• Informacje na temat:

  zientara

Artykuły na temat: zientara
 • Społeczną grupę inicjatywną powołali pomysłodawcy upamiętnienia warmińskiej poetki w tym bratanica Zientary-Malewskiej, Maria Zientara-Surynowicz, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Oddział Związku(...) umieszczona w przyszłym roku na kamienicy w osiedlu Zatorze, gdzie pisarka przez 30 lat mieszkała. Historyk dr Jan Chłosta powiedział, że Maria Zientara-Malewska to symbol polskiego trwania na Warmii...

 • Do końca lipca potrwa pisanie uzasadnienia wyroku ws. gangu "Kulawego" - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara. Wyjaśniła, że jest to spowodowane obszernością sprawy.

 • Baśnie i legendy Warmińskie

  W programie przewidziano spotkanie z inicjatorami wydania książki, słowo o edycji wygłosi dr Jan Chłosta oraz będzie to znakomita okazja do wspomnień o Autorce, które przedstawi jej bratanica Maria Zientara-Surynowicz. Część artystyczną wypełnią uczniowie Gimnazjum nr 15 w Gutkowie im. Marii Zientary-Malewskiej, którzy zaprezentują warmińskie pieśni i inscenizacje bajek. Podczas uroczystości...

 • Podczas okupacji osłabł rozmach eksperymentatorski artystów. Pierwszoplanowym zadaniem było przetrwanie. Rozwój sztuki został w Polsce niemal całkowicie zahamowany" - pisze Maria Zientara w książce "Krakowscy artyści i ich sztuka w latach 1939 - 1945".

 • Sprawa śmierci 1,5-rocznego chłopca po raz czwarty na wokandę

  Sąd Apelacyjny w Gdańsku ponownie uchylił wyrok w sprawie śmierci 1,5-rocznego Szymka i skierował sprawę do ponownego rozpoznania - poinformowała rzeczniczka elbląskiego sądu sędzia Dorota Zientara. Chłopiec zmarł w 2008 roku od obrażeń jamy brzusznej.

 • Do końca czerwca potrwa pisanie uzasadnienia wyroku w sprawie gangu "Kulawego" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara. Wyjaśniła, że jest to spowodowane obszernością sprawy.

 • Sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie gangu "Kulawego" może potrwać kilka miesięcy. Potrwa tak długo, bo sprawa jest skomplikowana, a materiał dowodowy bogaty - poinformowała w czwartek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara.

 • 13 apelacji w sądzie po wyroku ws. gangu "Kulawego"

  ...13 apelacji wpłynęło do Sądu Okręgowego w Elblągu po wyroku w sprawie gangu "Kulawego" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka sądu Dorota Zientara. Oznacza to, że wobec żadnego ze skazanych w 2011 r. członków gangu wyrok się nie uprawomocnił.

 • Do 31 marca potrwa pisanie uzasadnienia wyroku w sprawie gangu "Kulawego" - poinformowała we wtorek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara. Wyjaśniła, że jest to spowodowane obszernością sprawy.

 • 51-latek wyszedł w Tatry i ślad po nim zaginął. Szuka go policja

  Zakopiańscy policjanci poszukują 51-letniego Leszka Zientary. Mężczyzna we wtorek 20 sierpnia wybrał się w Tatry i ślad po nim zaginął.

Wideo na temat: zientara
Dyskusje na temat: zientara