• Informacje na temat:

  ziemie wcielone

Artykuły na temat: ziemie wcielone
 • Galeria Chełm: "Z obłoków na ziemię..."

  Takim tytułem opatrzony został spektakl Jana Nowickiego zaprezentowany 3 kwietnia w Galerii Chełm. Magia nazwiska reżysera sprawiła, że wydarzenie przyciągnęło sporą liczbę widzów, którzy mieli okazję uczestniczyć w czymś niezwykłym.

 • "Ostatnia miłość na Ziemi" w polskich kinach

  "Ostatnią miłość na Ziemi", zapowiadaną jako oryginalne połączenie zmysłowego romansu i kina katastroficznego, od piątku oglądać można w polskich kinach. Główne role w filmie, wyreżyserowanym przez Brytyjczyka Davida Mackenzie, zagrali Ewan McGregor i Eva Green.

 • Włochy: Skandal przed rocznicą trzęsienia ziemi w L'Aquili

  Tuż przed drugą rocznicą trzęsienia ziemi w L'Aquili, w którym zginęło 300 osób, telewizja premiera Włoch Silvio Berlusconiego wywołała falę oburzenia. W jednym z programów wystąpiły osoby, podające się za ocalonych mieszkańców tego miasta.

 • Czy Akcja "Wisła" była koniecznością?

  ...decyzji polska ludność kresowa została przymusowo wysiedlona na tzw. Ziemie Odzyskane. Jak na ironię wysiedlenie to nazwano "repatriację", czyli powrotem do ojczyzny. W rzeczywistości była to ekspatriacja, czyli wypędzenie z ojczyzny. Oczywiście nikt Polaków o zdanie w tej kwestii nie pytał. W podobny sposób z Polski południowo-wschodniej przesiedlono na tereny wcielone do ZSRR prawie 500 000

 • Tuż przed drugą rocznicą trzęsienia ziemi w L'Aquili, w którym zginęło 300 osób, telewizja premiera Włoch Silvio Berlusconiego wywołała falę oburzenia. W jednym z programów wystąpiły osoby, podające się za ocalonych mieszkańców tego miasta.

 • Łódź: "Zapal znicz pamięci"

  Łódź po raz kolejny przyłącza się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej "Zapal znicz pamięci". Inicjatywa ma przypomnieć o losach Polaków i Żydów na ziemiach wcielonych podczas okupacji niemieckiej do Trzeciej Rzeszy.

 • W najbliższą niedzielę w południe zapłoną Znicze Pamięci. Akcja, w którą zaangażowały się rozgłośnie regionalne Polskiego Radia, odbędzie się po raz czwarty. Jej inicjatorzy apelują o zapalenie zniczy pamięci na wszystkich ziemiach wcielonych do Trzeciej Rzeszy w 1939 roku.

 • Twoje Miasto: Dziś gościliśmy w Łęczycy!

  Łęczyca w Łódzkiem jest dziś „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”! Nasz żółto-niebieski wóz satelitarny od rana już jest w tym niespełna 15-tysięcznym Królewskim Mieście. W czasie naszego pobytu staniemy na udeptanej ziemi łęczyckiego XIV-wiecznego zamku, aby podjąć rzuconą rękawicę na turnieju rycerskim. Będziemy też chodzić śladami najsłynniejszego, a wywodzącego się rodem z Łęczycy – diabła Boruty. Pokażemy, jak wiele wcieleń ma ten chochlik. A na koniec olśnimy Was blaskiem królewskich...

 • To była pierwsza akcja wypędzania podczas II wojny światowej. Chodzi o jesień 1939 roku, kiedy Niemcy z wcielonych do III Rzeszy polskich ziem zachodnich wypędzili co najmniej pół miliona Polaków. W Centrum Edukacyjnym IPN można oglądać wystawę "Wypędzeni 1939..." poświęconą tamtym tragicznym wydarzeniom.

