• Informacje na temat:

  zaprawa

Artykuły na temat: zaprawa
 • Zwrotny i precyzyjny robot spawalniczy, system monitoringu zużycia mediów, termoizolacyjna zaprawa cementowo-styropianowa czy wysokopołyskowa płyta do produkcji mebli - to niektóre innowacyjne wyroby pokazane podczas Śląskich Warsztatów Innowacji w Katowicach.

 • Pesach: Żydowskie święto wolności, radości i macy

  Żydowskie święto Pesach i chrześcijańska Wielkanoc obchodzone są w tym roku niemal w tym samym czasie. O tym, dlaczego je się potrawę przypominającą zaprawę murarską, gotuje naczynia i sprzedaje pomieszczenia gojom opowiada Boaz Pash, Naczelny Rabin Krakowa.

 • Wilczy Szaniec, czyli kwatera Hitlera w Gierłoży koło Kętrzyna na Mazurach to 2,5 km kw. schronów, baraków i bunkrów. Większość obiektów ma zielony kolor, ponieważ bunkry pokrywano zaprawą cementową zmieszaną z trawą morską, upodabniając je do otoczenia.

 • Kimi Raikkonen trenował w śniegu i na mrozie

  Kimi Raikkonen przeprowadził ostatnie przygotowania do nowego sezonu Formuły 1 „po swojemu”, czyli w głębokim śniegu i mrozie. W północnej Finlandii uczestniczył w wyścigach skuterów śnieżnych. Przed wyjazdem do gorącej i słonecznej Australii najlepszym przygotowaniem dla mnie jest fińska zaprawa na mrozie - ocenił Raikkonen.

 • W Sukiennicach można zobaczyć, jak konserwuje się obrazy

  ...odnawiające obraz - odwiedziny są możliwe niemal codziennie, do godziny 14. O rozpoczęciu konserwacji "Bitwy pod Kaliszem" zadecydował zły stan obrazu. Jego warstwa malarska i zaprawa, w wyniku procesów...

 • Wilczy Szaniec, czyli kwatera Hitlera w Gierłoży koło Kętrzyna na Mazurach to 2,5 km kw. schronów, baraków i bunkrów. Większość obiektów ma zielony kolor, ponieważ bunkry pokrywano zaprawą cementową zmieszaną z trawą morską, upodabniając je do otoczenia.

 • Piwniczka Przeora odkryta

  ...to, że piwnica powstała jeszcze w XIII wieku. Kolejne dowody potwierdzające wiek piwniczek to zaprawa, na którą układano cegły; właśnie takiej używano w tamtym okresie.

 • Kto jest winny ucieczki więźniów?

  Do ucieczki dwóm osadzonym posłużył metalowy kątownik z więziennego łóżka. Przy jego pomocy więźniowie wydrążyli dziurę w ścianie. Rozkruszyli murarską zaprawę, a następnie wyjęli cegły z muru. Na razie nie wiadomo, jak długo zaprawa była rozkruszana i dlaczego nikt nie zauważył tego, co dzieje się w celi. Wyjaśni to zapewne prowadzone od soboty w areszcie dochodzenie. Rzeczniczka służby...

 • ​Lanckorona porządkuje ruiny zamku

  Zdaniem wójta Tadeusza Łopaty, prace porządkujące i konserwatorskie są niezbędne, by uchronić ruiny przed całkowitym zniszczeniem. Są one w nienajlepszym stanie. Znaczną część pozostałości murów zniszczyły korzenie drzew, zarastają mchem, trawą i drobnymi krzewami. Spomiędzy kamieni wykrusza się zaprawa. Władze gminy poinformowały, że prace obejmują m.in. konserwację ruin, ich inwentaryzację...

 • Wyjątkowe odkrycie w Krakowie. Archeolodzy odsłonili nowy fragment muru obronnego Kazimierza

  ...mur ma standardową konstrukcje, czyli dwa lica zewnętrzne, które - jak dodaje - były obmurowane z ładnie obrobionej kostki, natomiast do środka była wrzucona zaprawa z kamieniami. Chodziło o to, aby...

Zdjęcia na temat: zaprawa
Dyskusje na temat: zaprawa