• Informacje na temat:

  ziemie wcielone

Artykuły na temat: ziemie wcielone
 • Galeria Chełm: "Z obłoków na ziemię..."

  Takim tytułem opatrzony został spektakl Jana Nowickiego zaprezentowany 3 kwietnia w Galerii Chełm. Magia nazwiska reżysera sprawiła, że wydarzenie przyciągnęło sporą liczbę widzów, którzy mieli okazję uczestniczyć w czymś niezwykłym.

 • "Ostatnia miłość na Ziemi" w polskich kinach

  "Ostatnią miłość na Ziemi", zapowiadaną jako oryginalne połączenie zmysłowego romansu i kina katastroficznego, od piątku oglądać można w polskich kinach. Główne role w filmie, wyreżyserowanym przez Brytyjczyka Davida Mackenzie, zagrali Ewan McGregor i Eva Green.

 • Włochy: Skandal przed rocznicą trzęsienia ziemi w L'Aquili

  Tuż przed drugą rocznicą trzęsienia ziemi w L'Aquili, w którym zginęło 300 osób, telewizja premiera Włoch Silvio Berlusconiego wywołała falę oburzenia. W jednym z programów wystąpiły osoby, podające się za ocalonych mieszkańców tego miasta.

 • Czy Akcja "Wisła" była koniecznością?

  ...decyzji polska ludność kresowa została przymusowo wysiedlona na tzw. Ziemie Odzyskane. Jak na ironię wysiedlenie to nazwano "repatriację", czyli powrotem do ojczyzny. W rzeczywistości była to ekspatriacja, czyli wypędzenie z ojczyzny. Oczywiście nikt Polaków o zdanie w tej kwestii nie pytał. W podobny sposób z Polski południowo-wschodniej przesiedlono na tereny wcielone do ZSRR prawie 500 000

 • Tuż przed drugą rocznicą trzęsienia ziemi w L'Aquili, w którym zginęło 300 osób, telewizja premiera Włoch Silvio Berlusconiego wywołała falę oburzenia. W jednym z programów wystąpiły osoby, podające się za ocalonych mieszkańców tego miasta.

 • Łódź: "Zapal znicz pamięci"

  Łódź po raz kolejny przyłącza się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej "Zapal znicz pamięci". Inicjatywa ma przypomnieć o losach Polaków i Żydów na ziemiach wcielonych podczas okupacji niemieckiej do Trzeciej Rzeszy.

 • W najbliższą niedzielę w południe zapłoną Znicze Pamięci. Akcja, w którą zaangażowały się rozgłośnie regionalne Polskiego Radia, odbędzie się po raz czwarty. Jej inicjatorzy apelują o zapalenie zniczy pamięci na wszystkich ziemiach wcielonych do Trzeciej Rzeszy w 1939 roku.

 • Był Gustlikiem z "Czterech pancernych" i św. Piotrem. Dziś 90. urodziny Franciszka Pieczki

  18 stycznia 1928 roku w Godowie na Górnym Śląsku urodził się Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorów. Widzowie pamiętają go m.in. z serialu "Czterej pancerni i pies", gdzie grał Gustlika Jelenia. Z kolei w "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza wcielił się w rolę św. Piotra.

 • Twoje Miasto: Dziś gościliśmy w Łęczycy!

  Łęczyca w Łódzkiem jest dziś „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”! Nasz żółto-niebieski wóz satelitarny od rana już jest w tym niespełna 15-tysięcznym Królewskim Mieście. W czasie naszego pobytu staniemy na udeptanej ziemi łęczyckiego XIV-wiecznego zamku, aby podjąć rzuconą rękawicę na turnieju rycerskim. Będziemy też chodzić śladami najsłynniejszego, a wywodzącego się rodem z Łęczycy – diabła Boruty. Pokażemy, jak wiele wcieleń ma ten chochlik. A na koniec olśnimy Was blaskiem królewskich...

 • To była pierwsza akcja wypędzania podczas II wojny światowej. Chodzi o jesień 1939 roku, kiedy Niemcy z wcielonych do III Rzeszy polskich ziem zachodnich wypędzili co najmniej pół miliona Polaków. W Centrum Edukacyjnym IPN można oglądać wystawę "Wypędzeni 1939..." poświęconą tamtym tragicznym wydarzeniom.

Dyskusje na temat: ziemie wcielone