• Informacje na temat:

  zbożowe ustawy

Artykuły na temat: zbożowe ustawy
 • Wczoraj wieczorem prezydent Kwaśniewski podpisał nowelizację budżetu na ten rok oraz tak zwane ustawy powodziowe. Nowelizacja zwiększyła deficyt w tegorocznym budżecie o ponad osiem miliardów złotych - do 29 miliardów. Ustawy powodziowe umożliwiają natomiast skorzystanie ze specjalnych rozwiązań osobom i firmom, poszkodowanym w ubiegłomiesięcznych powodziach.

 • Nowe stawki VAT. Co zdrożeje, a za co zapłacimy mniej? Sprawdź!

  Idą wielkie zmiany podatku VAT! Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowej ustawy. W efekcie pozmieniają się stawki podatkowe większości produktów w naszych sklepach. ​Chodzi o zrobienie porządku w całym systemie - tłumaczy resort.

 • Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał wczoraj nowelizację budżetu na ten rok oraz tak zwane ustawy powodziowe. Nowelizacja zwiększyła deficyt w tegorocznym budżecie o ponad osiem miliardów złotych - do 29 miliardów. Ustawy powodziowe umożliwiają natomiast skorzystanie ze specjalnych rozwiązań osobom i firmom, poszkodowanym w ubiegło miesięcznych powodziach.

 • Ustawy przewidują między innymi ulgi podatkowe, kontyngenty zbożowe oraz ułatwienia przy odbudowie i remoncie domów, zniszczonych przez powódź. Straty powodziowe poszkodowani będą mogli odpisać od dochodu. Ci przedsiębiorcy, którym woda zabrała dokumentacje działalności gospodarczej, będą mogli rozliczać się z fiskusem na podstawie oświadczeń o osiągniętych przychodach i wydatkach. Pracownicy...

 • .... Wiele przyjętych przez parlamentarzystów rozwiązań - może bardzo pomóc a przynajmniej ułatwić życie powodzianom. Przypomnijmy: Ustawy przewidują ulgi podatkowe, kontyngenty zbożowe oraz ułatwienia(...) błędów". Litwiniec powodzianin sprzed czterech lat jest jednak pewien, że ustawy musiały być uchwalone. Podobnego zdania jest senator Anna Bogucka-Skowrońska: "Sytuacja jest taka, że jeżeli nawet są...

 • Rząd pozytywnie o projekcie zakazu sprzedaży w szkołach m.in. chipsów

  Rząd pozytywnie zaopiniował we wtorek poselski projekt ustawy, która ma wyeliminować ze sprzedaży i podawania w szkołach "śmieciową żywność", m.in. słone przekąski oraz gazowane napoje. Ma to zapobiec nadwadze i otyłości dzieci i młodzieży.

 • Niech żyje szkolna rewolucja żywnościowa!

  Dawno już żadna decyzja władzy nie spotkała się z tak powszechną akceptacją, jak niedawne rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie zaostrzenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, na mocy której w polskich szkołach nie będzie już można sprzedawać tzw. śmieciowego jedzenia.

 • Proszę państwa, ktoś to musi wreszcie powiedzieć: miłość się skończyła. Po prostu - szlus. Tusk, który przy okazji ustawy medialnej upokorzył opozycyjne SLD, koalicyjne PSL i sporą część własnych podwładnych, to już nie ten sam Tusk, który gotów był dogadywać się z każdym i każdemu w zamian za uznanie jego dominacji coś tam z wielkiego tortu Rzeczpospolitej odpalić.

 • Kanapki w sklepikach szkolnych bez majonezu i salami

  W kanapkach sprzedawanych w sklepikach szkolnych będą musiały znaleźć się warzywa lub owoce. Ponadto mogą one zawierać na przykład szynkę z indyka, przetwory z ryb i jaja, ale nie można do nich dodawać majonezu i salami - to jedna z zasad, którą wprowadza rozporządzenie ministra zdrowia. Od 1 września, czyli z początkiem nowego roku szkolnego, wejdzie w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie...

 • Wprowadzana 1 stycznia 2011 r. podwyżka stawek VAT o 1 pkt proc. będzie obowiązywała do końca grudnia 2013 r. Od maja 2011 r. wzrośnie akcyza na paliwa zawierające biokomponenty - przewiduje projekt ustawy okołobudżetowej. MF tłumaczy w uzasadnieniu do projektu, że podwyżka VAT spowodowana jest "obecnym stanem finansów publicznych i stwierdzonym deficytem strukturalnym".

Dyskusje na temat: zbożowe ustawy
 • Gotowiec na "Orędzie" dla Tuska

  , GW 4.02.2008). Śmietance podlegają między innymi Zamojskie Zakłady Zbożowe. W zakładach pojawiło się ostatnio nowe stanowisko - głównego specjalisty do spraw rozwoju, z pensją 10 tysięcy złotych(...) naciski "z góry". Umorzono też "wszystkie podejrzenia dotyczące przekroczenia uprawnień w związku z przygotowywaniem ustawy medialnej dotyczące między innymi Leszka Millera i Aleksandry Jakubowskiej