapowiada zmiany w systemie ubezpieczeń zdrowotnych

  Resort zdrowia przeprowadzi zmiany w systemie ubezpieczeń zdrowotnych oraz w finansowaniu opieki zdrowotnej - zapowiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jednocześnie podkreślił, że nie planuje rewolucji w systemie.

 • ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. "Zakład nie wysyła poczty elektronicznej"

  ...​Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega wszystkich, którzy w ostatnim czasie dostali, lub dostaną maila z ZUS. To oszustwo. Zakład nie rozsyła maili do swoich klientów - powiedział PAP rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz.

 • Zakład ubezpieczeń ściga rencistę za... eurocenta

  Rencista z Riccione koło Rimini dostał od urzędu ds. ubezpieczeń społecznych Inps wezwanie do zwrotu... jednego eurocenta. Jak donoszą włoskie media, 84-letni mężczyzna dostał go w ramach nadpłaty w latach 90.

 • Możliwość odroczenia terminu płatności lub rozłożenia na raty zaległości z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne - to założenia noweli ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski - podała we wtorek jego kancelaria.

 • Po raz pierwszy w swojej 80-letniej historii Najwyższa Izba Kontroli otworzyła obrady kolegium dla prasy i posłów z sejmowej komisji kontroli państwowej. Stało się tak po krytyce, jaka spadła na izbę w związku z przedłużanie przez NIK publikacji raportu na temat komputeryzacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Prokuratura Krajowa zgłasza udział w postępowaniu przed SN ws. zabezpieczenia społecznego

  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które złożyła prywatna osoba w sprawie dotyczącej jej prawa do zabezpieczenia społecznego".   Prokuratura zwróciła uwagę, że "Sąd Najwyższy nie informował(...) w różnych sprawach, w tym także z zakresu ubezpieczeń społecznych". "Dlatego Prokuratura Krajowa zdecydowała o przystąpieniu do postępowania z własnej inicjatywy, kierując się troską o ochronę prawa...

 • Sąd Najwyższy, ZUS, unijny Trybunał. SN o "niedopuszczalnej" decyzji Zakładu

  ...miało związek z rozpoznawanym przez SN odwołaniem od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak informował w sierpniu rzecznik SN sędzia Michał Laskowski, sprawa "dotyczyła obowiązku opłacania(...). Zwrot akcji nastąpił pięć dni później. Rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz poinformował wówczas, że oddział ZUS-u w Jaśle wycofał z Sądu Najwyższego zażalenie, na kanwie...

 • Nawet kilka milionów złotych mógł wydać Zakład Ubezpieczeń Społecznych na świadczenia emerytalne dla osób, którym zasiłek się nie należał. Tylko w Warszawie taki „podarunek” otrzymało prawie tysiąc mieszkańców.

Wideo na temat: zakład ubezpieczeń społecznych
 • Przedsiębiorcy kontra ZUS, kilkadziesiąt osób demonstruje przed Sejmem

  Przed Sejmem protestują dziś przedsiębiorcy, którzy jednocześnie dorabiali jako chałupnicy i płacili budżetowi państwa mniejsze składki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakwestionował to i zażądał wyrównania.

 • Martwisz się o swoją emeryturę?

  Dostałeś z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informację o tym, ile udało Ci się uzbierać na emeryturę? Ciekawi jesteśmy, jak bardzo jesteście zaskoczeni. Dziś w RMF FM będziemy rozmawiać o emeryturach. O czym jeszcze ? Posłuchaj.

Dyskusje na temat: zakład ubezpieczeń społecznych