• Informacje na temat:

  zamorski

Artykuły na temat: zamorski
 • Nowa Kaledonia pozostanie terytorium zamorskim Francji

  Nowa Kaledonia. Większość mieszkańców - 56,4 proc. - wypowiedziała się w niedzielnym referendum przeciw oderwaniu od Francji; archipelag pozostanie francuskim terytorium zamorskim. Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że "jest dumny z tego wyboru".

 • Francja: Wybory prezydenckie w terytoriach zamorskich

  Należąca do Francji wspólnota Saint-Pierre-et-Miquelon na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży kanadyjskiej Nowej Fundlandii była w sobotę pierwszym terytorium zamorskim, gdzie rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze francuskich wyborów prezydenckich.

 • We francuskich terytoriach zamorskich rozpoczęły się wybory prezydenckie

  ...​Francuskie wybory prezydenckie rozpoczęły się już w zamorskiej wspólnocie terytorialnej Francji Saint-Pierre i Miquelon na Atlantyku, u brzegów kanadyjskiej Nowej Fundlandii. Według lokalnych władz, uprawnionych do głosowania jest tam ok. 5 tysięcy osób.

 • Francuzi wybiorą dzisiaj prezydenta. Zamorskie terytoria już poszły do urn

  Centrysta Emmanuel Macron i polityk skrajnej prawicy Marine Le Pen mierzą się w drugiej turze francuskich wyborów prezydenckich. Już w sobotę głosowanie rozpoczęło się m.in. w zamorskich terytoriach Francji, zaś ostatnie lokale wyborcze zostaną zamknięte dzisiaj o 20:00. Wtedy też powinniśmy poznać wyniki pierwszych exit polls. Na kogo postawią Francuzi? Sondaż opublikowany w piątek krótko przed...

 • Wystawa prac Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej

  Około 30 obrazów autorstwa Danuty Muszyńskiej- Zamorskiej można zobaczyć na wystawie "Złoty Jubileusz", która w środę została otwarta we wrocławskim Arsenale. Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia pracy twórczej artystki.

 • Rzeczpospolitej kolonie zamorskie

  .... Przedstawił królowi projekt szeroko zakrojonej ekspansji zamorskiej. Rzeczpospolita - wraz z Kurlandią - miałyby, według projektu, stać się morskimi potęgami. Kettler, między innymi, zaproponował(...) fortów na Tobago nazwać miał "grodem Kazimierza" - na cześć Jana Kazimierza, kolejnego z władców Polski, którzy odmówili udziału w zamorskim interesie ambitnego księcia. A Kettler rysował przed...

 • ​Policja poszukuje dwóch 16-latków

  Komenda Miejska Policji w Rybniku poszukuje dwóch 16-latków. Dominik Zamorski i Dominik Ostrowski ostatni raz byli widziani tydzień temu.

 • Rząd Francji proponuje miliard euro strajkującej Gujanie Francuskiej

  Francuscy ministrowie: spraw wewnętrznych Matthias Fekl i ds. terytoriów zamorskich Ericka Bareigts, zaoferowali 1 mld euro Gujanie Francuskiej, jednemu z 5 departamentów zamorskich Francji. To odpowiedź na prowadzony od poniedziałku strajk generalny.

 • Strajk w Gujanie Francuskiej. Rząd proponuje miliard euro

  Francuscy ministrowie: spraw wewnętrznych Matthias Fekl i ds. terytoriów zamorskich Ericka Bareigts, zaoferowali w sobotę 1 mld euro Gujanie Francuskiej, jednemu z 5 departamentów zamorskich Francji. To odpowiedź na prowadzony od poniedziałku strajk generalny.

 • Zamieszki na wyspie Mayotte. Francja wysyła dodatkowe siły

  Władze w Paryżu zamierzają wysłać dodatkowe siły porządkowe na wyspy Mayotte, jeden z departamentów zamorskich Francji, gdzie dochodzi do gwałtownych zamieszek. Informację podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Dyskusje na temat: zamorski