• Informacje na temat:

  zaścianek

Artykuły na temat: zaścianek
 • Piłkarski zaścianek nad Wisłą

  Piątkowa „Gazeta Wyborcza” przygląda się wynikom finansowym polskiej ekstraklasy i porównuje je z wynikami z tymi z innych europejskich krajów. „Daleko nam nawet do średniaków” – podkreśla.

 • Majchrowski o igrzyskach: Chodzi o promocję kraju. Bez niej będziemy uważani za zaścianek

  "To nie jest kwestia Krakowa, ale promocji całego kraju. Jeżeli nie będziemy się promować, będziemy uważani za zaściankowy kraj" - mówi o zimowych igrzyskach olimpijskich prezydent Jacek Majchrowski. "Parę miesięcy temu chyba 86 proc. było na tak. Preferencje się zmieniły, ale w mediach cały czas była negatywna kampania" - odpowiada, pytany o sondaż dla Interia.pl, w którym 52 procent respondentów sprzeciwiło się organizacji imprezy.

 • Kwaśniewski: Dyskusje, kto jedzie na szczyt UE-USA to zaścianek

  ...- My tam występujemy jako Unia Europejska. Polska jest ważnym członkiem Unii, a dyskusja, czy będzie tam prezydent Polski, premier, minister spraw zagranicznych, rzecznik prasowy rządu, to jest nasz zaścianek - nazwijmy to po imieniu. Nie zajmujmy się tym - powiedział Kwaśniewski dziennikarzom. W praskim spotkaniu uczestniczyć będzie prezydent USA Barack Obama. Jak wynika z informacji...

 • Motyw arkadii - zaścianek Bohatyrowiczów jest arkadią. Mimo ciężkiej pracy ludzie są tam szczęśliwi. Żyją w harmonii z przyrodą, pielęgnują swe uczucia...

 • Białystok: Bomba wywieziona, mieszkańcy mogą wracać do domów

  Ok. 10 tys. mieszkańców Białegostoku oraz Zaścianek i Grabówki w gminie Supraśl musiało dziś na kilka godzin opuścić swoje domy. Ewakuacja była konieczna ze względu na wywożenie półtonowej bomby z czasu II wojny światowej. Znaleziono ją przy okazji przebudowy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. Od godz. 14 mieszkańcy mogą wracać do domów. Służby oceniły, że akcja przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

 • Nie chcę już być niczyją twarzą

  ..."Dziś oś podziału polskiej sceny politycznej nie przebiega między prawicą a lewicą. Wyznacza ją postęp i zaścianek" – przekonuje Barbara Nowacka. W rozmowie z Jolantą Kamińską zdradza także, dlaczego nie chce być już niczyją twarzą, komu nie podobała się koncepcja zjednoczenia lewicy i czy nowo powstałe stowarzyszenie ma ambicje, by stać się partią.

 • Szkoła rodzenia z meldunkiem

  Kobiety w ciąży, niezameldowane w stolicy, od Nowego Roku nie będą mogły skorzystać z darmowych szkół rodzenia oraz pakietów badań - donosi "Życie Warszawy". To zaścianek - uważają eksperci, a ratusz odpowiada, że meldunek to obowiązek.

 • Motyw arkadii - zaścianek Bohatyrowiczów jest arkadią. Mimo ciężkiej pracy ludzie są tam szczęśliwi. Żyją w harmonii z przyrodą, pielęgnują swe uczucia...

 • Polscy informatycy należą do najlepszych na świecie. Wygrywają konkursy i pracują w renomowanych międzynarodowych korporacjach. Tymczasem międzynarodowe rankingi informatyzacji są dla nas bezlitosne. Polska to zaścianek.

 • Kobiety w ciąży, niezameldowane w stolicy, od nowego roku nie będą mogły skorzystać z darmowych szkół rodzenia oraz pakietów badań - pisze "Życie Warszawy". To zaścianek - uważają eksperci, a ratusz odpowiada, że meldunek to obowiązek.