• Informacje na temat:

  zgromadzenie narodowe

Artykuły na temat: zgromadzenie narodowe
 • Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu

  Pierwszy raz w historii Zgromadzenie Narodowe odbywa się poza Warszawą. W południe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w obecności posłów i senatorów prezydent Andrzej Duda wygłosi(...) poznańskiego, przedstawiciele parlamentów europejskich i korpusu dyplomatycznego. W czasie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego zostanie odczytana okolicznościowa uchwała, przyjęta wcześniej przez...

 • Historyczne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu

  W Poznaniu zakończyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i początków polskiej państwowości. W trakcie posiedzenia orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda. - Przyjmując chrzest pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi budować naród i własne państwo, tworzyć je, bronić, a gdy trzeba ginąć za nie - powiedział prezydent.

 • Beata Szydło: Zgromadzenie Narodowe będzie okazją do refleksji

  Premier Beata Szydło uważa, że dzisiejsza uroczysta sesja Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski będzie okazją do refleksji nad obecnymi sporami politycznymi.

 • 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. Zgromadzenie Narodowe Węgier jednogłośne

  Zgromadzenie Narodowe Węgier przyjęło w poniedziałek jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej, w związku z 60. rocznicą Poznańskiego Czerwca i późniejszego o cztery miesiące węgierskiego powstania antykomunistycznego.

 • Przedłużenie stanu wyjątkowego we Francji. Jest aprobata Zgromadzenia Narodowego

  W nocy z wtorku na środę francuskie Zgromadzenie Narodowe (tj. izba niższa parlamentu) zaaprobowało w przedłużenie stanu wyjątkowego o sześć miesięcy, czyli do końca stycznia 2017 r. - Francja musi spodziewać się kolejnych ataków - ostrzegł premier Manuel Valls.

 • PSL chce Zgromadzenia Narodowego w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji

  PSL chce zorganizować Zgromadzenie Narodowe w 20. rocznicę uchwalenia obowiązującej Konstytucji; mają wziąć w nim udział posłowie i senatorowie, którzy przyjęli ustawę zasadniczą 2 kwietnia 1997 r. - poinformował w sobotę po Radzie Naczelnej prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Zgromadzenie Narodowe z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

  W Poznaniu obywa się dziś uroczysta sesja Zgromadzenia Narodowego z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. W posiedzeniu oprócz parlamentarzystów bierze udział prezydent Andrzej Duda, a także ministrowie z premier Beatą Szydło na czele oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski.

 • Zgromadzenie Narodowe 15 kwietnia w Poznaniu

  ...15 kwietnia w Poznaniu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy zbierze się Zgromadzenie Narodowe. Wydarzenie to będzie elementem głównych trzydniowych obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, które 14 kwietnia rozpoczną się w Gnieźnie.

 • Wolność zgromadzenia prawem dla uprzywilejowanych?

  ...organizowanie zgromadzeń w tym samym miejscu przez trzy lata. Gmina mogłaby zakazać innego zgromadzenia, jeśli miałoby się ono odbyć w miejscu i czasie, gdzie odbywa się zgromadzenie cykliczne(...) się okazać przesłanką zakazującą innych zgromadzeń, nawet wcześniej zgłoszonych, jeśli planowane są na trasie zgromadzenia cyklicznego.  Zgodę na zgromadzenie cykliczne będzie wydawał wojewoda, czyli...

 • Zgromadzenie Narodowe, orędzie prezydenta i okolicznościowa msza z okazji 1050-lecia chrztu Polski

  Uroczystym posiedzeniem Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu i mszą w tamtejszej archikatedrze uczczono 1050-lecie chrztu Polski. Prezydent Andrzej Duda nazwał o orędziu chrzest Mieszka I najważniejszym wydarzeniem w dziejach państwa i narodu.

Zdjęcia na temat: zgromadzenie narodowe
Wideo na temat: zgromadzenie narodowe
 • Kluzik-Rostkowska: 10 kwietnia powinno zebrać się Zgromadzenie Narodowe

  10 kwietnia powinno odbyć się specjalne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Powinniśmy potrafić wspólnie uczcić pamięć ofiar katastrofy - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, gość Kontrwywiadu RMF FM.

 • Kosiniak-Kamysz: Miała być dobra zmiana, jest nocna zmiana. Prezydent nie ma samodzielności

  "Ta sytuacja jest kuriozalna. Miała być dobra zmiana, jest nocna zmiana. Prezydent składa przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę o dochowaniu wierności konstytucji, staniu na jej straży i łamie wszystkie zobowiązania" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Drugi dzień zamieszek w Ferguson

  Na ulicach Ferguson w stanie Missouri nadal niespokojnie. Demonstranci oburzeni faktem, że policjant, który we wrześniu zastrzelił czarnoskórego 18-latka, nie stanie przed sądem, podpalili m.in. samochód policyjny oraz obrzucili kamieniami budynek ratusza. By opanować protesty, do miasta wysłano żołnierzy Gwardii Narodowej. Policja użyła broni gładkolufowej oraz gazu łzawiącego. Po

Dyskusje na temat: zgromadzenie narodowe