• Informacje na temat:

  zamoyski jan

Artykuły na temat: zamoyski jan
 • Maskarada na dworze Zamoyskiego

  Parada postaci rodem z baśni, pokaz teatru ognia, etiudy, tańce dworskie oraz powszechny walc to scenariusz happeningu artystycznego "Zamojska Arlekinada - bal na dworze Zamoyskiego", inaugurujący czwartą edycję Festiwalu Kultury Włoskiej "Arte, cultura, musica e..." w Zamościu.

 • Fotografie, dokumenty i pamiątki po ostatnim właścicielu Ordynacji Zamojskiej, polityku i społeczniku, Janie Zamoyskim, zaprezentowano na wystawie otwartej w poniedziałek w Zamościu (lubelskie) w 100. rocznicę urodzin ordynata.

 • Starostwo Powiatowe w Zamościu nie sprzedało we wtorek pałacu Zamoyskich w Klemensowie (Lubelskie). - Kilka osób interesowało się kupnem, ale nikt nie wpłacił 800 tys. zł wadium i przetarg się nie odbył - poinformował starosta Henryk Matej.

 • Do zuchwałego i szokującego rabunku doszło w katedrze w Zamościu. Łupem rabusiów padła srebrna urna z sercem ordynata Jana Sobiepana Zamoyskiego. Policja nadal szuka urny i oczywiście samych złodziei. Strata jest duża, oceniono ją wstępnie na 40 tysięcy złotych.

 • Laur dla Bramy Szczebrzeskiej i Kaplicy Zamoyskich

  W Trybunale Koronnym w Lublinie Wojewódzki Konserwator prestiżowymi nagrodami w ramach Wojewódzkiego Konkursu "Laur Konserwatorski 2010" uhonorował gospodarza Bramy Szczebrzeskiej i Kaplicy Zamoyskich zwanej Ordynacką.

 • ...14 maja zakończyła się wizyta delegacji Urzędu Miasta Zamość - Prezydenta Miasta Pana Marcina Zamoyskiego, dyrektorów wydziałów: Promocji Kultury i Spraw Społecznych Pani Jadwigi Machulewskiej oraz Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Ochrony Zabytków Pana Jana Radzika w zaprzyjaźnionym rumuńskim mieście Sighisoara.

 • Warszawa: Zofia i Jan najchętniej wybieranymi imionami dla dzieci

  W rankingu najpopularniejszych imion wybieranych dla dzieci w stolicy królują w tym roku Zofia i Jan - wynika z informacji udostępnionych przez warszawski ratusz. W pierwszym półroczu przyszło w mieście na świat 18 411 dzieci.

 • Problematyka utworu Mimo iż XVI wiek uznawano powszechnie za złoty w państwie polskim to Jan Kochanowski, dzięki swojemu pobytowi na dworze, był świadom wad ustroju. Zdawał sobie sprawę, jak(...) posłowie greccy przybywają do Aleksandra (Parysa), prosząc o wydanie Heleny jej prawowitemu mężowi, Menelaosowi.  Utwór rozpoczyna krótki list dedykacyjny do Zamoyskiego, z którego wynika, że...

 • "Moda na wąsy wraca, mógłby się dziś podobać", czyli kobiety o Janie III Sobieskim

  ..."Miał wąsy, mógłby się dziś podobać" - tak o żyjącym w XVII wieku Janie III Sobieskim mówią współczesne kobiety. Polski król sławę zyskał po wygranej bitwie pod Wiedniem. W 1683 roku zjednoczył trzy armie (polską, austriacka i niemiecką) i pokonał Turków, łamiąc tym samym potęgę Osmanów w Europie oraz zatrzymując napór islamu.

 • ZKE SA honoruje Jana Machulskiego

  Jako pierwsza zostanie tam odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Janowi Machulskiemu - inicjatorowi Zamojskiego Lata Teatralnego. Na powitanie, najsłynniejszy "kasiarz świata" wręcza mi banknot ze swoją podobizną o nominale 80 złotych, wydany przez Bank Emisyjny w Polsce. Tak świętowało jubileuszowe urodziny Jana Machulskiego jego ukochane miasto Łódź. Z Janem Machulskim spotykamy się (12.07

Wideo na temat: zamoyski jan
 • Zamojski rynek z lotu ptaka

  Zamość - miasto idealne, perła renesansu, Padwa północy. Te wszystkie określenia pasują do Zamościa jak do żadnego innego miasta na świecie. Miasto wybudował pod koniec XVI wieku Jan Zamoyski. Pod(...) zabudowy. Dzięki temu można było wybudować miasto idealne, przemyślane. Jan Zamoyski był wielkim orędownikiem humanizmu, więc miasto w założeniu miało być jak ludzkie ciało – każdy z elementów miał spełniać

Dyskusje na temat: zamoyski jan