• Informacje na temat:

  ziemie odzyskane

Artykuły na temat: ziemie odzyskane
 • Za rządów PiS jeden protokół wystarczył, by polski Kościół otrzymał majątek na Ziemiach Odzyskanych. Uznano bowiem, że może być spadkobiercą Kościoła niemieckiego - akcentuje "Gazeta Wyborcza".

 • Przestrzenie pozyskiwane na nowo przez historię, propagandę oraz lokalne społeczności są tematem trzech projektów artystycznych pokazywanych na wystawie "Ziemie podwójnie odzyskane". Ekspozycję można oglądać od soboty w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

 • Poroszenko: Odzyskamy kontrolę nad naszymi ziemiami

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po rozmowach z premierem Mołdawii Pavlem Filipem oświadczył, że Ukraina i Mołdawia mają takie same problemy z integralnością terytorialną, ale wcześniej czy później odzyskają kontrolę nad własnymi ziemiami.

 • Były przesiedleniec odzyskał ziemie rodziców

  Były przesiedleniec Jan Bolewski mieszkający na stałe w Niemczech odzyskał nieruchomość swoich rodziców, położoną nad jez. Krzywym w Olsztynie. Gmina jedynie może zachować część ziemi, przez którą będzie przebiegać droga - zdecydował we wtorek sąd.

 • Komornik odzyskał ziemię

  W ciągu kilku miesięcy rolnicy ze śmigielskiej gminy będą mogli kupić łącznie ponad 250 ha ziemi od Agencji Nieruchomości Rolnych. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak duże będą to działki i czy będzie dużo na nie chętnych. Cena ziemi bowiem rośnie od lat i osiąga już często zawrotne ceny.

 • Orędzie pary prezydenckiej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

  "Niech 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie świętem wszystkich Polaków" - oświadczył prezydent Andrzej Duda w sobotnim wystąpieniu telewizyjnym. "To są setne urodziny naszej wolności" - podkreślił.

 • Duda: To dzięki powstańcom II RP odzyskała Wielkopolskę

  ...też uwagę, że ziemie te znajdowały się wówczas przez 125 lat pod zaborem pruskim. Ludzie chcieli do Polski wrócić i za każdym razem, kiedy tylko nadarzała się taka okazja, czynili coś, aby starać się...

 • Mieszkaniec Niemiec odzyska ziemię w Olsztynie?

  Mieszkający w Niemczech Jan Józef Bolewski jest coraz bliżej odzyskania działki nad jeziorem Krzywym w Olsztynie. Sąd postanowił o nabyciu przez niego spadku po rodzicach - ta decyzja jest jedną z ostatnich potrzebnych, by go wpisać do księgi wieczystej działki.

 • 11 listopada: Polacy świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości!

  To był dzień, który zapamiętamy na długo! Oficjalne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się już z samego rano. Przed godziną 9 szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk, oraz byli premierzy Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, lider PO Grzegorz Schetyna, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, prezydent-elekt Warszawy Rafał Trzaskowski złożyli wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przed...

 • Na żywo: Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r., po ponad 120 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. W całym kraju trwały obchody upamiętniające te wydarzenia. Najważniejsze odbyły się w Warszawie, gdzie m.in. przeszedł Marsz Niepodległości. Zachęcamy do prześledzenia zapisu relacji na żywo z tego dnia.

Zdjęcia na temat: ziemie odzyskane
Dyskusje na temat: ziemie odzyskane