• Informacje na temat:

  zawadzki

Artykuły na temat: zawadzki
 • Dariusz Zawadzki w Pogoni Szczecin

  ...27-letni Dariusz Zawadzki, który ostatnio grał w Sandecji Nowy Sącz, od rundy wiosennej rozgrywek pierwszej ligi będzie piłkarzem występującej w tej samej klasie Pogoni Szczecin.

 • Majewski. Machulski. Zawadzka. Dzisiaj cyfrowa premiera "Sublokatora"

  Reżyser Janusz Majewski, który odebrał niedawno na Festiwalu Filmowym w Gdyni Platynowe Lwy za całokształt twórczości, rozpoczyna nowy sezon premier zrekonstruowanej cyfrowo klasyki filmowej. Przypomni, jak zaczynał. Dzisiaj w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysty pokaz jego debiutanckiego filmu "Sublokator" z 1966 roku w nowej, cyfrowej wersji.

 • 70. rocznica śmierci Tadeusza Zawadzkiego "Zośki"

  ...20 sierpnia 1943 r. podczas ataku na strażnicę Grenzschutzu we wsi Sieczychy koło Wyszkowa poległ Tadeusz Zawadzki "Zośka" - harcmistrz, podporucznik Armii Krajowej, jeden z bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".

 • Zawadzka: W sprawie klapsa to my, psychologowie, powinniśmy uderzyć się w piersi

  "W sprawie klapsa to my psychologowie powinniśmy uderzyć się w piersi. Mówiliśmy o tym jak o "jakimś klapsie", a nie zero-jedynkowo - jak o uderzeniu drugiego człowieka czy jak o poniżeniu dziecka" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka psycholog Dorota Zawadzka. "W Polsce się dzieci bije i ci, którzy byli tak byli wychowywani, nie potrafią inaczej" - dodaje gość Marcina Zaborskiego.

 • Jolanta Zawadzka wyeliminowana

  Jolanta Zawadzka z KSz Polonia Wrocław nie zdołała awansować do drugiej rundy 6. mistrzostw świata kobiet w szachach w tureckiej miejscowości Antakya.

 • Upadek Agencji Turystycznej Zawadzkie. Turyści wracają do Polski

  W drodze z Hiszpanii do kraju jest już część turystów, którzy kupili wczasy za pośrednictwem biura Zawadzkie z Opola. Od wczoraj wiadomo, że firma jest niewypłacalna.

 • Dorota Zawadzka: Dzieci pytają mnie często o imigrantów, Trybunał i Janów Podlaski

  ...zainteresowanie dzieci tym, co się dzieje, ale martwi mnie, że nikt z nimi nie rozmawia” – mówi psycholog. Zdaniem Zawadzkiej najważniejsze jest to, żeby szczerze rozmawiać z dzieckiem. „Namawiam rodziców do...

 • Dorota Zawadzka: Dzień Dziecka ma być dniem wariactwa. Takim, który będziemy wspominać

  "Dziecku trzeba dać coś, co będzie pamiętało na poziomie emocji przez całe swoje życie – np. jakieś zapachy, smaki. Nie doceniamy drobiazgów, a dzieciom takie rzeczy zostają w głowie" - mówi w Dniu Dziecka gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka. "Dzień Dziecka ma być dniem wariactwa. Takim, który będziemy wspominać" - dodaje. Zdaniem eksperta, "jeśli mamy dać dziecku radość i frajdę, to to ma być jego radość i frajda". "Dajmy dziecku dobre emocje, jakąś...

 • Zawadzka: Nie budujmy w głowie dziecka naszego pomnika z brązu. Kiedyś weźmie dłutko...

  „Stopień jest nieistotny. On nie jest miarą naszej wiedzy. Należy przyjąć do wiadomości i zapytać jaki jest stosunek dziecka do świadectwa szkolnego i stopni” – mówi, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, gość Kontrwywiadu RMF FM, psycholog rozwoju i wychowania Dorota Zawadzka. Dodaje, że warto rozmawiać z dziećmi na temat błędów, ale na pewno nie tego dnia. „Należy mówić, że kiedyś będziesz się z tego śmiać” – uważa psycholog. Zawadzka zaznacza, że należy pamiętać o tym, że my też kiedyś...

 • Na Zawadzkiej "leją"

  Od wczesnych godzin przedpołudniowych, jest układana warstwa wiążąca masy bitumicznej na węźle komunikacyjnym z rondem spinającym ulice Zawadzk, Księcia Janusza i Żeromskiego.

Zdjęcia na temat: zawadzki
Dyskusje na temat: zawadzki