• Informacje na temat:

  zdrojewski

Artykuły na temat: zdrojewski
 • ​"Gazeta Wrocławska": Grzegorz Schetyna skreślił Bogdana Zdrojewskiego

  Były prezydent Wrocławia, a obecnie europoseł Bogdan Zdrojewski nie będzie "jedynką" Koalicji Europejskiej na Dolnym Śląsku w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Taką decyzję podjął Grzegorz Schetyna - donosi "Gazeta Wrocławska".

 • Zdrojewski: Ciężki nokaut rządu PiS

  Wczorajszy ciężki nokaut może oznaczać kompletne pogubienie się rządu PiS, a jednocześnie wyczerpanie jego limitu błędów w polityce zagranicznej - mówi w rozmowie z Interią europoseł PO Bogdan Zdrojewski. - Polexit w ukrytej formie - dodaje, komentując stosunek polskiego rządu do instytucji unijnych.

 • Zdrojewski zostanie w PO. "Nawet jeśli Grzegorz nie powie przepraszam"

  Zostaję, nawet jeśli Grzegorz nie powie przepraszam. Mogę być w polityce aktywny niezawodowo - mówi w rozmowie z Onetem europoseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski. Dodał jednocześnie, że nie rezygnuje z członkostwa w PO.

 • Bogdan Zdrojewski odrzuca propozycję Schetyny. "Nie chcę kandydować do Sejmu"

  ..."Nie chcę kandydować do Sejmu, ale nie oznacza to niczego więcej" - mówi PAP europoseł Bogdan Zdrojewski (PO), odnosząc się do informacji, że kończy karierę polityczną. "Nigdy nie wracam do ról, które zakończyłem" - dodał polityk, który był senatorem, posłem, ministrem kultury i prezydentem Wrocławia.

 • Zdrojewski: Patrzę na premiera Morawieckiego z rozczarowaniem

  ..."Znam premiera Morawieckiego od dawna, zawsze go szanowałem. Dziś jednak patrzę na niego z pewnym rozczarowaniem. Tworzy przekazy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością" - powiedział w rozmowie z Agnieszką Waś-Turecką europoseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski. Polityk odniósł się także do toczącej się w Polsce kampanii wyborczej oraz raportu, który przygotowuje specjalna...

 • Zdrojewski o zakupie kolekcji Czartoryskich: Zabrakło transparentności

  ...zbiorów" - zaznacza były minister kultury Bogdan Zdrojewski. Zaznacza również w rozmowie z "GW", że tuż przed świętami zarząd fundacji złożył mandaty z powodu braku zaufania do fundatora. Poza zmianami w statucie Zdrojewski podkreśla, że w całej tej transakcji brakowało transparentności. Kapsuła pamięci księżnej Izabeli Księżna Izabela z Flemingów Czartoryska, która w 1801 roku założyła...

 • Dolny Śląsk: Zdrojewski zrezygnował z funkcji komisarza PO

  Bogdan Zdrojewski zrezygnował z pełnienia funkcji komisarza zarządzającego Platformą Obywatelską na Dolnym Śląsku. O swojej decyzji polityk poinformował na Twitterze.

 • Zdrojewski dla "Rz": Szyld PO odzyskał siłę, ale już nie blask

  ..."Szyld Platformy Obywatelskiej odzyskał dawną siłę, ale już nie blask. Ważne też, by PO zabiegała bardziej o elektorat bliski PiS niż o polityków z PiS" – mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" były minister kultury w rządzie PO, eurodeputowany Bogdan Zdrojewski.

 • Lista europosłów: Bogdan Zdrojewski

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski zdecydował się na start w eurowyborach po rezygnacji Jacka Protasiewicza. To debiut wrocławskiego polityka w PE.

 • Bogdan Zdrojewski o Donaldzie Tusku, wojnie informacyjnej i Białorusi

  O tym, czy istnieje lepszy od Donalda Tuska kandydat na szefa Rady Europejskiej, czy Rosja może próbować sterować polską opinią publiczną i na czym polega ewidentny błąd Warszawy w stosunkach z Mińskiem rozmawialiśmy z Bogdanem Zdrojewskim, byłym ministrem w rządzie PO-PSL, a obecnie europosłem PO.

Zdjęcia na temat: zdrojewski
Wideo na temat: zdrojewski
 • Donald Tusk przedstawia rząd

  - ministrem skarbu; Sławomir Nowak - ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej; Marcin Korolec - ministrem środowiska; Bogdan Zdrojewski - ministrem kultury i dziedzictwa narodowego; Jarosław

 • ​Zdrojewski: Pomnik Lecha Kaczyńskiego mógłby stanąć w Warszawie

  "Nie widzę przeszkód, żeby Lech Kaczyński miał swój pomnik w Warszawie. Mamy do czynienia z prezydentem, który zginął w katastrofie lotniczej. Nie leciał na urlop, a oddać hołd pomordowanym w Katyniu" - mówi minister kultury, Bogdan Zdrojewski odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "W kwestii pomnika ważne są: dobry konkurs otwarty dający gwarancje efektu artystycznego i optymalna lokalizacja

 • Zdrojewski: Wynik wyborów to ostrzeżenie dla PO. Trzeba wyciągnąć wnioski

  "Rządzenie jest trudne, a te wybory były bardzo charakterystyczne: wszyscy przeciwko PO" - mówi Bogdan Zdrojewski, komentując w Kontrwywiadzie RMF FM wyniki eurowyborów. "Traktuję je jako pewnego(...) wniosek: większa mobilizacja". Pytany o pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego Zdrojewski odpowiada, że prezydent nie skłania się do ogłaszania żałoby narodowej, ale pogrzeb najprawdopodobniej będzie

Dyskusje na temat: zdrojewski