• Informacje na temat:

  zamoyski andrzej

Artykuły na temat: zamoyski andrzej
 • Marcin Zamoyski, ubiegający się o reelekcję prezydent Zamościa (Lubelskie), wygrał w I turze wybory na prezydenta tego miasta. Uzyskał 60,22 proc. głosów - podała Miejska Komisja Wyborcza w Zamościu.

 • Według nieoficjalnych wyników, w Zamościu (Lubelskie) nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich. Wygrał je urzędujący prezydent tego miasta Marcin Zamoyski, który uzyskał 60,22 proc. głosów.

 • Twoje Niesamowite Miejsce: Tajemnice Pałacu Zamoyskich w Kozłówce

  ...​W ramach naszego cotygodniowego cyklu Twoje Niesamowite Miejsce w RMF FM dziś gościmy w Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. To jedyna rezydencja magnacka z w pełni oryginalnym wyposażeniem. Nasz dziennikarz postanowił zajrzeć do najskrytszych zakamarków rezydencji, gdzie turyści zwykle nie są wpuszczani.

 • Fotografie, dokumenty i pamiątki po ostatnim właścicielu Ordynacji Zamojskiej, polityku i społeczniku, Janie Zamoyskim, zaprezentowano na wystawie otwartej w poniedziałek w Zamościu (lubelskie) w 100. rocznicę urodzin ordynata.

 • Wypłacenie 17 mln zł spadkobiercom ordynata kozłowieckiego Aleksandra Zamoyskiego w zamian za odstąpienie przez nich od roszczeń do XVIII-wiecznej rezydencji magnackiej w Kozłówce (Lubelskie) przewiduje projekt ugody między samorządem Lubelszczyzny a potomkami Zamoyskich.

 • Dwaj wieloletni prezydenci Marcin Zamoyski w Zamościu i Andrzej Czapski w Białej Podlaskiej przegrali w drugiej turze wybory z kandydatami PiS. W pozostałych miastach prezydenckich w Lubelskiem rządzić będą dotychczasowi włodarze.

 • Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać prezydenta Zamościa

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać ubiegającego się o reelekcję prezydenta Zamościa - Marcina Zamoyskiego. Sąd oddalił powództwo w trybie wyborczym przeciwko prezesowi PIS-u.

 • Wielka Gala Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego odbyła się 2 czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Wydarzenie objął swym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 • Potomkowie Aleksandra Zamoyskiego, ostatniego ordynata kozłowieckiego, mają prawo do dziedziczenia po nim majątku ruchomego w Kozłówce, XVIII-wiecznej rezydencji magnackiej na Lubelszczyźnie – uznał Sąd Rejonowy w Lubartowie.

 • 9. Letni Festiwal Filmowy - program

  ..."Film o muzyce, muzyka w filmie" przydarzy się już w sierpniu tam, gdzie Jan Zamoyski, kanclerz i hetman wielki koronny swój prywatny, "ze snów i marzeń" gród ufundował.

Dyskusje na temat: zamoyski andrzej
 • Re: ​Prezydent Andrzej Duda przyleciał do Nowego Jorku

  Pani Duda moze jest milczaca ale nie klamiaca jak towarzyszka Kwasniewska, ktora chciala udowodnic , ze jej maz to magister. Widac i slychac, ze towarzysze czerwieni az piszcza z obludy!!!!!!!!!!

