• Informacje na temat:

  ziejka

Artykuły na temat: ziejka
 • Spotkanie z profesorem Franciszkiem Ziejką

  Słowo wstępne i prowadzenie: prof. Jerzy Wyrozumski. Prof. Franciszek Ziejka przedstawi wykład: "Zaczęło się przed dwustu laty (O Towarzystwie Naukowym Krakowskim, jego burzliwych dziejach i końcu, który był początkiem).  Prof. Franciszek Ziejka jest polonistą, historykiem kultury, autorem wielu książek z tej dziedziny, byłym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczącym Społecznego...

 • Prof. Ziejka: Decyzja należy do kapituły

  Decyzje o tym, kto będzie pochowany w Panteonie Narodowym powstającym w kryptach kościoła świętych Piotra i Pawła w Krakowie, będzie podejmować kapituła Panteonu - poinformował dziennikarzy w czwartek prof. Franciszek Ziejka.

 • Czy prof. Ziejka przekona prezydenta Kaczyńskiego?

  Czy prof. Franciszek Ziejka przekona do swoich racji prezydenta Lecha Kaczyńskiego? W każdym razie będzie próbował. Profesor, który między innymi pełni funkcję przewodniczącego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK), będzie próbował nakłonić prezydenta do przywrócenia 23 członków SKOZK, odwołanych za niezłożenie oświadczeń lustracyjnych.

 • Prof. Ziejka: UJ i UW chcą kształcić Irakijczyków

  Uniwersytety: Jagielloński i Warszawski chcą kształcić Irakijczyków. Całe przedsięwzięcie finasowane byłoby przez MSZ i MEN. - Możliwe, że oferta stanie się aktualna już podczas wakacji. Musielibyśmy tylko w możliwie szybkim tempie dowiedzieć się, czy istotnie jest takie zapotrzebowanie i jeśli takie będzie, przeprowadzić nabór - mówi gość Faktów RMF, rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.

 • Kraków: Ponad 6,5 mln złotych na renowację Ołtarza Mariackiego

  ...6,7 mln zł w ciągu trzech lat przekaże Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK) na badania i konserwację znajdującego się w krakowskiej Bazylice Mariackiej ołtarza Wita Stwosza. Przewodniczący SKOZK prof. Franciszek Ziejka wręczył proboszczowi parafii mariackiej ks. infułatowi dr. Dariuszowi Rasiowi promesę, która jest gwarancją zabezpieczenia środków na ten cel.

 • Nagrody Honorowe Fundacji Kultury Polskiej za rok 2008 otrzymali Halina Kwiatkowska, Elżbieta Stefańska i Franciszek Ziejka.

 • Fundację Panteon Narodowy powołano w poniedziałek w Krakowie - poinformował prof. Franciszek Ziejka, który został przewodniczącym Rady Fundacji.

 • Profesor Franciszek Ziejka został w 1978 r. uznany przez Służbę Bezpieczeństwa za "kontakt operacyjny" - czytamy w dzisiejszym "Dzienniku Polskim", powołującym się na najnowsze wydanie pisma UJ "Alma Mater".

 • Kancelaria adwokacka z Frankfurtu nad Menem przekaże właścicielom Domu Aukcyjnego Reiss&Sohn pozew, w którym władze UJ domagają się zwrotu odnalezionych tam starodruków - poinformował rektor uczelni prof. Franciszek Ziejka.

 • Były rektor UJ w materiałach SB

  Profesor Franciszek Ziejka został w 1978 r. uznany przez Służbę Bezpieczeństwa za "kontakt operacyjny" - czytamy w najnowszym numerze pisma "Alma Mater".

Zdjęcia na temat: ziejka
 • Przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, prof. Franciszek Ziejka przy ołtarzu Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie
 • Prof. Ireneusz Płuska (L) i prof. Franciszek Ziejka (P) przy ołtarzu Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie
 • Prof. Władysław Zalewski (L) i prof. Franciszek Ziejka (P) przy ołtarzu Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Wideo na temat: ziejka
 • Profesor Franciszek Ziejka komentuje Wasze propozycje w dziedzinie edukacja i nauka

  "Jestem zwolennikiem ograniczenia do absolutnego minimum egzaminowania przy pomocy testów. To nie jest sposób na zbadanie wiedzy, a przede wszystkim umiejętności danego ucznia. Próba nadania wszystkiemu takiego ścisłego wymiaru - jest dehumanizacją" - mówi prof. Franciszek Ziejka. Nasz ekspert odniósł się także do innych Waszych propozycji dla premiera dotyczących edukacji i nauki.

Dyskusje na temat: ziejka
 • Re: Tropikalny wąż ukąsił ochroniarza w Łodzi

  różne z boki trzymają węże należy karać grzywna mi od miliona wzwyż.

 • Re: Prawnicy z UJ krytykują rządowe projekty reformy sądownictwa

  Przez kilka lat Rektorem UJ był F. Ziejka , konfident komunistyczny, pseudonim Zebu. Był przeciwny lustracji środowiska UJ.

 • Panie Ziejka

  Wygląda na to, że Pan mści się na IPN i Na PiS i odwraca Pan kota ogonem.Pan Kurtyka miał być pochowany w krypcie kościoła, który nie jest własnością Pana, ani Państwa, zaś Panteon jeszcze wcale nie istnieje i jest to megalomania Krakowa / piszę tak, chociaż też jestem krakowianinem/. Zły z Pana taktyk, bo gdyby Pan był skromniejszy i nie gardłował tak, to ludzie by mniej wiedzieli o pańskiej niechlubnej przeszłości donosicielskiej.A tak, sam Pan sprawę nagłośnił!

 • Re: Panie Ziejka

  Kota ogonem to chyba jarek odwraca?...:)))))

 • Ziejka to OFICJALNIE AGENT!!

  Zostało to wielokrotnie udowodnione przecytajcie chociażby na wikipedii ... jego pseudnim to Zebu;p Nie byłem fanem PAna Kurtyki ale to hańba dla 3rp żeby o pochówku szefa ipn decydydował były współpracownik Sb

 • Re: List otwarty do premier Kopacz. Podpisało się 2 tys. osób

  Dotychczas podpisali się pod nim m.in. Krystyna Janda, Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Franciszek Ziejka, Krzysztof Daukszewicz, Zygmunt Miłoszewski i Agata Młynarska - sam kwiat pisarstwa :)

 • To jakiś Ziejka pochował Prezydenta na Wawelu?

  Artur Górski p/oseł ma silną konkurencję w wyścigu chorych pomysłów (chciał Jezusa na króla Polski).

 • Agent SB Ziejka ocenia, kto byl wielkim Polakiem !

  III RP to kraj zbudowany przez agentów i dla agentów.

 • to zemsta ziejki - bo IPN pokazał, że był TW, i

  tego ziejka nie mógł darować p. dr J. Kurtyce ... A ziejka? pamiętamy jak inspirował "spontaniczne" akcje walki w obronie demokracji za rządu PiS! I teraz takie (...) mają decydować o panteonie, o wyborze prezesa IPN ... Niech się najpierw sami rozliczą z czasów PRL-u

 • uzurpacje

  Nie ma kapituły, Ziejka małorolny chłop z Radłowa, (tzw biedota), nawet nie kmiot, nie ma prawa do podejmowania żadnych decyzji. Niech decyduje o tym, co ma zasiać na działce, a nie o tym, kto ma gdzie spoczywać. Nie można poniżać ludzi po śmierci, ani bliskich w głębokiej żałobie. Wstydzę się za niego.