• Informacje na temat:

  ziemia

Artykuły na temat: ziemia
 • W Indonezji zatrzęsła się ziemia

  Trzęsienie ziemi o sile 6,2 st. nawiedziło rejon Sumbawa, we wschodniej Indonezji, ok. 30 km na poludnie od miasta Tolotanga - poinformowała amerykańska Służba Geofizyczna (USGS). Brak informacji o ofiarach lub stratach materialnych.

 • Ziemia zasypała autobusy. Kilkudziesięciu zabitych

  W dwóch autobusach, na które w niedzielę osunęła się ziemia w północnych Indiach, zginęło co najmniej 45 osób - poinformował przedstawiciel władz stanu Himaćal Pradeś, gdzie doszło do tej tragedii. Trwa operacja ratunkowa.

 • W środę nad ranem zatrzęsła się ziemia w Bukareszcie - informuje AFP. Jak podaje agencja, powołując się na sejsmologów, nie ma żadnych doniesień o ofiarach.

 • ...stacja telewizyjna RAI News24. Ziemia zadrżała tuż przed godziną 21, gdy na oblężonej przez tysiące turystów wyspie ludzie przebywali w restauracjach i sklepach. Wśród tłumów wybuchła panika. Ludzie...

 • Iran prezentuje nowy pocisk rakietowy ziemia-ziemia

  Iran zaprezentował w sobotę nowy pocisk rakietowy ziemia-ziemia, który zdaniem władz w Teheranie ma z dużą precyzją razić cele w odległości 500 km od miejsca wystrzelenia. Jednocześnie podkreśliły, że dzięki silnemu wojsku możliwe jest zachowanie pokoju.

 • Niewielkie trzęsienie ziemi w Chorwacji. Ziemia zatrzęsła się w okolicach Rijeki

  Do niewielkiego trzęsienia ziemi doszło na północny Chorwacji, u wybrzeżu Adriatyku w okolicach Rijeki. Kilka wstrząsów wywołało panikę wśród turystów, ale nie wyrządziło poważnych szkód - informują chorwackie media.

 • We Włoszech znów zatrzęsła się ziemia

  Wstrząsy o magnitudzie 5,0 nawiedziły w nocy środkową część Włoch - tę samą, która ucierpiała w trzęsieniu ziemi pod koniec października.

 • Trzęsienie ziemi we Włoszech. Zginęła jedna osoba

  ...i miejscowościach ludzie wybiegli na ulice. Ewakuowano niektóre szkoły i urzędy, również we włoskiej stolicy. Ziemia zatrzęsła się po godz. 10 rano, a dwa następne wstrząsy wystąpiły po godz. 11(...). Sytuacja jest bardzo trudna - przyznał szef Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio. Zauważył, że od katastrofalnego trzęsienia z 24 sierpnia, w którym zginęło prawie 300 osób, ziemia drży w środkowych Włoszech...

 • Osiem osób, w tym Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy, zaginęło wskutek osunięcia się ziemi i zejścia lawiny błotnej w środę w rejonie Doliny Bondasca w Alpach Retyckich na południowym wschodzie Szwajcarii - poinformowała w czwartek lokalna policja.

 • Trzęsienie ziemi w USA. Policja: Pokaźne zniszczenia

  ...  Ziemia zatrzęsła się o godz. 20 czasu lokalnego (godz. 2 rano czasu polskiego). Według USGS epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta Cushing, położonego na północny wschód od Oklahoma City, stolicy stanu. Początkowo USGS oceniło magnitudę trzęsienia na 5,3. Następnie obniżono ją do 5,0. Jak podaje agencja Reutera, wstrząsy były odczuwane w Kansas City w stanie Missouri oraz w Little Rock...

Zdjęcia na temat: ziemia
 • Gruz na ulicach Finale Emilia po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło region
Wideo na temat: ziemia
 • Rzecznik wykonawcy metra w Warszawie tłumaczy przyczynę osunięcia się ziemi podczas jego budowy

 • Rzecznik wykonawcy metra w Warszawie tłumaczy przyczynę osunięcia się ziemi podczas jego budowy

 • Zobacz burzę na Słońcu

  NASA po raz pierwszy opublikowała film, pokazujący tornado na Słońcu. Sonda Solar Dynamics Observatory (SDO) zarejestrowała go 25 września 2011 roku. Analiza obrazu wskazuje na to, że wir ma średnicę równą pięciu średnicom Ziemi, a rozpalona plazma porusza się z prędkością około 300 tysięcy kilometrów na godzinę. Dla porównania, najwyższa prędkość wiatru w czasie tornada na Ziemi nie przekracza 500 kilometrów na godzinę. CREDIT: NASA/SDO/AIA/Aberystwyth University/Li/Morgan/Leonard

Dyskusje na temat: ziemia