• Informacje na temat:

  zaruski

Artykuły na temat: zaruski
 • W Gdańsku zwodowano kadłub żaglowca "Generał Zaruski"

  Kadłub zabytkowego żaglowca "Generał Zaruski" zwodowano w poniedziałek w Gdańsku. Zniszczoną jednostkę odkupiły w 2008 r. od Ligi Obrony Kraju władze Gdańska. W pierwszy rejs odbudowana jednostka ma wypłynąć w sierpniu 2012r.

 • "Generał Zaruski" gotowy do rejsu. Wkrótce wypłynie do Szwecji

  STS Generał Zaruski, jeden z najstarszych polskich żaglowców, na którym będzie się szkolić młodzież, jest już gotowy do rejsu. Przeszedł jeden z ostatnich testów i w ciągu dwóch tygodni popłynie z Gdańska do Szwecji. Jego odbudowa trwała przez 4 lata.

 • "Generał Zaruski" reaktywacja. Wyremontowana jednostka otrzymała banderę

  Gdańsk ma własny okręt flagowy. To STS Generał Zaruski, którego wrak kupiono 4 lata temu. Banderę dla okrętu, który będzie odbywał rejsy szkoleniowe przekazał dziś prezydent Bronisław Komorowski.

 • Samorząd Gdańska chce kupić 70-letni jacht "Generał Zaruski", który ma zostać reprezentacyjną jednostką miasta.

 • Tablicę upamiętniającą zabitych przez Sowietów generałów Mariusza Zaruskiego i Józefa Olszyny- Wilczyńskiego oraz zamordowanych w Katyniu ich współpracowników odsłonięto w niedzielę w stołecznej Bazylice Św. Krzyża.

 • Tatry: Ratownicy TOPR odnaleźli ciało zaginionego turysty

  W nocy z czwartku na piątek w rejonie Rysy Zaruskiego w Dolinie Koziej w Tatrach ratownicy TOPR odnaleźli ciało poszukiwanego turysty. Jak poinformował dyżurny ratownik TOPR, turysta w czwartek miał wrócić z górskiej wyprawy, ale wieczorem utracono z nim kontakt telefoniczny.

 • RMF24: Pierwsza od 34 lat ratowniczka TOPR

  W sobotę wieczorem w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich słowa przyrzeczenia ułożonego przeszło sto lat temu przez twórcę TOPR Mariusza Zaruskiego wypowiedziała Ewelina Zwijacz-Kozica. Pierwsza od przeszło 30 lat kobieta przyjęta w szeregi tatrzańskich ratowników.

 • Kaszuby w żeglarskiej Gdyni

  W trakcie Żeglarskich Dni Gdyni (Gdynia Sailing Days), które potrwają do niedzieli 6 lipca i których bazą jest basen jachtowy im. gen. Mariusza Zaruskiego, odbywa się prezentacja sztuki kaszubskiej.

 • Historia pierwszego Zawiszy Czarnego

  Szkuner sztakslowy Zawisza Czarny jest jachtem należącym od lat 60-tych do Związku Harcerstwa Polskiego. Kontynuuje on tradycję swojego wielkiego poprzednika, który od 1935 roku, pod komendą generała Mariusza Zaruskiego, pełnił służbę dla młodzieży harcerskiej.

 • Pierwsza od 34 lat ratowniczka TOPR: Nie ma mowy o taryfach ulgowych

  W sobotę wieczorem w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich słowa przyrzeczenia ułożonego przeszło sto lat temu przez twórcę TOPR Mariusza Zaruskiego wypowiedziała Ewelina Zwijacz - Kozica. Pierwsza od przeszło 30 lat kobieta przyjęta w szeregi tatrzańskich ratowników.

Zdjęcia na temat: zaruski
Wideo na temat: zaruski
 • Generał Zaruski zwodowany

  To było prawdopodobnie ostatnie wodowanie takiej jednostki w polskiej stoczni. Na wodę spuszczony został kadłub żaglowca Generał Zaruski. To jednostka, którą Gdańsk zamówił ponad 70 lat temu(...) bosmanem na Generale Zaruskim - rozmawiał Kuba Kaługa.

Dyskusje na temat: zaruski