• Informacje na temat:

  zimbabwe

Artykuły na temat: zimbabwe
 • Zimbabwe ma nowego prezydenta

  Emmerson Mnangagwa został w piątek zaprzysiężony na nowego prezydenta Zimbabwe. Rezygnację ze stanowiska przywódcy złożył niedawno wieloletni szef państwa Robert Mugabe. Był to skutek puczu wojskowego, do którego doszło w afrykańskim kraju.

 • Zimbabwe: Generał Chiwenga wiceprezydentem

  Gen. Constantino Chiwenga, organizator przewrotu, który odsunął od władzy prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabego po 37 latach rządów, objął w czwartek stanowisko wiceprezydenta, co jest komentowane jako dalsza militaryzacja byłej brytyjskiej kolonii.

 • Zimbabwe: Superemerytura Roberta Mugabe

  Były prezydent Zimbabwe podczas emerytury będzie się czuł jak pączek w maśle. Otrzyma bezpłatnie dom, służbę, samochody i dożywotni talon na darmowe podróże lotnicze. A wszystko to na koszt podatników - informuje "The Telegraph".

 • Zimbabwe: Kogo poprze odsunięty dyktator?

  ..."Nie mogę głosować na tych, którzy mnie dręczyli" - powiedział podczas konferencji prasowej w swoim domu 94-letni Robert G. Mugabe, odsunięty od władzy dyktator z Zimbabwe. Jak dodał, Emmerson Mnangagwa nie ma co liczyć na jego poparcie.

 • Mnangagwa prezydentem Zimbabwe. Trybunał Konstytucyjny potwierdza

  Trybunał Konstytucyjny w Zimbabwe potwierdził w piątek zwycięstwo urzędującego szefa państwa Emmersona Mnangagwy w wyborach prezydenckich z 30 lipca. Orzeczenie jest jednocześnie odrzuceniem oskarżeń opozycji dotyczących manipulowania rezultatami głosowania.

 • Zimbabwe: Zamach stanu? Wojsko dementuje

  Rzecznik sił zbrojnych Zimbabwe w oświadczeniu wygłoszonym w środę nad ranem w państwowym radiu i telewizji ZBC zdementował pogłoski jakoby wojsko dokonało zamachu stanu. Podkreślił, że celem akcji są "kryminaliści" w otoczeniu prezydenta Mugabe a sam prezydent jest bezpieczny. Wcześniej, w nocy z wtorku na środę, wojsko opanowało gmach radia i telewizji ZBC w stolicy kraju.

 • ..."Potwierdzamy, że w kolizji dwóch autobusów na trasie pomiędzy stolicą kraju Harare a miejscowością Mutare zginęło 47 osób" - poinformował rzecznik policji Paul Nyathi. Do wypadku doszło na rogatkach miasta Rusape. Wśród zidentyfikowanych 47 ofiar śmiertelnych dwie to dzieci - podał dziennik "The Herald".  Wypadki drogowe w Zimbabwe są bardzo częste, gdyż szlaki transportowe są w bardzo złym...

 • "To przedsmak tego, co nadejdzie". Rząd Zimbabwe grozi

  Działania podjęte przez władze wobec uczestników antyrządowych protestów w Zimbabwe to tylko przedsmak tego, jak rząd będzie w przyszłości reagował na niepokoje społeczne - oświadczył rzecznik prezydenta Emmersona Mnangagwy.

 • Puchar Davisa: Polska pokonała Zimbabwe 4:1

  Polscy tenisiści wygrali w Sopocie z Zimbabwe 4:1 w meczu drugiej rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

 • Ponad 40 osób zginęło, a co najmniej 20 odniosło obrażenia w nocy z czwartku na piątek w wypadku autobusu na południu Zimbabwe - podała policja w tym kraju. Niektóre osoby mają poważne poparzenia.

Zdjęcia na temat: zimbabwe
Wideo na temat: zimbabwe
 • Dziesiątki tysięcy ludzi upamiętniły F. Castro. Wśród nich przywódcy państw

  Dziesiątki tysięcy Kubańczyków, członkowie władz oraz przywódcy państw uczestniczyli w uroczystości poświęconej pamięci zmarłego 25 listopada Fidela Castro. Odbyła się ona na placu Rewolucji w Hawanie. Wyświetlono m. in. film dokumentalny na temat Castro. Wśród obecnych byli prezydenci Meksyku, Ekwadoru, Boliwii, Wenezueli, Panamy, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe. Fidel Castro