 • Kto mógł zostać cichociemnym? "Selekcja była dość ostra"

  ...brytyjskiej i potrzeby polskiej. Jeśli chodzi o tę polską potrzebę; do czego przede wszystkim mieli być używani cichociemni? Czy to miała byś formacja kadrowa, która miała szkolić polskie podziemie...

Dyskusje na temat: ziemie wcielone
 • Re: Papież Franciszek zignoruje Trumpa?

  ,,Franciszek" to lewak,wcielone zło,które zostało wysłane n ziemie aby zniszczyc resztki kościoła

 • Re: Kijów: Na parkanie ambasady RP zawieszono portret Bandery

  Zmień grzybki. Lechici to nic innego jak naród (plemię)na wschód od Polaków(Polan). Ich ziemie zostały wcielone do państwa polskiego i ruskiego w latach 981-982 .

 • Re: "Obóz koncentracyjny w Polsce" na łamach "Expresso"

  Nie nie wiesz. To byly tereny podbite i wcielone do III Rzeszy. Rozumiesz to czy moze zbyt trudno Tobie zrozumiec ze ziemie sa we wladaniu roznych krajow w czasie historii? Mowisz ze Rzymianie to byli Wlosi ???

 • Re: Dąbrowa Górnicza: Pożar w domu socjalnym

  Katowice i okolice to ziemie małopolskie wcielone do Śląska kilka wieków temu. Zapamiętajcie to w końcu !

 • Re: Nigdy więcej Września

  To są groźne brednie dla Adolfa Hitlera po prostu NIE BYŁO miejsca dla Polaków w General Plan Ost który powstał na długo przed wybuchem wojny Polacy mieli być w 95% wymordowani a ich ziemie wcielone na zawsze do Tysiącletniej Rzeszy.

 • Re: Prezydent Litwy dla "Washington Post": Rosja terroryzuje sąsiadów

  Ruś Kijowska nigdy nie była lennem Polski. Jej ziemie zostały wcielone do Polski dopiero po jej upadku już jako województwa RP.

 • Re: Putin przypomina, że Lwów był polski. "Nie wiedział pan o tym?"

  Wrocław i inne miasta zostały siłą zniemczone wcielone do Niemiec. Słowiańskie ziemie sięgają Berlina. Łużyczanie i inne słowiańskie plemiona mówi to coś??

 • Re: Biuro Analiz Sejmowych ogłosiło koniec prac nad ekspertyzą w sprawie reparacji

  wiesz człowieku co znaczy bezwarunkowa kapitulacja .Niemców nie miało być na mapie świata po wojnie. Polacy otrzymali ziemie zachodnie nie od Niemiec tylko od Rosji w ramach odszkodowania za ziemie wschodnie wcielone do Rosji. Niemiec po wojnie nie było tylko 4 strefy pod panowaniem USA Rosji ,Francji,Anglii więc Niemiec nie było dopiero powstały później. Dlaczego Polska powstała może ci

 • Re: Koniec niepewności ws. Putina. "Bez plotek byłoby nudno"

  Polski : Rosja: zabrała ziemie wschodnie Polski Podczas 2 rozbioru Polski: Rosja: zabrała ziemie Bracłąwską i Ruś Białą Podczas 3 rozbioru Polski: Rosja: zabrała Lubelszczyzne i Wołyn. Po wojnie (II) 27 lipca 1944. Kresy Wschodnie zostały odłączone od Polski i wcielone do republik związkowych ZSRR. Po prostu zanim zaczniesz obrażać innych, wylewać swoja żółć najpierw sprawdź i sie doucz.

 • Re: Premier Japonii o "pożałowania godnej" decyzji Rosji

  siedziba Lędzian - Lachów (archeologia oszołomie), których ziemie to były właśnie Grody Czerwieńskie, zajęte przez Rusinów. Rusini przemianowali nazwę grodu na zagrabionych przez siebie terenach na(...) liczyli sobie powstanie państwa od Piasta Kołodzieja. Bardzo to ciekawe na czym polegał polski imperializm w Grodach Czerwieńskich? Na powrocie na własne ziemie? Może na gwarancji i przestrzeganiu praw