 • Re: Manifestacja pod hasłem "Zapal znicz dla Kacpra" przed MEN

  Andrzej Frycz Modrzewski, a nie Jan Zamoyski. To hasło było naczelnym w Akademii zamojskiej założonej przez Jana hetmana Zamoyskiego

 • Re: Sondaż dla "Rzeczpospolitej": Rodzice krytycznie o zmianach w oświacie

  Andrzej Frycz Modrzewski w traktacie De republica emendanda (O naprawie Rzeczypospolitej, 1551), a dobitnie powtórzył w akcie fundacyjnym utworzonej przez siebie Akademii hetman Jan Zamoyski (1600)

 • Re: Gdańsk: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

  , Michal Boni, Tadeusz Boral, Georg Brylka, Józef Blaszec, Wieslaw Chrzanowski (Marszalek Sejmu), Wlodzimierz Cimoszewicz, Józef Cinal, Eugeniusz Czykwin, Piotr Fogler, Antoni Furtak, Andrzej Gasienica(...), Bogumil Szreder, Tadeusz Szymanczak, Jan Switka, Mariusz Wesolowski, Bogumil Zych, Jan Zylber, Gerhard Bartodziej, Wladyslaw Findeisen, Krzysztof Horodecki, Jan Jesionek, Stanislaw Kostka, Andrzej

 • Re: Lech Wałęsa: Dziś potrzebujemy globalnej solidarności

  , Michal Boni, Tadeusz Boral, Georg Brylka, Józef Blaszec, Wieslaw Chrzanowski (Marszalek Sejmu), Wlodzimierz Cimoszewicz, Józef Cinal, Eugeniusz Czykwin, Piotr Fogler, Antoni Furtak, Andrzej Gasienica(...), Bogumil Szreder, Tadeusz Szymanczak, Jan Switka, Mariusz Wesolowski, Bogumil Zych, Jan Zylber, Gerhard Bartodziej, Wladyslaw Findeisen, Krzysztof Horodecki, Jan Jesionek, Stanislaw Kostka, Andrzej

 • Re: Rosjanie świętują Dzień Jedności Narodowej

  Tak, byliśmy na pewno bardziej tolerancyjni niż taka Francja (Noc św. Bartłomieja) czy przede wszystkim Hiszpania i parę kraow protestanckich. Ale tenże kanclerz Zamoyski ma na sumieniu Unię Brzeską ze wszystkimi jej konsekwencjami, w tym powstaniem Chmielnickiego (jako jedną z jego przyczyn, nie jedyną). A co miałby w kwestii naszej tolerancji do powiedzenia niejaki Jan Andrzej Morsztyn, który

 • Majątek Zamoyskich

  Ciekawe, jaki byłby wyrok sądu, gdyby Andrzej Zamoyski przedłożył stosowne dokumenty ? Jak długo tzw. "mienie podworskie" czekało będzie na ustawę reprywatyzacyjną ? Oczywiście szkody należy naprawić ale czy zwrot w naturze skarbów kultury narodowej po kilkudzięcioletniej nieobecności w kraju ich właścicieli to najlepszy pomysł? A swoją drogą ciekaw jestem ile pieniędzy znajduje się w kasie

 • Re: Raport NIK: Skala przemocy słownej i fizycznej w szkołach narasta

  To nie Zamoyski, lecz Andrzej Frycz Modrzewski. Ty też po gimnazjum?

 • Re: CBOS: Komorowski liderem rankingu zaufania, Kwaśniewski drugi

  Można się uśmiać, doprawdy! Jeden alkoholik, jeden niemota i jeden słowny erotoman - niewątpliwie maja wspólną cechę - kłamią na potęgę! Zatem społeczeństwo wzorem lat minionych - wystawia laurkę. Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie" - przed sześcioma wiekami słowa te wypowiedział Jan Zamoyski a spisał Andrzej Frycz Modrzewski. No i po tych sześciu wiekach widać wyraźnie, że

 • Re: List otwarty dziennikarzy "Rz" do jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza

  Panie Hajdarowicz, Andrzej Lepper kiedyś też widział o ile mnie pamięć nie myli "marsjan". W jego żargonie byli to marsjanie, dla innych były to samoloty CIA przywożące do Polski "więźniów(...) skutek niefrasobliwości decydentów, tak i pana celem jest doprowadzenie do upadłości drugiej Rzeczpospolitej. Już kiedyś Jan Zamoyski stwierdził "takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie