• Informacje na temat:

  zakony

Artykuły na temat: zakony
 • Zakony rycerskie i pochylony rynek. Poznajcie Skarszewy!

  To niewielkie, mało znane miasto leżące na Kociewiu poszczycić się może wielką historią. I to nie tylko dlatego, że było kiedyś nawet stolicą województwa pomorskiego. W cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM odwiedziliśmy Skarszewy!

 • Kryzys sprawił, że władza polityczna starła się z władzą korporacji. Przypomina to średniowieczne zmagania cesarzy z Kościołem.

 • Dane podziałały na zakony mobilizująco. Najnowsze propozycje rekolekcji powołaniowych nie przypominają tych sprzed roku. Wystarczy zajrzeć do portalu www.zyciezakonne.pl, by przekonać się, jak zmieniło się podejście duchownych. Zamiast "Rekolekcje powołaniowe 2010" salwatorianie proponują: "Mam talent - mogę zostać świętym!" i zapraszają na ferie uczniów. Również inne zakony przygotowały podobne...

 • Dwa katolickie zakony w Irlandii Płn., bracia lasalianie i siostry nazaretanki, przeprosiły we wtorek za złe traktowanie dzieci powierzonych ich opiece, które przebywały w prowadzonych przez nie sierocińcach, internatach i poprawczakach.

 • Polskie zakony wyrażają solidarność z papieżem

  Przełożeni żeńskich i męskich zakonów w Polsce wyrażają solidarność z Benedyktem XVI wobec "brutalnego ataku" na Kościół katolicki. W liście do papieża potępiają przestępstwa seksualne duchownych, za bezpodstawne uważają jednak zarzuty o bierność Kościoła.

 • Rycerskie zakony czy japońskie zapasy? Decyduj, dokąd pojadą "Fakty z Twojego Miasta"!

  Wietrznie, ale i bardzo, bardzo ciekawie było w ostatnią sobotę w Giżycku. Po podróży poduszkowcem i odkrywaniu zabytków techniki Krainy Wielkich Jezior czas zdecydować, jaka miejscowość tym razem będzie celem “Faktów z Twojego Miasta". Żyrardów, Opatów, Brodnica, Konin, Krotoszyn, a może Pułtusk? Takie propozycje przysłaliście do nas w tym tygodniu. Głosować można do czwartku do godziny 12.

 • Zakony, skarżące się na brak powołań, przystąpiły do kontrofensywy i łowią kandydatów hasłami reklamowymi - pisze "Gazeta Wyborcza". Jedno z nich brzmi: "Mam talent - mogę zostać świętym!".

 • ...2 931 nowych i używanych termosów zebrali ojcowie kapucyni podczas trwającej do końca stycznia akcji "Podaruj termos ubogiemu". Trafiły one do biednych i bezdomnych, którzy w Krakowie, Warszawie i innych miastach korzystają z punktów pomocy prowadzonych przez zakony.

 • ...450 nowych i używanych termosów zebrali ojcowie kapucyni podczas trwającej od początku stycznia akcji "Podaruj termos ubogiemu". Trafią one do biednych i bezdomnych, którzy w Krakowie, Warszawie i innych miastach korzystają z punktów pomocy prowadzonych przez zakony.

 • Po pięćdziesiątce do zakonu

  Wdowcy i starzy kawalerowie dobijają się do furt zakonów. Od początku roku zakony i seminaria obserwują niespotykany dotąd wysyp kandydatów zainteresowanych wstąpieniem w stan duchowny - pisze "Dziennik Łódzki".