• Informacje na temat:

  zimbabwe

Artykuły na temat: zimbabwe
 • Zimbabwe ma nowego prezydenta

  Emmerson Mnangagwa został w piątek zaprzysiężony na nowego prezydenta Zimbabwe. Rezygnację ze stanowiska przywódcy złożył niedawno wieloletni szef państwa Robert Mugabe. Był to skutek puczu wojskowego, do którego doszło w afrykańskim kraju.

 • Zimbabwe: Generał Chiwenga wiceprezydentem

  Gen. Constantino Chiwenga, organizator przewrotu, który odsunął od władzy prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabego po 37 latach rządów, objął w czwartek stanowisko wiceprezydenta, co jest komentowane jako dalsza militaryzacja byłej brytyjskiej kolonii.

 • Zimbabwe: Superemerytura Roberta Mugabe

  Były prezydent Zimbabwe podczas emerytury będzie się czuł jak pączek w maśle. Otrzyma bezpłatnie dom, służbę, samochody i dożywotni talon na darmowe podróże lotnicze. A wszystko to na koszt podatników - informuje "The Telegraph".

 • Zimbabwe: Zamach stanu? Wojsko dementuje

  Rzecznik sił zbrojnych Zimbabwe w oświadczeniu wygłoszonym w środę nad ranem w państwowym radiu i telewizji ZBC zdementował pogłoski jakoby wojsko dokonało zamachu stanu. Podkreślił, że celem akcji są "kryminaliści" w otoczeniu prezydenta Mugabe a sam prezydent jest bezpieczny. Wcześniej, w nocy z wtorku na środę, wojsko opanowało gmach radia i telewizji ZBC w stolicy kraju.

 • Puchar Davisa: Polska pokonała Zimbabwe 4:1

  Polscy tenisiści wygrali w Sopocie z Zimbabwe 4:1 w meczu drugiej rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa.

 • ​Prezydent Zimbabwe chwali "nacjonalizm" Donalda Trumpa

  Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe z uznaniem wypowiedział się o "nacjonalizmie" Donalda Trumpa oraz wyraził nadzieję, że nowa administracja USA zniesie sankcje nałożone na jego kraj.

 • Zimbabwe: Robert Mugabe ustąpił ze stanowiska

  Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe we wtorek ustąpił ze sprawowanego od 37 lat urzędu, o swojej decyzji informując w liście przekazanym parlamentowi - oświadczył przewodniczący izby niższej (Zgromadzenia Narodowego) Jacob Mudenda.

 • Zimbabwe: Mugabe jednak nie rezygnuje. Opozycja zapowiada impeachment

  W niedzielnym wystąpieniu prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nie ogłosił swojej rezygnacji. Lider stowarzyszenia bojowników o niepodległość Chris Mutsvangwa powiedział agencji Reutera, że uruchomiona zostanie procedura impeachmentu wobec prezydenta.

 • Tysiące ludzi na ulicach stolicy Zimbabwe

  Tysiące ludzi wyszły na ulice stolicy Zimbabwe - Harare, oczekując rezygnacji prezydenta Roberta Mugabe. ​Według agencji Reutera, demonstranci niosą transparenty z napisem "Nie dla dynastii Mugabe!", "Mugabe musi odejść". Manifestanci bratają się z żołnierzami.

 • Zimbabwe w klinczu. Mugabe nie chce ustąpić

  Zimbabwe przeżywa właśnie jeden z najpoważniejszych kryzysów politycznych od czasu odzyskania niepodległości. Dyktator Robert Mugabe nie chce się podać do dymisji mimo wojskowego puczu, masowych protestów ulicznych i zbliżającego się impeachmentu.

Zdjęcia na temat: zimbabwe
Wideo na temat: zimbabwe
 • Dziesiątki tysięcy ludzi upamiętniły F. Castro. Wśród nich przywódcy państw

  Dziesiątki tysięcy Kubańczyków, członkowie władz oraz przywódcy państw uczestniczyli w uroczystości poświęconej pamięci zmarłego 25 listopada Fidela Castro. Odbyła się ona na placu Rewolucji w Hawanie. Wyświetlono m. in. film dokumentalny na temat Castro. Wśród obecnych byli prezydenci Meksyku, Ekwadoru, Boliwii, Wenezueli, Panamy, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe. Fidel Castro

Dyskusje na temat: zimbabwe