• Informacje na temat:

  zelazny

Artykuły na temat: zelazny
 • Wypadek przy zbiorniku "Żelazny Most" w Rudnej

  Do wypadku doszło w Zakładzie Hydrotechnicznym w Rudnej przy zbiorniku Żelazny Most. W wieży przesyłowej znajdującej się przy zbiorniku odpadów poflotacyjnych spadła winda, po tym jak zerwała się mocująca ją lina. W środku były trzy osoby. Trwa akcja ratunkowa.

 • Gen. Skrzypczak: Macierewicz jest żelaznym ministrem

  "Uważam, że wszyscy w rządzie mogą się zmienić, ale minister Antoni Macierewicz jest żelaznym ministrem" - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM. "Ma siłę w sobie, ma charyzmę, ma uznanie polityków. Ma siłę, która powoduje, że bardzo się z nim liczą" - dodał. W rozmowie poruszono także temat wydarzeń na Półwyspie Koreańskim. "Korea Północna jest narzędziem gry w regionie chińskim" - stwierdził generał. "Tam jest wielka gra strategiczna między Chinami a...

 • Biały Dom reaguje na słowa Trumpa. "Mamy żelazne zobowiązania"

  USA w kwestii wzajemnej obrony mają "żelazne zobowiązania" wobec sojuszników z NATO - oświadczył w czwartek rzecznik Białego Domu Josh Earnest. To reakcja na słowa Donalda Trumpa, który podał w wątpliwość bezwzględną konieczność obrony sojuszników USA w NATO.

 • Okupowana Warszawa na skrzyżowaniu Żelaznej i Chłodnej

  Od poniedziałku 10 sierpnia do niedzieli 16 sierpnia w stolicy będzie można usłyszeć marszowy krok i kroki przechodniów, czyli odgłosy okupowanej Warszawy. "Słyszysz, Mirów?" to udźwiękowienie Kładki Pamięci przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Chłodnej, która symbolizuje przejście łączące w 1942 r. Małe i Duże Getto. "Jest przesyt obrazów. Myślę, że to będzie bardziej trafiać do ludzi, bo wpływa to na ich wyobraźnię" - mówi Wiktora Frydrych, autorka projektu.

 • Żelazny Feliks powróci na Łubiankę?

  Żelazny Feliks, czyli pomnik Dzierżyńskiego - pierwszego szefa radzieckiej bezpieki, z pochodzenia Polaka, może wrócić na Łubiankę w Moskwie przed dawną siedzibę KGB. Komuniści zbierają podpisy, by w Moskwie musiało odbyć się w tej sprawie referendum. Odbędzie się, jeżeli komunistom uda zebrać się 146 tysięcy podpisów i będzie to wówczas pierwsze referendum w stolicy Rosji.

 • RMF: Żelazny Feliks powróci na Łubiankę?

  Żelazny Feliks, czyli pomnik Dzierżyńskiego - pierwszego szefa radzieckiej bezpieki, z pochodzenia Polaka, może wrócić na Łubiankę w Moskwie przed dawną siedzibę KGB. Komuniści zbierają podpisy, by w Moskwie musiało odbyć się w tej sprawie referendum. Odbędzie się, jeżeli komunistom uda zebrać się 146 tysięcy podpisów i będzie to wówczas pierwsze referendum w stolicy Rosji.

 • PŚ w skokach - żelazny skład Polaków powalczy w Kuusamo

  Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch wystąpią dziś w drugim w sezonie drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. Tydzień temu w uplasowali się, ex aequo z Austriakami, na drugiej pozycji, a wygrali Norwegowie.

 • Lech Wałęsa: Demokracja to rywalizacja. Ale musi być w żelaznych ramach prawa

  Demokracja to nic innego jak rywalizacja. Tylko warunek jest jeden: to musi być w żelaznych ramach prawa - mówił Lech Wałęsa na spotkaniu Komitetu Obrony Demokracji we Wrocławiu.

 • Żelazne noże i sierpy z czasów celtyckich odnaleziono koło Sanoka

  Pięć sierpów, dwa noże i wędzidło znaleźli przypadkowi przechodnie w Górach Słonnych niedaleko Sanoka. Żelazne przedmioty, pochodzące prawdopodobnie z II w.p.n.e. i trafiły do Muzeum Historycznego w Sanoku.

 • USA mają "żelazne zobowiązania" względem sojuszników z NATO. Biały Dom komentuje słowa Trumpa

  USA w kwestii wzajemnej obrony mają "żelazne zobowiązania" wobec sojuszników z NATO - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest. To reakcja na słowa Donalda Trumpa, który poddał w wątpliwość konieczność obrony sojuszników USA w NATO.

Zdjęcia na temat: zelazny
Wideo na temat: zelazny
Dyskusje na temat: zelazny