• Informacje na temat:

  ziemie zabrane

Artykuły na temat: ziemie zabrane
 • Parafia w Stawie (Wielkopolska) przekazała swoje grunty archidiecezji gnieźnieńskiej. Problem w tym, że nie wiedzieli o tym ani parafianie, ani proboszcz. Kuria sama odebrała zaległy dług? O sprawie informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

 • Hamburg zabrania używania kapsułek z kawą

  Mając na uwadze ochronę środowiska władze niemieckiego Hamburga wprowadziły zakaz używania kapsułek w ekspresach do kawy znajdujących się w urzędach publicznych. Powodem jest aluminium, wykorzystywane do produkcji kapsułek, które nie podlega recyclingowi.

 • Aktywistka Femenu chciała zabrać figurę Dzieciątka z szopki. Krzyczała: „Bóg jest kobietą”

  ​Obnażona do pasa działaczka feministycznego ugrupowania Femen usiłowała zabrać figurę Dzieciątka z bożonarodzeniowej szopki na placu św. Piotra w Watykanie, ale została zatrzymana.

 • Firma Blue Origin pomyślnie zakończyła pierwsze testów rakiety New Shepard, która docelowo ma zabierać turystów w kosmos.

 • Putin oskarża Polskę. Siemoniak zabrał głos

  Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w ostrych słowach skomentował twierdzenia Władimira Putina. - W Polsce nie szkolono grup bojowych ukraińskich nacjonalistów - podkreślił wicepremier. Zapowiada też, że będzie w tej sprawie reakcja polskiego MSZ.

 • Dzieci znalazły na polu niewybuch. Nie wiedząc o zagrożeniu, zabrały go ze sobą

  ​Ważącą trzy kilogramy bombę lotniczą znalazły na polu w podzamojskim Szopinku dzieci i postanowiły zabrać ją ze sobą. Policja apeluje, by w takich sytuacjach pod żadnym pozorem nie dotykać znalezionych przedmiotów, nie przenosić i nic przy nich nie robić.

 • ​Papież wraca z Lesbos do Rzymu, na pokład samolotu zabrał 12 uchodźców

  Papież Franciszek zakończył w sobotę pięciogodzinną wizytę na greckiej wyspie Lesbos, która jest symbolem obecnego kryzysu migracyjnego w Europie, i po południu odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu papież zabrał ze sobą 12 uchodźców.

 • Wiadomo, o czym papież rozmawiał z polskimi biskupami. Zabrał głos ws. gender

  Miłosierdzie, współczesna ekonomia i kwestia uchodźców - to tematy rozmowy papieża Franciszka z polskimi biskupami, która odbyła się na Wawelu w pierwszym dniu papieskiej wizyty w Polsce, 27 lipca. Papież zabrał też m.in. głos w sprawie gender. "Dzisiaj dzieci w szkole - właśnie dzieci! - naucza się w szkole: że każdy może wybrać sobie płeć. (...) Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne" - ocenił papież.

 • Putin zabrał głos ws. broni jądrowej. "Będziemy rozwijać arsenał"

  ​Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w wywiadzie, który stanowi fragment filmu dokumentalnego, że nie zostawi Rosjan mieszkających na wschodniej Ukrainie na pastwę nacjonalistów. Oświadczył też, że Moskwa będzie rozwijać rosyjski arsenał nuklearny.

 • Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi

  Wstrzymanie sprzedaży ziemi z zasobów Skarbu Państwa na 5 lat oraz zmianę zasad obrotu gruntami rolnymi - zakłada ustawa uchwalona w czwartek przez Sejm. Ma ona zapobiec spekulacjom w obrocie ziemią. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być dzierżawa.

Dyskusje na temat: ziemie zabrane