• Informacje na temat:

  zimna wojna

Artykuły na temat: zimna wojna
 • Wyjątkowo zimna wojna

  ...przemawiające do rozumu, a nie do serca. W tym sensie jest to dla mnie wyjątkowo zimna wojna. Nie spodziewałem się tego, że moje zetknięcie się z "Zimną wojną" będzie miało taki finał. Mimo to życzę...

 • Zimna wojna informacyjna

  Każdy ma zapewne nieco inne powody do zaglądania na portale społecznościowe. Niektórzy chcą się dowiedzieć, czy ktoś ich polubił, sami kogoś polubić, niektórzy sprawdzają, czy ktoś polubił ich znajomych. Inni wrzucają lub oglądają zdjęcia. Jeszcze inni szukają informacji, rozsyłają informacje lub sieją dezinformację. Czasem nawet nieświadomie. Sądziłem przez dłuższy czas, że należę do tych szukających (i czasem przekazujących) informację, ale coraz częściej mam wrażenie, że zaglądam na jeden...

 • Każdy ma zapewne nieco inne powody do zaglądania na portale społecznościowe. Niektórzy chcą się dowiedzieć, czy ktoś ich polubił, sami kogoś polubić, niektórzy sprawdzają, czy ktoś polubił ich znajomych. Inni wrzucają lub oglądają zdjęcia. Jeszcze inni szukają informacji, rozsyłają informacje lub sieją dezinformację. Czasem nawet nieświadomie. Sądziłem przez dłuższy czas, że należę do tych szukających (i czasem przekazujących) informację, ale coraz częściej mam wrażenie, że zaglądam na jeden...

 • Sekretarz generalny ONZ: Wróciła zimna wojna

  Żyjemy w niebezpiecznym świecie, zimna wojna wróciła, ale bez mechanizmów bezpieczeństwa - powiedział w środę w Brukseli sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Szef KE Jean-Claude Juncker wskazywał na konieczność utrzymania porozumienia z Iranem.

 • Zimna wojna na Bałkanach

  ..., odmiennie interpretujące wydarzenia sprzed dwóch dekad. Syndrom Bliskiego Wschodu - Zasadniczy problem z procesem pojednania po wojnach z lat 90. polega na niejasności sytuacji. Wszyscy twierdzą, że...

 • "Fakt": Zimna wojna w rządzie

  Jak donosi dzisiejszy "Fakt", w rządzie tli się konflikt na linii premier Beata Szydło - wicepremier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Gowin.

 • Niemiecka prasa: Zimna wojna domowa w Polsce

  Czwartkowe wydania prasy niemieckiej komentują wydarzenia w Polsce. "Zimna wojna domowa ogarnęła teraz Turcję, Węgry i Polskę" - pisze "Die Welt"

 • Prezes IPN: Polsko-ukraińskie spory jak zimna wojna

  IPN ma fatalne relacje ze stroną ukraińską, to jest tak naprawdę zimna wojna. Bez gestu ze strony Ukrainy nie będzie przełomu w naszych relacjach - powiedział w czwartek prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 • "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego filmem otwarcia festiwalu w Sarajewie

  Film "Zimna wojna" w reżyserii nagrodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego zainauguruje 24. Sarajewski Festiwal Filmowy. Jest to - jak napisał Reuters - największy konkurs filmowy i spotkanie branży w regionie rozciągającym się od Wiednia po Stambuł.

 • Guterres: Za sprawą Syrii wróciła zimna wojna

  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział w piątek podczas sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, że za sprawą Syrii wróciła zimna wojna, lecz tym razem bez mechanizmów blokujących eskalację napięć. Posiedzenie ws. Syrii zwołano na żądanie Rosji.

Wideo na temat: zimna wojna
Dyskusje na temat: zimna wojna