• Informacje na temat:

  ziarnko

Artykuły na temat: ziarnko
 • Piasek do posypywania jezdni zimą musi mieć odpowiedni rozmiar - zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Środowiska średnica pojedynczego ziarnka nie może być większa niż jeden milimetr.

 • "Rozmowy o człowieku". Niezwykłe spotkania w Krakowie

  ..."Rozmowy o człowieku" to spotkania z mądrymi, pięknymi ludźmi; spotkania, które mają otwierać umysły - mówi prof. dr hab. Dominika Dudek inicjatorka cyklu niezwykłych wywiadów. "To moje ziarnko piasku. Z pełną pokorą uważam, że ziarnko niczego nie zmienia, ale bez ziarnka pisaku nie byłoby Sahary". Kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o człowieku" już jutro w kawiarnio-księgarni De Revolutionibus...

 • Ile bakterii zmieści się na ziarnku piasku?

  Idziecie plażą, boso, wydaje wam się, że jesteście sami? Nic podobnego. Stąpacie po miliardach miliardów kryjących się w piasku bakterii. Naukowcy z Max Planck Institute for Marine Microbiology w Bremie zadali sobie pytanie, ile bakterii może się mieścić na ziarnku piasku. Ich odpowiedź robi wrażenie. Jak piszą na łamach "The ISME Journal", ziarnko piasku może pomieścić od 10 do nawet 100 tysięcy...

 • ​Skarby z karkonoskich schronisk

  .... Czy jest w nich choć ziarnko prawdy?

 • Cyborg z pracy. Coraz więcej firm wszczepia pracownikom czipy

  Szwedzka firma Biohax nie narzeka na brak klientów. Proponuje wszczepienie pod skórę czipa wielkości ziarnka ryżu. Można na nim zapisać niemal wszystko i wykorzystać zamiast elektronicznej wejściówki, notatnika, a nawet jako paszport czy dowód osobisty.

 • W krzywym zwierciadle USA

  Porozmawiajmy o tym, co jest teraz w Ameryce w modzie... Z przymrużonym okiem, pół żartem, pół serio. Ale pamiętajmy, że w każdym żarcie, jak i w każdej plotce , jest jednak gdzieś ukryte ziarnko prawdy... Gdzie?

 • Ziarnko do ziarnka podbierała pracodawcy aż uzbierała na żwirownię. Policja w Ostródzie zatrzymała 38-latkę, która jest podejrzana o okradanie swego pracodawcy. Kobieta miała przywłaszczyć sobie aż milion złotych. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.

 • Tak powstają prawdziwe perły

  Perły nie tworzą się wokół ziarnka piasku w muszli perłopława. Wystawa pereł w Muzeum Wiktorii i Alberta, otwarta w sobotę w Londynie rozwiewa ten popularny mit. Zorganizowana we współpracy z muzeami Kataru, prezentuje nie tylko perły naturalne.

 • Ogromne zainteresowanie polską noblistką we Włoszech

  We Włoszech po śmierci Wisławy Szymborskiej wznowiono wydania tomików wierszy polskiej noblistki. Dodrukowano tom "Radość pisania" ("La gioia di scrivere"), a potem: "Widok z ziarnkiem piasku" ("Vista con granello di sabbia"), "Przemówienie w biurze znalezionych rzeczy" ("Discorso all'Ufficio oggetti smarriti") i "Dwukropek" ("Due Punti").

 • Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy

  ..."Jeśli ktoś intensywnie korzysta z konta, może się nadziać na tę opłatę, która obowiązuje już od szóstego SMS-a wysłanego przez bank w każdym miesiącu. Nie jest wysoka - raptem 20 groszy - ale ziarnko do ziarnka..." - czytamy w artykule. "Opłata dotyczy tylko tych klientów, którzy często wysyłają pieniądze do osób lub firm spoza kręgu odbiorców zdefiniowanych, bo przy przelewaniu pieniędzy do...

Dyskusje na temat: ziarnko