• Informacje na temat:

    ziętek

Artykuły na temat: ziętek
  • Jerzy Ziętek - b. powstaniec śląski i w okresie komunizmu m.in. wojewoda śląski - to jeden z najbardziej znanych i popularnych Ślązaków, uważany w regionie za dobrego gospodarza i społecznika(...) Ziętek. W sobotę przed południem na wiec przed tym postumentem zaprosił na Twitterze kandydujący na prezydenta Katowic Adam Słomka (komitet Konfederacja - Ruch Kontroli Władzy). "Zapraszamy dziś...

  • ​Bogusław Ziętek dla "Rz": PiS będzie rządzić przez 20 lat

    ..."Chcę powiedzieć tym, którzy marzą o szybkiej zmianie władzy - w mojej opinii PiS będzie rządzić przez 20 lat" - powiedział w rozmowie z Elizą Olczyk na łamach "Rzeczpospolitej" założyciel "Solidarności ‘80" i "Sierpnia ‘80" Bogusław Ziętek.

  • Bogusław ​Ziętek uniewinniony od zarzutu zniesławienia byłych szefów KW

    Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80, nie popełnił przestępstwa zniesławienia, mówiąc przed kilkoma laty, że Kompania Węglowa jest "rządzona przez mafię" - uznał we wtorek katowicki sąd i uniewinnił go od tego zarzutu. Sprawę skierował do sądu ówczesny zarząd spółki.

  • Poseł Jerzy Ziętek opuszcza Platformę Obywatelską

    Śląski poseł Jerzy Ziętek poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jak tłumaczy, jego plany polityczne były niemożliwe do pogodzenia z dalszą przynależnością do tej partii. Nie chciał zdradzić, jakie to plany.

  • Poseł Jerzy Ziętek opuszcza Platformę Obywatelską

    Poseł Jerzy Ziętek poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jak tłumaczy, jego plany polityczne były niemożliwe do pogodzenia z dalszą przynależnością do tej partii. Nie chciał zdradzić, jakie to plany.

  • Bogusław Ziętek

    Ubiegający się o urząd prezydenta szef Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80 Bogusław Ziętek nie kryje poglądów antyliberalnych i antykapitalistycznych. Jak mówi, w wyborach prezydenckich będzie jedynym kandydatem środowisk pracowniczych.

  • Na cmentarzu na Firleju w Radomiu pochowany został w sobotę kapitan pilot Artur Ziętek, który był nawigatorem podczas tragicznego lotu na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

  • ...nie zebrał całej sumy, powinien dalej prowadzić zbiórkę - dodał Bojarun. Gen. Jerzy Ziętek to postać kontrowersyjna. Ten śląski powstaniec, przedwojenny poseł, generał Wojska Polskiego, a przede(...) mieszkańców regionu. Ziętek urodził się 10 czerwca 1901 r. Walczył w III powstaniu śląskim, w latach 1927-1939 był naczelnikiem gminy Radzionków, a od 1930 r. do 1935 r. - posłem z ramienia BBWR. Wojnę...

  • Ziętek musi zapłacić 9 tys. zł grzywny za pomówienie

    Szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek pomówił b. kierownictwo Kompanii Węglowej, mówiąc m.in., że spółka jest "rządzona przez mafię" - uznał w poniedziałek katowicki sąd i wymierzył mu karę 9 tys. zł grzywny. Podobny wyrok zapadł wobec innego związkowca z Sierpnia 80.

  • Wybory samorządowe: Jerzy Ziętek chce w Katowicach "dzielnic jako miejsc do życia"

    Poseł Jerzy Ziętek, niezależny kandydat na prezydenta Katowic, przedstawił swój program wyborczy. Jednym z najważniejszych elementów programu jest m.in. zmiana koncepcji funkcjonowania miasta poprzez aktywizację "dzielnic jako miejsc do życia, spędzania czasu wolnego, pracy". W tym punkcie zaproponował wprowadzenie rad dzielnic w miejsce rad jednostek pomocniczych, które miałyby przejąć część...

Zdjęcia na temat: ziętek
Wideo na temat: ziętek
  • PKW podała oficjalne wyniki wyborów

    Bronisław Komorowski zyskał 41,54 proc. poparcia, a Jarosław Kaczyński 36,46 proc. głosów. Pozostali kandydaci zyskali następującą ilość procent poparcia: Marek Jurek - 1,06, Janusz Korwin-Mikke - 2,48, Kornel Morawiecki - 0,13, Andrzej Lepper - 1,28, Grzegorz Napieralski - 13,68, Andrzej Olechowski - 1,44, Waldemar Pawlak - 1,75, Bogusław Ziętek - 0,18. Frekwencja wyniosła 54,94 proc.