• Informacje na temat:

  zgromadzenie narodowe

Artykuły na temat: zgromadzenie narodowe
 • Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu

  Pierwszy raz w historii Zgromadzenie Narodowe odbywa się poza Warszawą. W południe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w obecności posłów i senatorów prezydent Andrzej Duda wygłosi(...) poznańskiego, przedstawiciele parlamentów europejskich i korpusu dyplomatycznego. W czasie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego zostanie odczytana okolicznościowa uchwała, przyjęta wcześniej przez...

 • Historyczne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu

  W Poznaniu zakończyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i początków polskiej państwowości. W trakcie posiedzenia orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda. - Przyjmując chrzest pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi budować naród i własne państwo, tworzyć je, bronić, a gdy trzeba ginąć za nie - powiedział prezydent.

 • Obrady Zgromadzenia Narodowego. Przemówienie prezydenta Dudy

  We wtorek o godz. 15. rozpoczęło się w Sejmie uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Połączone izby parlamentu wysłuchały orędzia prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. "Odrzućmy wpajany nam od lat fałszywy wstyd dotyczący naszej narodowej historii i tożsamości. Dosyć poczucia zależności - niepewności co do tego, czy możemy podążać własną...

 • Le Pen chce przemianować Front Narodowy na Zgromadzenie Narodowe

  Marine Le Pen, która w niedzielę została ponownie wybrana na przewodniczącą skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN), zaproponowała zmianę nazwy partii na Zgromadzenie Narodowe. Nowa nazwa będzie poddana głosowaniu korespondencyjnemu wśród członków partii.

 • ​Szczerski: Jest akceptacja wniosku prezydenta o zwołanie Zgromadzenia Narodowego

  Jest akceptacja dla wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Zgromadzenia Narodowego w dniu 5 grudnia - poinformował we wtorek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 • Andrzej Duda chce zwołać na 5 grudnia Zgromadzenie Narodowe

  Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z wnioskiem do Sejmu o zwołanie na 5 grudnia Zgromadzenia Narodowego - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego ma to związek z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Beata Szydło: Zgromadzenie Narodowe będzie okazją do refleksji

  Premier Beata Szydło uważa, że dzisiejsza uroczysta sesja Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski będzie okazją do refleksji nad obecnymi sporami politycznymi.

 • Prezydent skierował do Sejmu wniosek o zwołanie Zgromadzenia Narodowego

  Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z wnioskiem do Sejmu o zwołanie Zgromadzenia Narodowego na 5 grudnia - dzień, w którym przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. Zgromadzenie Narodowe Węgier jednogłośne

  Zgromadzenie Narodowe Węgier przyjęło w poniedziałek jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej, w związku z 60. rocznicą Poznańskiego Czerwca i późniejszego o cztery miesiące węgierskiego powstania antykomunistycznego.

 • Szczerski: Jest akceptacja wniosku prezydenta o zwołanie Zgromadzenia Narodowego

  ..."Jest akceptacja dla wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Zgromadzenia Narodowego w dniu 5 grudnia" - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak podkreślił minister, uroczyste posiedzenie odbędzie się najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych tego dnia. Prezydent wygłosi przed ZN orędzie.

Zdjęcia na temat: zgromadzenie narodowe
 • Zgromadzenie Narodowe
Wideo na temat: zgromadzenie narodowe
 • Kluzik-Rostkowska: 10 kwietnia powinno zebrać się Zgromadzenie Narodowe

  10 kwietnia powinno odbyć się specjalne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Powinniśmy potrafić wspólnie uczcić pamięć ofiar katastrofy - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, gość Kontrwywiadu RMF FM.

 • Kosiniak-Kamysz: Miała być dobra zmiana, jest nocna zmiana. Prezydent nie ma samodzielności

  "Ta sytuacja jest kuriozalna. Miała być dobra zmiana, jest nocna zmiana. Prezydent składa przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę o dochowaniu wierności konstytucji, staniu na jej straży i łamie wszystkie zobowiązania" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Drugi dzień zamieszek w Ferguson

  Na ulicach Ferguson w stanie Missouri nadal niespokojnie. Demonstranci oburzeni faktem, że policjant, który we wrześniu zastrzelił czarnoskórego 18-latka, nie stanie przed sądem, podpalili m.in. samochód policyjny oraz obrzucili kamieniami budynek ratusza. By opanować protesty, do miasta wysłano żołnierzy Gwardii Narodowej. Policja użyła broni gładkolufowej oraz gazu łzawiącego. Po

Dyskusje na temat: zgromadzenie narodowe