• Informacje na temat:

  ziemianin

Artykuły na temat: ziemianin
 • Prawie miliard dorosłych ludzi nie potrafi czytać i pisać. Co piąty dorosły mieszkaniec Ziemi jest więc analfabetą - wynika z raportu UNESCO.

 • Akcja NASA na dzień zakochanych. „Wyślij marsjańską walentynkę swojemu ulubionemu Ziemianinowi”

  ...https://t.co/SqKklDRBJP pic.twitter.com/4EpuyirdVC " additional="— Curiosity Rover (@MarsCuriosity)" date="luty 13, 2016" user="MarsCuriosity" /> Informacja o akcji pojawiła się na Twitterze marsjańskiego łazika "Curiosity", na którym aplikacja została zareklamowana hasłem "Wyślij marsjańską walentynkę swojemu ulubionemu Ziemianinowi". Wybrane zdjęcia marsjańskich formacji skalnych...

 • Ziemianie czekają na obcych

  Gdyby ET chciał się skontaktować z Ziemianami nie za pomocą fal radio wych, a wiązki lasera, jeszcze do niedawna miałby poważny kłopot. Nie potrafilibyśmy bowiem odebrać jego sygnału. Teraz uniwersytet w Harvardzie jest już przygotowany na taką ewentualność.

 • Wylatowo zaprasza Ziemian i ...

  Nadszedł czas, by ogłosić Wylatowo europejską stolicą życia pozaziemskiego - to opinia organizatorów trwającego tam właśnie Festiwalu UFO. Oprócz gości z zagranicy, na imprezie mają się też pojawić przybysze spoza Ziemi.

 • Zanim doszło do udanego lotu Jurija Gagarina przynajmniej 11 radzieckich kosmonautów i dwóch amerykańskich straciło życie w nieudanych próbach lotów kosmicznych. Jeżeli nie spłonęli, to pojazdy z ich ciałami krążą wciąż wokół Ziemi albo gdzieś we Wszechświecie.

 • Prawie miliard dorosłych ludzi nie potrafi czytać i pisać.

 • "Zbrodnia w szkarłacie", czyli stylowy kryminał retro

  Jest rok 1900. W Dworze w Jeziorach pod Poznaniem trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka. Nocą pada śmiertelny strzał. Podejrzani są wszyscy, ale wszyscy mają alibi. "Zbrodnia w szkarłacie" to kryminał, ale też powieść...

 • "Granica" - Zofia Nałkowska

  Powieść rozpoczyna szczegółowa prezentacja głównego bohatera, Zenona Ziembiewicza. Jego dzieje śledzimy od momentu, kiedy to jako syn ubogiego ziemianina...

 • 35 lat temu, osiem lat po locie w kosmos Jurija Gagarina, na Księżycu wylądowali pierwsi ludzie. To niewiarygodne wprost osiągnięcie było finałem wielkiego wyścigu USA i ZSRR do Srebrnego Globu.

 • Ziemianinie! Być może nie jesteś jedyny we Wszechświecie

  W najnowszym filmie o przygodach Indiany Jonesa, Harrison Ford rozwiązuje zagadkę niemal nie z tej ziemi. Najnowsze badania naukowe pokazują natomiast, że istnienie pozaziemskich cywilizacji jest być może bardziej prawdopodobne, niż myśleliśmy. Wszystko dlatego, ze Słońce nie jest wcale tak wyjątkowe, jak uważano.

Zdjęcia na temat: ziemianin
Dyskusje na temat: ziemianin