• Informacje na temat:

  zgromadzenie narodowe

Artykuły na temat: zgromadzenie narodowe
 • Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu

  Pierwszy raz w historii Zgromadzenie Narodowe odbywa się poza Warszawą. W południe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w obecności posłów i senatorów prezydent Andrzej Duda wygłosi(...) poznańskiego, przedstawiciele parlamentów europejskich i korpusu dyplomatycznego. W czasie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego zostanie odczytana okolicznościowa uchwała, przyjęta wcześniej przez...

 • Historyczne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu

  W Poznaniu zakończyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i początków polskiej państwowości. W trakcie posiedzenia orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda. - Przyjmując chrzest pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi budować naród i własne państwo, tworzyć je, bronić, a gdy trzeba ginąć za nie - powiedział prezydent.

 • ​Szczerski: Jest akceptacja wniosku prezydenta o zwołanie Zgromadzenia Narodowego

  Jest akceptacja dla wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Zgromadzenia Narodowego w dniu 5 grudnia - poinformował we wtorek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 • Andrzej Duda chce zwołać na 5 grudnia Zgromadzenie Narodowe

  Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z wnioskiem do Sejmu o zwołanie na 5 grudnia Zgromadzenia Narodowego - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego ma to związek z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Beata Szydło: Zgromadzenie Narodowe będzie okazją do refleksji

  Premier Beata Szydło uważa, że dzisiejsza uroczysta sesja Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski będzie okazją do refleksji nad obecnymi sporami politycznymi.

 • Prezydent skierował do Sejmu wniosek o zwołanie Zgromadzenia Narodowego

  Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z wnioskiem do Sejmu o zwołanie Zgromadzenia Narodowego na 5 grudnia - dzień, w którym przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. Zgromadzenie Narodowe Węgier jednogłośne

  Zgromadzenie Narodowe Węgier przyjęło w poniedziałek jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej, w związku z 60. rocznicą Poznańskiego Czerwca i późniejszego o cztery miesiące węgierskiego powstania antykomunistycznego.

 • Szczerski: Jest akceptacja wniosku prezydenta o zwołanie Zgromadzenia Narodowego

  ..."Jest akceptacja dla wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Zgromadzenia Narodowego w dniu 5 grudnia" - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak podkreślił minister, uroczyste posiedzenie odbędzie się najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych tego dnia. Prezydent wygłosi przed ZN orędzie.

 • Przedłużenie stanu wyjątkowego we Francji. Jest aprobata Zgromadzenia Narodowego

  W nocy z wtorku na środę francuskie Zgromadzenie Narodowe (tj. izba niższa parlamentu) zaaprobowało w przedłużenie stanu wyjątkowego o sześć miesięcy, czyli do końca stycznia 2017 r. - Francja musi spodziewać się kolejnych ataków - ostrzegł premier Manuel Valls.

 • PSL chce Zgromadzenia Narodowego w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji

  PSL chce zorganizować Zgromadzenie Narodowe w 20. rocznicę uchwalenia obowiązującej Konstytucji; mają wziąć w nim udział posłowie i senatorowie, którzy przyjęli ustawę zasadniczą 2 kwietnia 1997 r. - poinformował w sobotę po Radzie Naczelnej prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zdjęcia na temat: zgromadzenie narodowe
Wideo na temat: zgromadzenie narodowe
 • Kluzik-Rostkowska: 10 kwietnia powinno zebrać się Zgromadzenie Narodowe

  10 kwietnia powinno odbyć się specjalne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Powinniśmy potrafić wspólnie uczcić pamięć ofiar katastrofy - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, gość Kontrwywiadu RMF FM.

 • Kosiniak-Kamysz: Miała być dobra zmiana, jest nocna zmiana. Prezydent nie ma samodzielności

  "Ta sytuacja jest kuriozalna. Miała być dobra zmiana, jest nocna zmiana. Prezydent składa przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę o dochowaniu wierności konstytucji, staniu na jej straży i łamie wszystkie zobowiązania" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Drugi dzień zamieszek w Ferguson

  Na ulicach Ferguson w stanie Missouri nadal niespokojnie. Demonstranci oburzeni faktem, że policjant, który we wrześniu zastrzelił czarnoskórego 18-latka, nie stanie przed sądem, podpalili m.in. samochód policyjny oraz obrzucili kamieniami budynek ratusza. By opanować protesty, do miasta wysłano żołnierzy Gwardii Narodowej. Policja użyła broni gładkolufowej oraz gazu łzawiącego. Po

Dyskusje na temat: zgromadzenie narodowe