• Informacje na temat:

  ziemia obiecana

Artykuły na temat: ziemia obiecana
 • Nowa Ziemia Obiecana

  Ziemia obiecana to jedna z najwybitniejszych powieści Władysława Reymonta, pisarza nagrodzonego Literacką Nagrodą Nobla w 1924 roku. Wydanie jest bogato ilustrowane rycinami i fotografiami z XIX wieku, opatrzone wstępem Ryszarda Bonisławskiego. Gościem promocji będzie m.in. Ryszard Bonisławski. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na lampkę wina. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godz 18

 • Tylko w pierwszej połowie tego roku polskie władze wydały aż 182 tys. zaświadczeń uprawniających Ukraińców do podjęcia przez sześć miesięcy pracy w naszym kraju. To o jedną trzecią więcej niż przed rokiem - czytamy w "Rzeczpospolitej". Do Polski przyjeżdża także coraz więcej studentów.

 • Ziemia wciąż jeszcze obiecana

  Po raz kolejny Manufaktura przypomina łodzianom o dziedzictwie architektonicznym ich miasta. Od przyszłego tygodnia w galerii handlowej będzie można obejrzeć wystawę Ziemia Obiecana- Ziemia Utracona, która ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na niszczejące piękno Łodzi.

 • Najnowszym spektaklem Jana Klaty "Ziemia obiecana" zakończył się w sobotę we Wrocławiu V Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog. Podczas imprezy zaprezentowano 15 spektakli w reżyserii wybitnych twórców z Polski i zagranicy.

 • Nie tylko "Ziemia obiecana"

  Przez ulicę Piotrkowską z książką przeszli uczestnicy czwartego już spaceru po głównej ulicy Łodzi. Tym razem o jej literackich walorach opowiadała Joanna Orzechowska przewodnik po Łodzi i fraszkopisarz Witold Smętkiewicz.

 • "Ziemia obiecana" hitem Teatru im. Słowackiego

  Spektakl "Ziemia obiecana" na podstawie powieści Władysława Reymonta w reżyserii Wojciecha Kościelniaka został uznany przez widzów za najlepszą premierę zeszłego roku w Tetrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 • Spotkanie po latach znów na "Ziemi obiecanej"

  W tym miejscu w 1974 roku przy okazji kręcenia filmu Andrzeja Wajdy "Ziemia Obiecana" spotkali się Daniel Olbrychski i Wojciech Pszoniak. Teraz wrócili po 40 latach, by raz jeszcze przespacerować się ul. Lipową w Pabianicach. Taką sprzed 126 lat; gdzie gra kataryniarz, na gości czeka dorożkarz, gdzie krzyczy gazeciarz i przechadza się latarnik...

 • "Ziemia obiecana" czyli pytania o kapitalizm

  Przez kryzys zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, co do tej pory wydawało się oczywiste, czyli nad kapitalizmem - mówi reżyser teatralny Jan Klata. W piątek we wrocławskiej przepompowni wody miejskich wodociągów odbędzie się premiera nowej wersji "Ziemi obiecanej" według powieści Stanisława Reymonta.

 • Promocja tomiku "Ziemia Obiecana"

  ...9 kwietnia w kawiarni "Strych" w Gdyni przy pl. Kaszubskim 7B (wejście od tyłu - ul. S. Żeromskiego) o godz. 19.00 rozpocznie się promocja tomu wierszy pt. " Ziemia obiecana" gdynianina Pawła Baranowskiego.

 • "Ziemia Obiecana" okazała się "obozem pracy"

  ...i lubelskiego. Operację pod kryptonimem "Ziemia Obiecana" koordynowała specjalna komórka "ROS" - karabinierów w Rzymie oraz centralny zespół do walki z handlem ludźmi w Komendzie Głównej Policji...

Zdjęcia na temat: ziemia obiecana
Wideo na temat: ziemia obiecana
Dyskusje na temat: ziemia obiecana