• Informacje na temat:

  zielona rewolucja

Artykuły na temat: zielona rewolucja
 • ​Warszawę czeka "śmieciowa rewolucja"

  ...​Śmieciowa rewolucja wkracza do Warszawy. Od przyszłego roku mieszkańcy stolicy będą segregować odpady nie jak teraz na trzy, ale na pięć tak zwanych frakcji. Pojawi się nowa frakcja: odpady biodegradowalne - zupełnie inna niż śmieci zmieszane. Władze miasta ogłosiły już przetarg na wywóz odpadów ze stolicy.

 • "Rewolucja" w Lubinie - zaoszczędzą miliony

  Nie potrzebujemy już powiatu - uznały władze Lubina - małego miasta leżącego w połowie drogi między Wrocławiem i Zieloną Górą - informuje "Metro".

 • Rewolucja w prawach jazdy

  Pojawił się kolejny projekt zmian w ustawodawstwie dotyczącym prawa jazda. Jakie tym razem modyfikacje zaproponuje rząd? Dla młodych kierowców prawo jazdy na dwa lata i zielony listek naklejony na szybę. Dla doświadczonych - nowy dokument co 15 lat.

 • Rewolucja w Stali Stalowa Wola

  Z drugoligowym zespołem Stali pożegnało się trzech doświadczonych piłkarzy - ikony klubu. To był szok dla kibiców. Wszyscy spodziewali się, że "poleci" trener, a nie piłkarze.

 • Od września rewolucja w rozkładzie PKP

  PKP Intercity odwoła od 1 września jeden pociąg z miejscówkami - "Augustyn Kordecki" jeżdżący z Warszawy do Gliwic. Będzie to jedyny w całości zlikwidowany pociąg spośród eurocity, intercity, ekspresów i Tanich Linii Kolejowych.

 • Niemcy: Merkel zapowiada rewolucję energetyczną

  Uzgodniona przez niemiecki rząd nowa koncepcja polityki energetycznej to "rewolucja w dziedzinie zaopatrzenia w energię" - oceniła kanclerz Angela Merkel. Z kolei opozycja oskarżyła rząd o kapitulację przed lobby atomowym.

 • "Człowiek jest ważniejszy niż rynek", "pora na rewolucję"

  ​ Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy; pora na kobiecą rewolucję - przekonywały w niedzielę uczestniczki Sejmiku Kobiet Lewicy w stołecznej Sali Kongresowej PKiN. Odbywał się on pod hasłem: "Razem przeciwko kryzysowi". Sejmik rozpoczął się tuż po godz. 11. Działaczki powitał szef SLD Leszek Miller z żoną Aleksandrą.

 • Niecałe 5 procent gmin gotowych na śmieciową rewolucję

  Tylko 111 z 2500 gmin w kraju jest w pełni gotowych do odbioru naszych śmieci na nowych zasadach, które zaczną obowiązywać za 70 dni. Właśnie w tylu miejscach udało się rozstrzygnąć przetarg na wywóz odpadków. W 522 gminach przetargi są w trakcie. To jednak dane niepełne, bo ministerstwo środowiska zebrało je tylko w 1100 gminach. W pozostałych 1400 stan przygotowań do śmieciowej rewolucji jest nieznany.

 • W Rosji nie napijesz się zielonej herbaty. To nielegalne

  Posiadanie i picie zielonej herbaty w Rosji jest nielegalne. Wciąż obowiązuje tam bolszewickie prawo z 1918 roku o zakazie posiadania produktów i przedmiotów luksusowych. Tak absurdalnych, ale wciąż obowiązujących przepisów, jest w Rosji 50 tysięcy. Władze na Kremlu dopiero teraz zabrały się za ich poprawianie.

 • Rewolucyjna studniówka. Wolontariusze pilnie poszukiwani

  To będzie rewolucja. W myśleniu i pomaganiu. W miastach wojewódzkich w całej Polsce odbywają się dziś happeningi z udziałem wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. "Studniówka" to święto wolontariuszy, ale i wielka mobilizacja. By skala pomocy w obu projektach mogła być taka jak w zeszłym roku, wciąż potrzeba co najmniej 13,5 tysiąca ochotników.

Dyskusje na temat: zielona rewolucja