• Informacje na temat:

  zieloni

Artykuły na temat: zieloni
 • ​Partia Zieloni zawiesiła polityczną współpracę z KOD

  O zawieszeniu politycznej współpracy z KOD w ramach koalicji Wolność Równość Demokracja poinformowała w poniedziałek Partia Zieloni. Przyczyną decyzji - podjętej przez radę krajową ugrupowania - są niedawne wypowiedzi lidera KOD Mateusza Kijowskiego dot. obchodów Święta Niepodległości.

 • Sąd: Zieloni nie znieważyli znaku Polski Walczącej

  ..." i używany podczas wielu demonstracji - tłumaczyli aktywiści. Podczas rozpoczętej w sierpniu rozprawy oraz w swoim czwartkowym wystąpieniu "Zieloni" podkreślali, że transparent, podobnie jak i znak(...) tego wyroku traktować jako ogólnego rozstrzygnięcia, jak można wykorzystywać i prezentować znak Polski Walczącej" - dodał sędzia. Zieloni po rozprawie podkreślali zadowolenie z nieprawomocnego...

 • Zieloni i komuniści chcą, by PE skrytykował Polskę za nowelizację ustawy o IPN

  Zieloni i komuniści chcą, by Parlament Europejski skrytykował Polskę za nowelizację ustawy o IPN, która ich zdaniem "zagraża wolności słowa i wolności akademickiej". Oba te ugrupowania złożyły poprawki do rezolucji PE nt. praworządności w Polsce, która jutro ma być debatowana, a głosowana we czwartek na sesji plenarnej.

 • ​Działacze Partii Zieloni domagają się dymisji ministra środowiska

  Działacze Partii Zieloni protestowali w niedzielę po południu przed Sejmem przeciwko polityce prowadzonej przez ministra środowiska Jana Szyszkę; zbierali m.in. podpisy pod petycją ws. jego dymisji. Petycja ma zostać złożona w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 • PE: Liberałowie i Zieloni chcą ostrej rezolucji o Polsce

  Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że obie frakcje chcą rozpocząć procedurę uruchomienia przez Parlament Europejski art. 7. unijnego traktatu. Z informacji Polskiego Radia wynika, że w odpowiedzi swoją rezolucję przygotowali także europejscy konserwatyści. Liberałowie i Zieloni chcą, by Parlament Europejski wysłał do unijnych krajów wniosek stwierdzający zagrożenie dla praworządności...

 • OPZZ, Partia Razem, Zieloni apelują do rządu o przyjęcie uchodźców

  Pod listem podpisali się m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Pro Humanum, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Inicjatywy Dom Otwarty, partii Razem i partii Zieloni. Komisja Europejska formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców. Rzecznik Komisji Alexander Winterstein ogłosił...

 • Zieloni w PE założyli EUleaks. Chcą ułatwić przecieki dokumentów

  .... "Ulepszona WikiLeaks" Pierwowzorem dla EUleaks była witryna internetowa WikiLeaks, na której ujawniono wiele poufnych i kontrowersyjnych dokumentów. Jak przekonują Zieloni w PE, przewagą ich inicjatywy...

 • Socjaliści i Zieloni z PE przyjadą na demonstrację do Warszawy

  Europosłowie Socjalistów i Demokratów oraz frakcji Zielonych przyjadą do Polski, by wziąć w sobotę udział w demonstracji w Warszawie przeciw zaostrzaniu przepisów dotyczących przeprowadzania aborcji.

 • Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

  W tym miejscu będą publikowane odpowiedzi komitetu wyborczego Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni na pytania zadawane przez internautów w ramach akcji "Wybieram świadomie".

 • Anna Grodzka opuściła partię Zieloni. Walczy o "porozumienie antyprawicowe"

  Anna Grodzka opuściła partię Zieloni. W jej ocenie obecne kierownictwo utrudnia stworzenie wspólnej listy lewicowych inicjatyw na wybory parlamentarne. Posłanka powiedziała PAP w środę, że zależy jej na odnowieniu polskiej lewicy i "porozumieniu antyprawicowym".

Zdjęcia na temat: zieloni