• Informacje na temat:

  zieloni

Artykuły na temat: zieloni
 • Wybory w Bawarii: Upadek CSU, Zieloni drugą siłą polityczną

  CSU straciła w parlamencie Bawarii większość absolutną. Według wstępnych wyników uzyskała tylko 35,5 proc. głosów. Na drugim miejscu znaleźli się Zieloni.

 • Likwidację smogu we Wrocławiu w ciągu pięciu lat zadeklarowała w czwartek Partia Zieloni. Według kandydującej na urząd prezydenta stolicy Dolnego Śląska Małgorzaty Tracz potrzeba na to 1,5 mld zł.

 • ​Partia Zieloni zawiesiła polityczną współpracę z KOD

  O zawieszeniu politycznej współpracy z KOD w ramach koalicji Wolność Równość Demokracja poinformowała w poniedziałek Partia Zieloni. Przyczyną decyzji - podjętej przez radę krajową ugrupowania - są niedawne wypowiedzi lidera KOD Mateusza Kijowskiego dot. obchodów Święta Niepodległości.

 • Sąd: Zieloni nie znieważyli znaku Polski Walczącej

  ..." i używany podczas wielu demonstracji - tłumaczyli aktywiści. Podczas rozpoczętej w sierpniu rozprawy oraz w swoim czwartkowym wystąpieniu "Zieloni" podkreślali, że transparent, podobnie jak i znak(...) tego wyroku traktować jako ogólnego rozstrzygnięcia, jak można wykorzystywać i prezentować znak Polski Walczącej" - dodał sędzia. Zieloni po rozprawie podkreślali zadowolenie z nieprawomocnego...

 • Niemieccy Zieloni chcą zablokować polską reformę sądów

  Reinhard Buetikofer oraz szefowa polskiej Partii Zieloni Małgorzata Tracz. Sygnatariusze ostrzegają, że po wejściu w życie ustawy o składzie Sądu Najwyższego jego niezawisłość byłaby ograniczona. Reforma(...) inicjatywy" i "przestała się chować". KE zdecydowała w grudniu o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego wobec Polski w związku możliwością poważnego zagrożenia dla praworządności w Polsce. Zieloni...

 • Razem, Inicjatywa Polska, Wolne Miasto Warszawa i Zieloni ogłosili koalicję w stolicy

  Partia Razem, Inicjatywa Polska, stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa i Zieloni ogłosili we wtorek zawiązanie koalicji wyborczej w stolicy. Będziemy trzecią siłą, która zawalczy o drugą turę - mówił lider WMW Jan Śpiewak.

 • Zieloni i komuniści chcą, by PE skrytykował Polskę za nowelizację ustawy o IPN

  Zieloni i komuniści chcą, by Parlament Europejski skrytykował Polskę za nowelizację ustawy o IPN, która ich zdaniem "zagraża wolności słowa i wolności akademickiej". Oba te ugrupowania złożyły poprawki do rezolucji PE nt. praworządności w Polsce, która jutro ma być debatowana, a głosowana we czwartek na sesji plenarnej.

 • ​Działacze Partii Zieloni domagają się dymisji ministra środowiska

  Działacze Partii Zieloni protestowali w niedzielę po południu przed Sejmem przeciwko polityce prowadzonej przez ministra środowiska Jana Szyszkę; zbierali m.in. podpisy pod petycją ws. jego dymisji. Petycja ma zostać złożona w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 • ​Wybory w Bawarii: CSU wygrywa, ale traci bezwzględną większość. Zieloni drudzy

  .... W przeliczeniu na mandaty na mandaty w parlamencie Bawarii CSU otrzyma 85 miejsc, Zieloni 38, Wolni Wyborcy 27, AfD 22, SPD 22, a FDP 11. Bolesny cios dla CSU Najgorszy od 68 lat wynik CSU w wyborach(...) wynik jego partii jest "wspaniały". "Ludzie chcą, by Zieloni i zielona polityka odgrywały w tym landzie większą rolę" - wskazał. Zieloni wygrali głosowanie w Monachium ; w mieście nad Izarą uzyskali...

 • PE: Liberałowie i Zieloni chcą ostrej rezolucji o Polsce

  Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że obie frakcje chcą rozpocząć procedurę uruchomienia przez Parlament Europejski art. 7. unijnego traktatu. Z informacji Polskiego Radia wynika, że w odpowiedzi swoją rezolucję przygotowali także europejscy konserwatyści. Liberałowie i Zieloni chcą, by Parlament Europejski wysłał do unijnych krajów wniosek stwierdzający zagrożenie dla praworządności...

Zdjęcia na temat: zieloni