• Informacje na temat:

  zamoyski

Artykuły na temat: zamoyski
 • Maskarada na dworze Zamoyskiego

  Parada postaci rodem z baśni, pokaz teatru ognia, etiudy, tańce dworskie oraz powszechny walc to scenariusz happeningu artystycznego "Zamojska Arlekinada - bal na dworze Zamoyskiego", inaugurujący czwartą edycję Festiwalu Kultury Włoskiej "Arte, cultura, musica e..." w Zamościu.

 • Marcin Zamoyski, ubiegający się o reelekcję prezydent Zamościa (Lubelskie), wygrał w I turze wybory na prezydenta tego miasta. Uzyskał 60,22 proc. głosów - podała Miejska Komisja Wyborcza w Zamościu.

 • Marcin Zamoyski ponownie prezydentem Zamościa

  Urzędujący prezydent Zamościa (woj. lubelskie) Marcin Zamoyski (KWW Marcina Zamoyskiego) wygrał w pierwszej turze kolejne wybory na prezydenta - podała Miejska Komisja Wyborcza w Zamościu. Zamoyski zdobył 60,76 proc. głosów.

 • Według nieoficjalnych wyników, w Zamościu (Lubelskie) nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich. Wygrał je urzędujący prezydent tego miasta Marcin Zamoyski, który uzyskał 60,22 proc. głosów.

 • Laur dla Bramy Szczebrzeskiej i Kaplicy Zamoyskich

  W Trybunale Koronnym w Lublinie Wojewódzki Konserwator prestiżowymi nagrodami w ramach Wojewódzkiego Konkursu "Laur Konserwatorski 2010" uhonorował gospodarza Bramy Szczebrzeskiej i Kaplicy Zamoyskich zwanej Ordynacką.

 • Fotografie, dokumenty i pamiątki po ostatnim właścicielu Ordynacji Zamojskiej, polityku i społeczniku, Janie Zamoyskim, zaprezentowano na wystawie otwartej w poniedziałek w Zamościu (lubelskie) w 100. rocznicę urodzin ordynata.

 • Starostwo Powiatowe w Zamościu nie sprzedało we wtorek pałacu Zamoyskich w Klemensowie (Lubelskie). - Kilka osób interesowało się kupnem, ale nikt nie wpłacił 800 tys. zł wadium i przetarg się nie odbył - poinformował starosta Henryk Matej.

 • ...14 maja zakończyła się wizyta delegacji Urzędu Miasta Zamość - Prezydenta Miasta Pana Marcina Zamoyskiego, dyrektorów wydziałów: Promocji Kultury i Spraw Społecznych Pani Jadwigi Machulewskiej oraz Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Ochrony Zabytków Pana Jana Radzika w zaprzyjaźnionym rumuńskim mieście Sighisoara.

 • Do zuchwałego i szokującego rabunku doszło w katedrze w Zamościu. Łupem rabusiów padła srebrna urna z sercem ordynata Jana Sobiepana Zamoyskiego. Policja nadal szuka urny i oczywiście samych złodziei. Strata jest duża, oceniono ją wstępnie na 40 tysięcy złotych.

 • Twoje Niesamowite Miejsce: Tajemnice Pałacu Zamoyskich w Kozłówce

  ...​W ramach naszego cotygodniowego cyklu Twoje Niesamowite Miejsce w RMF FM dziś gościmy w Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. To jedyna rezydencja magnacka z w pełni oryginalnym wyposażeniem. Nasz dziennikarz postanowił zajrzeć do najskrytszych zakamarków rezydencji, gdzie turyści zwykle nie są wpuszczani.

Zdjęcia na temat: zamoyski
Wideo na temat: zamoyski
 • Twoje Niesamowite Miejsce: Zegar w Pałacu Zamoyskich

  ​W ramach naszego cotygodniowego cyklu Twoje Niesamowite Miejsce w RMF FM dziś gościmy w Pałacu Zamojskich w Kozłówce. To jedyna rezydencja magnacka z w pełni oryginalnym wyposażeniem. Nasz dziennikarz postanowił zajrzeć do najskrytszych zakamarków rezydencji, gdzie turyści zwykle nie są wpuszczani.

 • Zamojski rynek z lotu ptaka

  Zamość - miasto idealne, perła renesansu, Padwa północy. Te wszystkie określenia pasują do Zamościa jak do żadnego innego miasta na świecie. Miasto wybudował pod koniec XVI wieku Jan Zamoyski. Pod(...) zabudowy. Dzięki temu można było wybudować miasto idealne, przemyślane. Jan Zamoyski był wielkim orędownikiem humanizmu, więc miasto w założeniu miało być jak ludzkie ciało – każdy z elementów miał spełniać

Dyskusje na temat: zamoyski