• Informacje na temat:

  zapolska

Artykuły na temat: zapolska
 • Gabriela Zapolska - biografia Gabriela Zapolska, a właściwie Maria z Korwin-Piotrowskich, urodziła się 30 marca 1857 w Podhajcach, zmarła zaś we Lwowie 21 grudnia 1921 roku. Pochodząc z rodziny(...) poślubienia oficera wojsk rosyjskich, Konstantego Śnieżko-Błockiego.  Nieszczęśliwa w tym związku przyszła Gabriela Zapolska, w wieku 24 lat zerwała znajomość zarówno z rodziną, jak i mężem. Zaszła...

 • ..."Gabriela Zapolska - zbuntowany talent" - taki tytuł nosi wystawa poświęcona autorce "Moralności pani Dulskiej", którą od piątku można oglądać w warszawskim Muzeum Literatury. Wystawa pokazuje Zapolską jako osobę wszechstronną - aktorkę, pisarkę, publicystkę i kolekcjonerkę.

 • Dwie małżeńskie pary, którym zabawa w uwodzenie szybko wymyka się spod kontroli. To bohaterowie spektaklu "Skiz" na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej. Reżyseruje go Maria Spiss. Premiera odbędzie się w Teatrze Ateneum w Warszawie.

 • ...61,5 tys. zabawek bezprawnie opatrzonych znakami znanych światowych firm zatrzymali lubuscy celnicy. Szacunkowa wartość podróbek sięga 1,5 mln zł - poinformowała rzecznik Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska.

 • Premierowy "Sztandar w spódnicy"

  ...nawiązuje do czasów, w których żyła Zapolska, drugi to pokolenie naszych mam, trzeci zaś to czasy nam współczesne - tłumaczyła Biernacka. Dramaturg podkreśliła, że intencją twórców spektaklu jest(...) bardzo ważne - mówiła Biernacka. W przedstawieniu grają jedynie kobiety. - To, że w spektaklu nie pojawiają się mężczyźni jest konsekwencją lektury wszystkiego, co napisał Zapolska. Tam na pierwszy...

 • Partię 32,5 tys. dziecięcych klapek plażowych, które zawierają szkodliwe substancje, zabezpieczyli lubuscy celnicy - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie, Beata Downar-Zapolska. Importerem towaru jest firma z województwa mazowieckiego. Produkt pochodzi z Chin.

 • Celnicy znajdują w przesyłkach setki kilogramów tytoniu

  Setki kilogramów nielegalnego tytoniu trafia w ręce lubuskich celników podczas cyklicznych kontroli przesyłek pocztowych i kurierskich. Tylko w tym tygodniu zabezpieczyli oni prawie 200 kg tego towaru - powiedziała rzecznik Izby Celnej w Rzepinie, Beata Downar-Zapolska.

 • Przechwycili ponad 6 kilogramów marihuany

  Podczas weekendu celnicy ze Świecka (woj. lubuskie) w jednym z kontrolowanych samochodów osobowych znaleźli ponad 6,6 kg marihuany - poinformowała w poniedziałek rzecznik Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska.

 • "Toksyczne" łyżki mogły trafić na polski rynek

  Lubuscy celnicy zabezpieczyli kilka tysięcy łyżek, cedzaków, form do ciasta i zapalniczek. Wyroby te pochodzą z Chin i zostały wyprodukowane z tzw. czarnego nylonu, który nie spełnia polskich norm i może być szkodliwy dla zdrowia - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar- Zapolska.

 • Zlikwidowano magazyn nielegalnych papierosów w Lubuskiem

  ...220 tys. paczek nielegalnych papierosów, o wartości ponad 1,5 mln zł, zabezpieczyli celnicy w budynkach byłego PGR-u w powiecie sulęcińskim (Lubuskie) - poinformowała dziś rzeczniczka Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar- Zapolska.

Dyskusje na temat: zapolska