• Informacje na temat:

  żeleński

Artykuły na temat: żeleński
 • Wołodymyr Zełenski. Surrealizm i schizofrenia

  Może właśnie o to chodziło w kampanii Wołodymyra Zełenskiego, żeby granica między światem realnym a serialowym się zacierała. Żeby postać zmyślona, idealistyczna, walcząca bezpardonowo z korupcją i patologiami systemu na Ukrainie mogła zostać uznana za prawdziwą w osobie Wołodymyra Zełenskiego - komentuje dla Interii Krzysztof Nieczypor z Ośrodka Studiów Wschodnich.

 • Ekspert: Czar Zełenskiego może tracić moc

  Rozwiązanie ukraińskiego parlamentu przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego było dla wielu zaskoczeniem. Jednak pokerowe zagranie nowej głowy państwa ukraińskiego wcale nie jest pozbawione sensu i ma niejedno dno.

 • Wołodymyr Zełenski zaproszony do Polski

  Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który w poniedziałek reprezentował Polskę na uroczystości inauguracji nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, przekazał mu zaproszenie do złożenia wizyty w naszym kraju.

 • Juncker i Tusk gratulują Zełenskiemu

  Jean-Claude Juncker i Donald Tusk w imieniu Unii Europejskiej pogratulowali w poniedziałek Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich na Ukrainie, ale zarazem dali mu do zrozumienia, że oczekują kontynuowania reform i w szczególności walki z korupcją. Zwycięstwa Zełenskiemu pogratulowali już m.in. prezydent RP Andrzej Duda, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel

 • Zełenski szuka swojego rzecznika na Facebooku

  Prezydent elekt Ukrainy, showman Wołodymyr Zełenski ogłosił konkurs na swojego rzecznika; szuka go na Facebooku. Warunki są proste: trzeba znać trzy języki, mieć doświadczenie w dziennikarstwie i być gotowym do pracy przez całą dobę.

 • Rosyjska prasa o pierwszym przemówieniu Zełenskiego: Zaskakujące

  Pierwsze przemówienie Wołodymyra Zełenskiego po zaprzysiężeniu w poniedziałek na urząd prezydenta Ukrainy prasa rosyjska ocenia jako zaskakujące. Podkreśla, że Zełenski użył języka rosyjskiego i ocenia to jako gest, na który Rosja powinna odpowiedzieć.

 • Wołodymyr Zełenski poinformował o rozwiązaniu ukraińskiego parlamentu

  ​Nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył przysięgę prezydencką. Zaraz po tym poinformował o rozwiązaniu Rady Najwyższej, czyli parlamentu ukraińskiego.

 • Ukraina: Wołodymyr Zełenski rozwiązał parlament podczas swojego zaprzysiężenia

  Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas swojej inauguracji poinformował w poniedziałek o rozwiązaniu parlamentu oraz zaproponował dymisję rządu premiera Wołodymyra Hrojsmana.

 • Wołodymyr Zełenski nie przyszedł na debatę z Poroszenką

  Kandydat na prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który uzyskał największe poparcie w I turze wyborów prezydenckich, nie przybył w niedzielę na debatę ze swoim rywalem, urzędującym szefem państwa Petrem Poroszenką.

 • Ukraina: Zełenski rozwiązał parlament i wyznaczył termin wyborów

  Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał dekret, którym rozwiązał Radę Najwyższą (parlament) i wyznaczył przedterminowe wybory parlamentarne na 21 lipca. Tekst dekretu opublikowano we wtorek na oficjalnej stronie internetowej szefa państwa.

Zdjęcia na temat: żeleński
Dyskusje na temat: żeleński