• Informacje na temat:

  zebrzydowski

Artykuły na temat: zebrzydowski
 • Kalwaria Zebrzydowska - miejsce, które ukształtowało papieża

  Sanktuarium maryjne i pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej - zespół 42 obiektów sakralnych - jest głównym miejscem kultu maryjnego w Archidiecezji Krakowskiej. To miejsce, które ukształtowało Karola Wojtyłę; wracał tu przez całe życie.

 • Kalwaria Zebrzydowska będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM!

  Do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitamy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”, który wraca na antenę po wakacyjnej przerwie. W najbliższą sobotę uroki tego małopolskiego miasteczka będzie dla Was odkrywał nasz reporter.

 • Kalwaria Zebrzydowska była Twoim Miastem w Faktach RMF FM!

  Rzemiosł Różnych: "Pierwsze wzmianki o działalności stolarzy w Kalwarii Zebrzydowskiej pochodzą z 1786 roku. Było ich wówczas 40, a do roku 1896 liczba ta wzrosła do 72 - ówcześnie Kalwaria liczyła około 1500 mieszkańców. W 1885 roku utworzono w Kalwarii Zebrzydowskiej organizację cechową, o czym świadczy pierwszy wpis w księdze członków Stowarzyszenia Rzemieślniczego w Kalwarii Zebrzydowskiej z dnia...

 • Tragiczny wypadek w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1 osoba zginęła

  Kierowca osobówki wjechał w 3 osoby w pobliżu przejścia dla pieszych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Informację o tym wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Rock, hip-hop, blues i metal zabrzmią z okazji 24. Finału WOŚP w Kalwarii Zebrzydowskiej! Zagrają: Paranoica, We Mgle, Kuba Kotyrba, Hak i Przyjaciele, Hubi G. i Piotr Roman. Koncertom towarzyszyć(...) Voo Voo. Koncert rozpocznie się o 16:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Broniewskiego 3. Granie zakończy światełko do nieba na parkingu przed...

 • Przedstawienie scen tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz wypędzenia kupców ze świątyni zainaugurowało w Niedzielę Palmową odpust Wielkiego Tygodnia w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej (Małopolskie).

 • Ojcowie Bernardyni w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (Małopolskie) rozpoczęli w poniedziałek montaż szopki bożonarodzeniowej, jednej z największych w Polsce. Szopka będzie gotowa za kilkanaście dni.

 • Wielki Czwartek w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Czwartkową część Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej kustosz sanktuarium kalwaryjskiego ojciec Damian Muskus zainaugurował obmyciem nóg "apostołom".

 • Dróżkami Męki Pańskiej w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przeszła w Wielki Piątek rano procesja Drogi Krzyżowej.

 • Wielki Czwartek w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Kustosz sanktuarium kalwaryjskiego ojciec Damian Muskus obmył w Wielki Czwartek nogi "apostołom" inaugurując czwartkową część misterium Męki Pańskiej w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zdjęcia na temat: zebrzydowski
Wideo na temat: zebrzydowski
Dyskusje na temat: zebrzydowski