• Informacje na temat:

  zimna wojna

Artykuły na temat: zimna wojna
 • Zimna wojna na Bałkanach

  ..., odmiennie interpretujące wydarzenia sprzed dwóch dekad. Syndrom Bliskiego Wschodu - Zasadniczy problem z procesem pojednania po wojnach z lat 90. polega na niejasności sytuacji. Wszyscy twierdzą, że...

 • "Fakt": Zimna wojna w rządzie

  Jak donosi dzisiejszy "Fakt", w rządzie tli się konflikt na linii premier Beata Szydło - wicepremier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Gowin.

 • Niemiecka prasa: Zimna wojna domowa w Polsce

  Czwartkowe wydania prasy niemieckiej komentują wydarzenia w Polsce. "Zimna wojna domowa ogarnęła teraz Turcję, Węgry i Polskę" - pisze "Die Welt"

 • Prezes IPN: Polsko-ukraińskie spory jak zimna wojna

  IPN ma fatalne relacje ze stroną ukraińską, to jest tak naprawdę zimna wojna. Bez gestu ze strony Ukrainy nie będzie przełomu w naszych relacjach - powiedział w czwartek prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 • Rosyjskie myśliwce na europejskim niebie. Kolejna zimna wojna?

  ...może skutecznie zablokować tę drogę.  Nowa zimna wojna? Zdaniem eksperta obecna relacje między państwami NATO a Rosją są wyjątkowo napięte. Mimo że niektórzy publicyści nazywają działania rosyjskie...

 • Miedwiediew: Nowa zimna wojna między Rosją a Zachodem

  Europa "znajduje się w obliczu klęski migracyjnej". "Relacje między Unią Europejską a Rosją są zepsute, na Ukrainie toczy się wojna domowa" - ocenił. "Uważam, że nie jest sytuacją normalną, że na...

 • Ekspert: Odwołanie wizyty Putina we Francji potwierdza nową zimną wojnę

  Decyzja o odwołaniu wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Paryżu była emocjonalna i jest wyraźnym sygnałem wobec Zachodu, że w grafiku Putina widnieje "zimna wojna nowego typu" - ocenił we wtorek ekspert moskiewskiego ośrodka Carnegie Andriej Kolesnikow.

 • Rosja wyjeżdża z atomowymi pociągami. Zimna wojna 2.0

  ...lat 50. Przed nami jeszcze wojna koreańska i kryzys kubański" - napisał krytyczny wobec Kremla magazyn "New Times". Małgorzata Matzke/ Redakcja Polska Deutsche Welle...

 • Reżyser "Idy" kręci w Łodzi "Zimną wojnę". W rolach głównych Kulig i Kot

  ...22 mln złotych – to budżet nowego filmu twórcy nagrodzonej Oscarem "Idy" - Pawła Pawlikowskiego. „Zimna wojna” to muzyczna opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą ze sobą być, ale też nie mogą żyć bez siebie. Duża część zdjęć powstaje w Łodzi, która na potrzeby filmu zamienia się w Paryż lat 50.

 • Ponad 300 zdjęć z okresu zimnej wojny można oglądać od poniedziałku w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Organizatorem wystawy "Zimna wojna. Historia podzielonego świata" jest szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Wideo na temat: zimna wojna
 • Andrzej Duda: Mówiąc o powrocie zimnej wojny, Rosja mówi o swoim działaniu

  - Mówiąc o powrocie do zimnej wojny, Rosja mówi o swoim działaniu. Mówi o tym, że wraca do retoryki zimnowojennej, co oznacza tym samym, że próbuje podważyć ład w Europie - powiedział na briefingu w Monachium prezydent Andrzej Duda. Prezydent odniósł się w ten sposób do wypowiedzi premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który w wystąpieniu na forum 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obarczył Zachód odpowiedzialnością za nową zimną wojnę pomiędzy jego krajem a Zachodem.

Dyskusje na temat: zimna wojna