• Informacje na temat:

  zhou

Artykuły na temat: zhou
 • Chinka Yang Zhou została w Vancouver mistrzynią olimpijską w short tracku na dystansie 1500 metrów. W finałowym wyścigu rekordzistka świata wyraźnie wyprzedziła reprezentantki Korei Południowej: Lee Eun-byul i Park Seung-hi.

 • Chiny: Wysoki rangą urzędnik skazany na dożywocie za korupcję

  Sąd w mieście Guangzhou, na południu Chin, skazał w czwartek na dożywotnie więzienie za korupcję współpracownika byłego ministra bezpieczeństwa publicznego Zhou Yongkanga, który z kolei był najwyższym rangą urzędnikiem sądzonym w ChRL pod tym zarzutem.

 • Chiński adwokat i obrońca praw człowieka skazany na 7 lat więzienia

  Adwokat i obrońca praw człowieka Zhou Shifeng został skazany w czwartek przez sąd w mieście Tianjin, na wschodzie Chin, na siedem lat więzienia za "działalność wywrotową". To trzeci taki wyrok w Chinach w ciągu tygodnia.

 • Pierwszy premier komunistycznych Chin był prawdopodobnie gejem

  Pierwszy premier komunistycznych Chin Zhou Enlai, pomimo że był żonaty, to prawdopodobnie był gejem – twierdzi dziennikarka Tsoi Wing-mui. Autorka planuje wydanie w Hongkongu książkę o zmarłym w 1976 polityku.

 • Opuszczona wioska rybacka w Chinach

  Na wyspie Gouqi we wschodnich Chinach bujna roślinność pochłania opuszczoną osadę rybacką. Niezwykle obrazy uwiecznił fotograf Zhou Jie. Odcięta od cywilizacji wysepka oddalona jest o cztery godziny rejsu łódką od najbliższych osiedli ludzkich.

 • Forbet OWG Tarnobrzeg w ćwierćfinale

  Tenisistki stołowe Forbet OWG Tarnobrzeg awansowały do ćwierćfinału Pucharu ETTU. W niedzielnym meczu 1/8 finału pokonały u siebie mistrza Słowacji SKST Topolczany 3:0. Punkty zdobyły: Zhou Xiao, Li Qian i Kinga Stefańska.

 • Archeolodzy odnaleźli zespół starożytnych grobowców z okresu dynastii Shang i Zhou na stanowisku we wschodnich Chinach - informuje serwis internetowy People's Daily Online.

 • Chińskie widoki na demokrację

  Chiny planują przekształcić się w sprawnie działającą demokrację - twierdzi w Zhou Tianyong, jeden z młodych liderów chińskiej partii komunistycznej tzw. "7 pokolenia". Jednakże będzie to specyficzna demokracja, z nadal dominującą rolą partii.

 • Ponad 30 "źródeł promieniowania" zostało pogrzebanych pod gruzami w wyniku katastrofalnego trzęsienia ziemi w chińskiej prowincji Syczuan - podała we wtorek agencja Xinhua, powołując się na ministra ochrony środowiska Zhou Shengxiana.

 • W prowincji Shaanxi w centralnej części Chin odkryto grób z czasów dynastii Zhou (771 - 1046 p.n.e.), w którym znaleziono setki przedmiotów z brązu. Jednym z najciekawszych obiektów jest "zakazany stół", świadczący o królewskim pochodzeniu zmarłego.

Zdjęcia na temat: zhou
Dyskusje na temat: zhou
 • Re: Lech i Jarosław Kaczyńscy z nagrodą "Gazety Polskiej"

  Nagrody za co pytam za co ?? Jeden wacha kwiatki od spodu drugi ma nierówno pod sufitem- porażka !!!

 • Re: Chiny odpowiadają na komentarze wiceprezydenta USA

  Coś kręcisz. Na lotnisku w Guang Zhou kupiłem wizę za 12 dolarów, w tej kwocie mi jeszcze fotkę zrobili.

 • Re: ​Doradca Macrona: UE zbudowana na wartościach. Jeśli są różnice, mamy problem

  Na pytanie zadane przez Kissingera w 1972 roku Zhou Enlai (Chiński polityk) odpowiedział że zbyt wcześnie aby oceniać. Chińczycy to jednak mądry naród.

 • Re: Nowa doktryna morska. Rosja odpowiada NATO

  RUSKIE IMBECYLE?!?!? Czy nie widzicie, że na waszej ciągłej wojnie przeciwko Zachodowi, umacniają się Chiny i to głównie waszym kosztem? Kiedy się ockniecie, będzie już za późno. Ale durni a durni.....

 • Re: Czeski rząd za małżeństwami osób tej samej płci

  W Chinach gejów leczy się elektrowstrząsami. Dr Zhou Zhengyou przyjmuje w Miejskim Centrum Doradztwa Psychiatrycznego w Nankinie. Koszt jednej sesji wynosi równowartość 120 USD. Sam lekarz przyznaje, że terapia jest procesem długim, jednak jej skuteczność szacuje na 70 proc.

 • Re: Niezwykły plac zabaw w Tokyo

  --Nasz Chiński Smok was kiedyś będzie bronił ! --Nasz Chiński Smok was kiedyś będzie bronił -ale Chiny już wtedy będą bogate tak jak Japonia, Korea i Tajwan -a my Chińczycy jeszcze będziemy bronic Krajów ASEAN-u !

 • Re: Niezwykły plac zabaw w Tokyo

  ---Nasz Chiński Smok jest bardzo kochający i bardzo dobry ! --Nasz Chiński Smok jest bardzo kochający -bardzo opiekuńczy i bardzo dobry --My z Rosjanami --obronimy wszystkie Kraje Azji i my będziemy bronić Całego Świata ! !

 • Re: Pakistańczycy chcą się uczyć

  --Chłopcy chłopcy z ludzi mówiących po angielsku wy nie słuchajcie żadnych białych ani czarnych chyba ze RPA --Z ludzi mówiących po Angielsku wy możecie słuchać tylko nas Chińczyków tylko Hindusów i tylko Rosjan Japończyków Koreańczyków Tajów Filipińczyków i muzułmanów --bo wszyscy inni was będą chcieli oszukać i okłamać wymusić na was złodziejskie prywatyzacje wcisnąć wam jakieś niespłacalne kredyty napuścić was do Wojny z Indiami zwerbować was do ISIS albo Alkaidy !

 • Re: Pakistańczycy chcą się uczyć

  --Cierpliwości cierpliwości -ten dolar w końcu upadnie ! --Cierpliwości cierpliwości --ten dolar w końcu upadnie !

 • Re: Plac zabaw ze starych opon

  --Wy się nie bójcie ten Chiński Smok jest bardzo dobry i Chiński Smok wam nigdy Krzywdy nie zrobi --ten Chiński Smok chce tylko wszystkimi się opiekować i wszystkich bronić i wszystkich ochraniać -ten Chiński Smok jest taki tak Kochający i Opiekuńczy !