• Informacje na temat:

  zaklęcie

Artykuły na temat: zaklęcie
 • Przedstawiciele obozu władzy tak skwapliwie zapewniają o jego spójności, że aż wywołali podejrzenia, czy aby nie usiłują w ten sposób ukryć rzeczywistych napięć i pęknięć. To najbardziej widoczne, do którego doszło między prezesem rządzącej partii i prezydentem wokół zmian w systemie sądownictwa, wciąż budzi wątpliwości co do rzeczywistych rozmiarów i skutków. W tle jednak czai się kolejne, potencjalnie znacznie groźniejsze, związane z zaproponowanymi przez wicepremiera Gowina...

 • Zaklęte kręgi stereotypu

  Uwagi na marginesie książki o antysemityzmie Polaków i antypolonizmie Żydów

 • Góry zaklęte w szkle

  W najbliższy piątek w Galerii Lipowa 3 w Krakowie zostanie otwarta wystawa prac Henryka Trebuni-Tutki pt. "Góry zaklęte w szkle". - Henryk Trebunia-Tutka jest pierwszym i jedynym na Podhalu artystą rzeźbiącym w szkle - zwraca uwagę Aleksandra Skorek, kurator wystawy. Prace artysty będzie można oglądać do 3 czerwca.

 • Excentryk z zaklętego rewiru

  Literatura kinomańska (a może nawet kinomaniacka) ma się ostatnio u nas całkiem nieźle. Wspomnijmy choćby kilka tytułów z ostatnich miesięcy: „Wajda. Kronika wypadków miłosnych” Bartosza Michalaka, „Cybulski. Podwójne salto” Doroty Karaś, „Tak się kręciło” Andrzeja Klima… Te książki z pewnością przyniosą wiele radości ludziom, którzy chodzą do kina po coś więcej niż kubek coli i porcję popcornu. Teraz na rynku pojawia się kolejna pozycja tego typu – „Janusz Majewski. Film – kobieta jego...

 • Optymizm zaklęty w naturze

  Symbolika odradzającego się życia przeważa w dekoracjach, jakie trafiają do większości domów z okazji Świąt Wielkanocnych.

 • Jan Piekło: Europa nie potrafi wyjść z tego zaklętego kręgu

  Wydarzenia w Srebrenicy przelały czarę goryczy. Tak komentuje tragedię sprzed 20 lat ówczesny korespondent "Tygodnika Powszechnego" na Bałkanach, Jan Piekło.

 • "Zaklęte rewiry" wg powieści Henryka Worcella

  Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku)...

 • Księżna Diana i Dodi al-Fajed w tanecznym uścisku - takie dwa identyczne pomniki uroczyście zaprezentowano w Londynie. Jeden z postumentów stanie w domu towarowym Harrod's, drugi trafi do Paryża.

 • Świat zaklęty w dźwiękach

  Geniuszy nazywa się po imieniu mniej więcej w sto lat po ich śmierci. Tak pokazuje historia. Trudno mówić więc o geniuszu w przypadku 24-letniej Magdaleny Filipczak. Polska skrzypaczka udowodniła już jednak, że talent ma nieprzeciętny, a co więcej - wszelkie niezbędne współcześnie predyspozycje na wielką karierę solistki.

 • Seks zaklęty w kamieniu przez... 165 milionów lat

  Można to uważać za przykład niemal wiecznej miłości, można też uznać za przypadek wyjątkowego pecha. Tak czy inaczej odcisk kopulujących owadów sprzed 165 milionów lat trafił właśnie do podręczników biologii. To najstarszy odkryty dotąd przypadek owadów splecionych w miłosnym ścisku i potwierdzenie, że tak zwana pozycja misjonarska nie była wcale wynalazkiem człowieka. Parę pluskwiaków odkrył i opisał w najnowszym numerze czasopisma "PLOS ONE" Chungkun Shih z Uniwersytetu w Pekinie.

Zdjęcia na temat: zaklęcie
Wideo na temat: zaklęcie
 • "PiS schował Macierewicza, zaczyna wyglądać lepiej"

  "PiS mówi o tym, w jaki sposób zmieniać Polskę. Nie ma tam nic dobrego. Tam są naprawdę socjalistyczne zaklęcia, które w Europie też padały, a nawet zostały w niektórych miejscach wprowadzone w życie i nie przyniosły absolutnie nic dobrego" - twierdzi gość Kontrwywiadu RMF FM, Kazimierz Marcinkiewicz.

 • Szczerski o wywiadzie Tuska dla „Tygodnika Powszechnego”: Jest jednym wielkim skandalem, nie ma co komentować

  W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Krzysztof Szczerski ostro skrytykował słowa Donalda Tuska w „Tygodniku Powszechnym”. Były premier m.in. wyraził obawę przed możliwym wyprowadzeniem Polski ze struktur Unii Europejskiej. „Wiem, że tak jak jego koleżanka Róża Thun i inni, po prostu dzisiaj działają na szkodę Polski w UE powtarzając tego typu zaklęcia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”- mówił. „Ten wywiad jest skandalem jednym wielkim, więc nie ma co go komentować....