• Informacje na temat:

  zaklęte rewiry

Artykuły na temat: zaklęte rewiry
 • "Zaklęte rewiry" wg powieści Henryka Worcella

  Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku)...

 • Excentryk z zaklętego rewiru

  Literatura kinomańska (a może nawet kinomaniacka) ma się ostatnio u nas całkiem nieźle. Wspomnijmy choćby kilka tytułów z ostatnich miesięcy: „Wajda. Kronika wypadków miłosnych” Bartosza Michalaka, „Cybulski. Podwójne salto” Doroty Karaś, „Tak się kręciło” Andrzeja Klima… Te książki z pewnością przyniosą wiele radości ludziom, którzy chodzą do kina po coś więcej niż kubek coli i porcję popcornu. Teraz na rynku pojawia się kolejna pozycja tego typu – „Janusz Majewski. Film – kobieta jego...

 • Zgorzelski: Nie ma dla nas zaklętych rewirów

  "Jednoznacznie wykluczamy koalicję w sejmikach wojewódzkich z PiS po wyborach".

 • Premiera filmu "Zaklęte rewiry" po cyfrowym liftingu

  Wieczorem w kinie Kultura w Warszawie odbędzie się uroczysty pokaz filmu "Zaklęte rewiry" (1975) w nowej, cyfrowej wersji. Specjalnymi gośćmi premiery będą twórcy filmu, wśród nich reżyser Janusz Majewski i aktor Marek Kondrat.

 • Smarzowski, Wajda, Bugajski. W poniedziałek rusza festiwal w Gdyni

  ...​W poniedziałek 19 września rusza 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. To będzie bez wątpienia wydarzenie numer jeden w kulturze w najbliższym tygodniu. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest wręczenie Platynowych Lwów, czyli nagrody za osiągnięcia życia. W tym roku otrzyma ją Janusz Majewski, twórca takich filmów, jak m.in. "Lekcja martwego języka", "C.K. Dezerterzy" czy "Zaklęte rewiry".

 • 60. urodziny Marka Kondrata

  Marek Kondrat, jeden z najpopularniejszych aktorów współczesnego polskiego kina, znany z ról w filmach "Zaklęte rewiry", "C.K. Dezerterzy", "Pułkownik Kwiatkowski" i "Dzień świra" skończy w poniedziałek 60 lat.

 • Mija 17. rocznica śmierci Romana Wilhelmiego. Z tej okazji w Poznaniu, rodzinnym mieście wybitnego aktora, znanego z takich filmów jak: "Czterej pancerni i pies", "Zakręte rewiry", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Ćma", odsłonięto tablicę pamiątkową.

 • Janusz Majewski dostanie Orła za dorobek życia

  Reżyser Janusz Majewski, twórca serialu "Królowa Bona" oraz filmów "Zaklęte rewiry", "Zazdrość i medycyna", "C.K. Dezerterzy" czy "Mała matura" dostanie Polską Nagrodę Filmową Orzeł 2012 za osiągnięcia życia. Odbierze ją 5 marca na gali w Warszawie.

 • Ku pamięci Romana Wilhelmiego

  Mija 17. rocznica śmierci Romana Wilhelmiego. Z tej okazji w Poznaniu, rodzinnym mieście wybitnego aktora, znanego z takich filmów jak: „Czterej pancerni i pies”, „Zaklęte rewiry”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Ćma”, odsłonięto tablicę pamiątkową.

 • Janusz Majewski otrzyma Platynowe Lwy na festiwalu w Gdyni!

  ...polskich reżyserów filmowych. Jest twórcą m.in. takich obrazów jak "Zaklęte rewiry", "Zazdrość i medycyna" czy "C.K Dezerterzy". W 2015 roku na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni odebrał Srebrne Lwy za film...

Dyskusje na temat: zaklęte rewiry