• Informacje na temat:

  ziemie zabrane

Artykuły na temat: ziemie zabrane
 • Parafia w Stawie (Wielkopolska) przekazała swoje grunty archidiecezji gnieźnieńskiej. Problem w tym, że nie wiedzieli o tym ani parafianie, ani proboszcz. Kuria sama odebrała zaległy dług? O sprawie informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

 • Hamburg zabrania używania kapsułek z kawą

  Mając na uwadze ochronę środowiska władze niemieckiego Hamburga wprowadziły zakaz używania kapsułek w ekspresach do kawy znajdujących się w urzędach publicznych. Powodem jest aluminium, wykorzystywane do produkcji kapsułek, które nie podlega recyclingowi.

 • Prezydent Gdańska zabrał głos ws. pomnika ks. Jankowskiego

  - Myślę, że nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dla pomnika ks. Henryka Jankowskiego – powiedział w poniedziałek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Przed kilkoma dniami media oskarżyły zmarłego w 2010 r. duchownego o molestowanie dzieci.

 • Aktywistka Femenu chciała zabrać figurę Dzieciątka z szopki. Krzyczała: „Bóg jest kobietą”

  ​Obnażona do pasa działaczka feministycznego ugrupowania Femen usiłowała zabrać figurę Dzieciątka z bożonarodzeniowej szopki na placu św. Piotra w Watykanie, ale została zatrzymana.

 • Firma Blue Origin pomyślnie zakończyła pierwsze testów rakiety New Shepard, która docelowo ma zabierać turystów w kosmos.

 • Kuria zabrała głos ws. ks. Jankowskiego, Adamowicz chce relokacji jego pomnika

  Gdańska kuria metropolitalna oświadczyła w poniedziałek, że w ciągu ostatnich 10 lat nie otrzymała żadnych doniesień, które miałyby potwierdzać zarzuty wobec ks. Henryka Jankowskiego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Tymczasem prezydent Gdańska oznajmił, że jego zdaniem „nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dla pomnika ks. Henryka Jankowskiego” i opowiedział się za jego relokacją.

 • Martwa 3-latka w zaspie śniegu. Przedszkolanka zapomniała ją zabrać ze spaceru?

  ​Moskiewscy policjanci badają sprawę śmierci 3-letniej dziewczynki. Przedszkolanka miała z dziećmi wyjść na spacer. Po powrocie zorientowała się, że brakuje jej jednego dziecka. Dziewczynkę znaleziono martwą w zaspie śnieżnej.

 • ​Moskiewscy policjanci badają sprawę śmierci 3-letniej dziewczynki. Przedszkolanka miała z dziećmi wyjść na spacer. Po powrocie zorientowała się, że brakuje jej jednego dziecka. Dziewczynkę znaleziono martwą w zaspie śnieżnej.

 • "Mamo, uciekamy do piwnicy!"… Nawałnica zabrała im dom. Potrzebują wsparcia!

  "Domu, który budował i w którym mieszkał mój tata, nie ma. Nie ma stołu, przy którym dziadek zawsze czytał książkę, nie ma singera, który kiedyś służył babci. Nie ma miejsca, bez którego nie było dla mnie wakacji. Wszystko zniszczyła nawałnica"… Nawałnica, która 14 sierpnia uderzyła we wsi Cieciory w gminie Turośl na Podlasiu. Trwała kwadrans - i w ciągu tych kilkunastu minut pozbawiła rodzinę Makarewiczów dachu nad głową.

 • Putin oskarża Polskę. Siemoniak zabrał głos

  Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w ostrych słowach skomentował twierdzenia Władimira Putina. - W Polsce nie szkolono grup bojowych ukraińskich nacjonalistów - podkreślił wicepremier. Zapowiada też, że będzie w tej sprawie reakcja polskiego MSZ.

Dyskusje na temat: ziemie zabrane