• Informacje na temat:

  zieleń

Artykuły na temat: zieleń
 • Za mało zieleni w Poznaniu? Kandydaci proponują

  ..."Mamy prawo do zieleni!", "Stop betonowaniu Poznania!", "Parki! Nie koparki!" - Poznaniacy walczą o zieleń. W mieście jest jej stosunkowo sporo, ale słychać głosy, że to wciąż za mało. Co więcej aktywiści alarmują, że część istniejących już terenów władze miasta chcą przeznaczyć pod zabudowę.

 • Jaki: Warszawa potrzebuje podziemnych parkingów i zieleni na powierzchni

  ...zieleń. "Metropolie, takie jak Warszawa, powinny w centrum mieć parkingi podziemne. Dwanaście lat rządów Platformy to tragedia, jeżeli chodzi o parkingi" - mówił Jaki, zarzucając PO niewywiązanie się...

 • Nawet 120 mln zł na zieleń w Krakowie. Mieszkańcy grodu Kraka polubili łąki kwietne

  Kraków dogoni w wydatkach na zieleń Warszawę. Stolica Małopolski przeznaczy na tzw. „zielone inwestycje” nawet 120 mln zł. To na razie wstępna propozycja prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

 • Najlepiej dbają o zieleń

  Do 31 sierpnia można zgłosić administrację przyjazną środowisku, która jest wizytówką dzielnicy. Te najlepiej dbające o zieleń zostaną uhonorowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Lublinie.

 • Czyste ulice i chodniki, więcej zieleni, mniej pieców. Tak Kraków walczy ze smogiem

  ...też Kraków będzie sadzać więcej pyłolubnych roślin. Zieleń jest najważniejsza i najistotniejsza w mieście O braku zieleni w mieście mówiła także w swoim wystąpieniu podczas konferencji Elżbieta Koterba, zastępca prezydenta Krakowa ds. rozwoju miasta. Jak podkreśliła, specjalnie wyodrębnione strefy roślinności mają m.in. polepszyć wentylację powietrza. Zieleń jest najważniejsza...

 • Zieleń zastąpi hałdę

  Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 2 975 000 zł (tj. 85%). Miasto pokryje zaledwie 15% kosztów inwestycji, a mianowicie 525 000 zł. Projekt ten polega na uszczelnieniu, ukształtowaniu i rekultywacji biologicznej oraz zagospodarowaniu pod zieleń hałdy pocynkowej zlokalizowanej w mieście Ruda Śląska...

 • W miastach jest mało zieleni

  W Białymstoku goszczą eksperci z Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew. Oglądali zieleń m.in. w ogrodzie Branickich w Białymstoku, spotkali się z miejskimi urzędnikami. Jak poinformowała białostocki(...) zasoby zieleni na swoim terenie dosłownie przeliczone na pieniądze. - Wartość miasta to jest m.in. zieleń - dodał. Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Chirurgów Drzew zajmuje się leczeniem drzew. Jak...

 • Zabójcza zieleń

  Oporne szczepy bakterii to spory problem dla współczesnej medycyny. Coraz trudniej jest walczyć z mikroorganizmami, które bardzo szybko opracowują strategie obronne przed kolejnymi antybiotykami i środkami chemicznymi jakimi próbuje się je zabić.

 • Gibała obiecuje więcej zieleni w Krakowie

  ...w Poznaniu zieleń zajmuje 27 proc. miasta, w Gdańsku - 23 proc., w Szczecinie - 20 proc., a miastach zachodnioeuropejskich, np. w Wiedniu czy Hamburgu - ponad 40 proc. Deklarując zwiększenie...

 • Zamiast czerni zieleń

  Tydzień Mody w San Paulo - największe latynoamerykańskie wydarzenie krawieckie - trafiło na wybiegi, a zieleń zajeła miejsce czerni.

Zdjęcia na temat: zieleń
Wideo na temat: zieleń
 • Kraków: Wakacyjny parkobus rozpocznie kursowanie w sobotę!

  O parkobusach opowiada naszemu reporterowi Pawłowi Pawłowskiemu Katarzyna Przyjemska-Grzysik z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

 • Parkujesz na zaśnieżonym trawniku? Mandatu nie dostaniesz!

  Zimą miejsca parkingowe znikają pod hałdami śniegu, a kierowcy, szukając wolnego terenu, często parkują auta na trawniku pokrytym białym puchem. Czy można za to dostać mandat? - Trudno w zimie szukać trawnika, trudno szukać zieleni. Nie dostaniemy mandatu – przekonuje Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa warszawskiej straży miejskiej. - W przypadku parkowania na zieleni musi dojść do fizycznego uszkodzenia. W zimie trudno, żebyśmy uszkodzili trawnik, którego nie widzimy – dodaje Niżniak.

 • To jedyny na świecie kozi regiment!

  W pruskim Forcie Gerharda mieszkają wyjątkowi żołdacy. To jedyny na świecie kozi regiment. "Kozy od zawsze towarzyszyły pruskiej armii. Służyły jako chodzące spiżarnie i źródło bardzo zdrowego mleka. Rola naszych kóz jest inna. Służą jako ekologiczne kosiarki. Bez nich fort dawno zniknąłby w zieleni" - mówi Piotr Piwowarczyk z Muzeum Obrony Wybrzeża.

Dyskusje na temat: zieleń