• Informacje na temat:

  zarembowie

Artykuły na temat: zarembowie
 • Mateusz Zaremba: Zmiany w Polsce? "Podważają aktualność terminu III RP"

  Zmiany w Polsce po wyborach? "Podważają aktualność terminu III RP. Mam wrażenie, że to trochę odchodzenie od III RP, która była demokracją liberalną z parlamentarno-gabinetowym systemem" - mówi gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, politolog z Uniwersytetu SWPS Mateusz Zaremba. Dodaje, że "żeby państwo funkcjonowało sprawie, to powinien być Trybunał, który jest arbitrem, a teraz takiego postrzegania nie ma". Mamy wpół do IV RP? "Można tak powiedzieć" - odpowiada gość RMF Classic. "Owoce...

 • Zaremba: Nawoływanie do spokoju jest zaprzeczeniem demokracji. Pojednanie nie jest naturą polityki

  „Nawoływanie do spokoju jest zaprzeczeniem istoty demokracji. Idealnym rozwiązaniem byłoby powrócenie do pewnych kanonów dyskusji, nie stosowanie argumentów ad personam” – mówi, o apelu prezesa PiS, gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic, politolog z Uniwersytetu SWPS Mateusz Zaremba. „Nawet w sytuacji wojny spory polityczne nie gasną” – uważa. Politolog dodaje, że nie wierzy w pojednanie polityczne w Polsce, bo to „nie jest naturą polityki”. Jego zdaniem spór w Polsce może na chwilę...

 • Mateusz Zaremba: Kompromis niszczy konstytucję. To jakby ukraść coś komuś, a później zwrócić część

  "PiS nie odniosło spektakularnego sukcesu, wyrażonego w milionach głosów. To zwycięstwo, które dostało symboliczny bonus i powinni go lansować bez uzurpowania prawa do fundamentalnych zmian" - mówi gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, politolog z Uniwersytetu SWPS Mateusz Zaremba. Jego zdaniem "to staje się śmieszne". Politolog uważa, że w naszym systemie bardziej dopasowany do konstytucji jest rząd koalicyjny. "Jest wtedy wzajemna kontrola partii i silniejsza reprezentacja" - tłumaczy....

 • Mateusz Zaremba: Politycy dobrze odnajdują się w konflikcie. Budują przez to swoją tożsamość

  „Politycy dobrze odnajdują się w konflikcie. Konflikt jest taką rzeczą, na której politycy łatwiej budują swoją tożsamość” – mówi gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic politolog z Uniwersytetu SWPS Mateusz Zaremba. Jego zdaniem „politycy muszą się nauczyć funkcjonowania w przypadku rządu większościowego”. Nowoczesna, PO, PSL razem w demonstracji przed Trybunałem? „Zdali sobie sprawę, że tylko w jakiejś masie mogą być widoczni” – odpowiada Zaremba. „Politycy próbują sobie trochę ugrać na 13...

 • Według oficjalnych danych Okręgowej Komisji Wyborczej w Szczecinie senatorami zostali kandydaci Platformy Obywatelskiej: Krzysztof Zaremba, poseł minionej kadencji i były przewodniczący zachodniopomorskiej PO oraz Jan Olech, radny sejmiku zachodniopomorskiego.

 • Według danych Okręgowej Komisji Wyborczej w Szczecinie senatorami zostali prawdopodobnie kandydaci Platformy Obywatelskiej: Krzysztof Zaremba, poseł minionej kadencji i były przewodniczący zachodniopomorskiej PO oraz Jan Olech, radny sejmiku zachodniopomorskiego.

 • Zaremba: źli kandydaci

  Każdy kandydat lewicy jest chyba skazany na porażkę. Mówię "chyba", bo oczywiście cuda się mogą zdarzyć - tak o wyborach prezydenckich mówi gość Faktów RMF, publicysta Newsweeka Piotr Zaremba.

 • Senator Krzysztof Zaremba (niezależny) ma w ciągu 48 godzin przeprosić pisemnie posła Sławomira Nitrasa (PO) - zdecydował Sąd Okręgowy w Szczecinie.

 • Senator Krzysztof Zaremba zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i klubie parlamentarnym PO. Swoją rezygnację złożył w biurze zarządu PO w Warszawie.

 • Senator Krzysztof Zaremba został rekomendowany przez szczecińskie Prawo i Sprawiedliwość jako kandydat na prezydenta miasta - poinformowano na konferencji prasowej w Szczecinie.

Zdjęcia na temat: zarembowie