• Informacje na temat:

  zaklęcie

Artykuły na temat: zaklęcie
 • Przedstawiciele obozu władzy tak skwapliwie zapewniają o jego spójności, że aż wywołali podejrzenia, czy aby nie usiłują w ten sposób ukryć rzeczywistych napięć i pęknięć. To najbardziej widoczne, do którego doszło między prezesem rządzącej partii i prezydentem wokół zmian w systemie sądownictwa, wciąż budzi wątpliwości co do rzeczywistych rozmiarów i skutków. W tle jednak czai się kolejne, potencjalnie znacznie groźniejsze, związane z zaproponowanymi przez wicepremiera Gowina...

 • Zaklęte kręgi stereotypu

  Uwagi na marginesie książki o antysemityzmie Polaków i antypolonizmie Żydów

 • Góry zaklęte w szkle

  W najbliższy piątek w Galerii Lipowa 3 w Krakowie zostanie otwarta wystawa prac Henryka Trebuni-Tutki pt. "Góry zaklęte w szkle". - Henryk Trebunia-Tutka jest pierwszym i jedynym na Podhalu artystą rzeźbiącym w szkle - zwraca uwagę Aleksandra Skorek, kurator wystawy. Prace artysty będzie można oglądać do 3 czerwca.

 • Excentryk z zaklętego rewiru

  Literatura kinomańska (a może nawet kinomaniacka) ma się ostatnio u nas całkiem nieźle. Wspomnijmy choćby kilka tytułów z ostatnich miesięcy: „Wajda. Kronika wypadków miłosnych” Bartosza Michalaka, „Cybulski. Podwójne salto” Doroty Karaś, „Tak się kręciło” Andrzeja Klima… Te książki z pewnością przyniosą wiele radości ludziom, którzy chodzą do kina po coś więcej niż kubek coli i porcję popcornu. Teraz na rynku pojawia się kolejna pozycja tego typu – „Janusz Majewski. Film – kobieta jego...

 • Zgorzelski: Nie ma dla nas zaklętych rewirów

  "Jednoznacznie wykluczamy koalicję w sejmikach wojewódzkich z PiS po wyborach".

 • Optymizm zaklęty w naturze

  Symbolika odradzającego się życia przeważa w dekoracjach, jakie trafiają do większości domów z okazji Świąt Wielkanocnych.

 • Jan Piekło: Europa nie potrafi wyjść z tego zaklętego kręgu

  Wydarzenia w Srebrenicy przelały czarę goryczy. Tak komentuje tragedię sprzed 20 lat ówczesny korespondent "Tygodnika Powszechnego" na Bałkanach, Jan Piekło.

 • "Zaklęte rewiry" wg powieści Henryka Worcella

  Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku)...

 • Księżna Diana i Dodi al-Fajed w tanecznym uścisku - takie dwa identyczne pomniki uroczyście zaprezentowano w Londynie. Jeden z postumentów stanie w domu towarowym Harrod's, drugi trafi do Paryża.

 • Świat zaklęty w dźwiękach

  Geniuszy nazywa się po imieniu mniej więcej w sto lat po ich śmierci. Tak pokazuje historia. Trudno mówić więc o geniuszu w przypadku 24-letniej Magdaleny Filipczak. Polska skrzypaczka udowodniła już jednak, że talent ma nieprzeciętny, a co więcej - wszelkie niezbędne współcześnie predyspozycje na wielką karierę solistki.

Zdjęcia na temat: zaklęcie
Wideo na temat: zaklęcie
 • "PiS schował Macierewicza, zaczyna wyglądać lepiej"

  "PiS mówi o tym, w jaki sposób zmieniać Polskę. Nie ma tam nic dobrego. Tam są naprawdę socjalistyczne zaklęcia, które w Europie też padały, a nawet zostały w niektórych miejscach wprowadzone w życie i nie przyniosły absolutnie nic dobrego" - twierdzi gość Kontrwywiadu RMF FM, Kazimierz Marcinkiewicz.

 • Szczerski o wywiadzie Tuska dla „Tygodnika Powszechnego”: Jest jednym wielkim skandalem, nie ma co komentować

  W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Krzysztof Szczerski ostro skrytykował słowa Donalda Tuska w „Tygodniku Powszechnym”. Były premier m.in. wyraził obawę przed możliwym wyprowadzeniem Polski ze struktur Unii Europejskiej. „Wiem, że tak jak jego koleżanka Róża Thun i inni, po prostu dzisiaj działają na szkodę Polski w UE powtarzając tego typu zaklęcia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”- mówił. „Ten wywiad jest skandalem jednym wielkim, więc nie ma co go komentować....