• Informacje na temat:

  ziarnko

Artykuły na temat: ziarnko
 • Piasek do posypywania jezdni zimą musi mieć odpowiedni rozmiar - zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Środowiska średnica pojedynczego ziarnka nie może być większa niż jeden milimetr.

 • "Rozmowy o człowieku". Niezwykłe spotkania w Krakowie

  ..."Rozmowy o człowieku" to spotkania z mądrymi, pięknymi ludźmi; spotkania, które mają otwierać umysły - mówi prof. dr hab. Dominika Dudek inicjatorka cyklu niezwykłych wywiadów. "To moje ziarnko piasku. Z pełną pokorą uważam, że ziarnko niczego nie zmienia, ale bez ziarnka pisaku nie byłoby Sahary". Kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o człowieku" już jutro w kawiarnio-księgarni De Revolutionibus...

 • ​Skarby z karkonoskich schronisk

  .... Czy jest w nich choć ziarnko prawdy?

 • Cyborg z pracy. Coraz więcej firm wszczepia pracownikom czipy

  Szwedzka firma Biohax nie narzeka na brak klientów. Proponuje wszczepienie pod skórę czipa wielkości ziarnka ryżu. Można na nim zapisać niemal wszystko i wykorzystać zamiast elektronicznej wejściówki, notatnika, a nawet jako paszport czy dowód osobisty.

 • W krzywym zwierciadle USA

  Porozmawiajmy o tym, co jest teraz w Ameryce w modzie... Z przymrużonym okiem, pół żartem, pół serio. Ale pamiętajmy, że w każdym żarcie, jak i w każdej plotce , jest jednak gdzieś ukryte ziarnko prawdy... Gdzie?

 • Ziarnko do ziarnka podbierała pracodawcy aż uzbierała na żwirownię. Policja w Ostródzie zatrzymała 38-latkę, która jest podejrzana o okradanie swego pracodawcy. Kobieta miała przywłaszczyć sobie aż milion złotych. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.

 • Tak powstają prawdziwe perły

  Perły nie tworzą się wokół ziarnka piasku w muszli perłopława. Wystawa pereł w Muzeum Wiktorii i Alberta, otwarta w sobotę w Londynie rozwiewa ten popularny mit. Zorganizowana we współpracy z muzeami Kataru, prezentuje nie tylko perły naturalne.

 • Ogromne zainteresowanie polską noblistką we Włoszech

  We Włoszech po śmierci Wisławy Szymborskiej wznowiono wydania tomików wierszy polskiej noblistki. Dodrukowano tom "Radość pisania" ("La gioia di scrivere"), a potem: "Widok z ziarnkiem piasku" ("Vista con granello di sabbia"), "Przemówienie w biurze znalezionych rzeczy" ("Discorso all'Ufficio oggetti smarriti") i "Dwukropek" ("Due Punti").

 • Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy

  ..."Jeśli ktoś intensywnie korzysta z konta, może się nadziać na tę opłatę, która obowiązuje już od szóstego SMS-a wysłanego przez bank w każdym miesiącu. Nie jest wysoka - raptem 20 groszy - ale ziarnko do ziarnka..." - czytamy w artykule. "Opłata dotyczy tylko tych klientów, którzy często wysyłają pieniądze do osób lub firm spoza kręgu odbiorców zdefiniowanych, bo przy przelewaniu pieniędzy do...

 • Dołącz do nas! I pobiegnij dla mukoludków

  ...na swoim koncie grubo ponad tysiąc kilometrów. Pamiętajcie jednak, że ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Ważny jest każdy kilometr.  Zdrowy człowiek podczas biegu wykonuje ok. 40

Dyskusje na temat: ziarnko